Flashmob rekordas Marijampolėje!

Minint pasaulinę Šokio dieną, įvairiuose Lietuvos miestuose vyko šokio šventės.

Jau ne pirmą kartą Marijampolėje šia proga rengiamas FLASHMOB J. Basanavičiaus aikštėje, kur bendram šokiui susirenka didžiulis būrys jaunimo. Šiemet Marijampolėje Šokio šventės metu buvo užfiksuotas rekordas. Šokančių žmonių skaičius viršijo 600! Pagal  Rayelle  „Get dat“ ir Saulius Prūsaičio dainą „Norim šokti“ J. Basanavičiaus aikštėje vienu metu kartu šoko net 628 šokėjai.

Marijampolėje šio Flashmob iniciatoriai – choreografė Eglė Misiukevičiūtė, šokių grupė „Arabeskas“, vadovė Daina Misiukevičienė.

Rekordas užfiksuotas, šokėjai nufilmuoti, nufotografuoti. Visa tai galima pamatyti adresu:

<<https://www.facebook.com/pg/arabeskas.lt/photos/>>

#Marijampolė #SusitikimeČia #arabeskas #

Nuotraukų autorius Dainius Čėpla

Apie Flashmob

Flashmob’as – apibūdina grupę žmonių, kurie staigiai susirenka kokioje nors viešoje vietoje ir padaro kažką neįprasto, tai tęsia kelias akimirkas ir išnykta.

Daugumoje pasaulio valstybių, Flash Mob – tiesiog neatsiejama jaunimo kultūros dalis. Jaunuolių tikslas – atkreipti nuolat skubančių dėdžių ir tetų, ar tiesiog savo bendraamžių dėmesį į iškilusias problemas. Flashmob‘ininkai siekia sukelti kažkokią aplinkinių reakciją. Visiems aišku – svarbiausia likti pastebėtiems.

Tai tik prieš kelerius metus kilusi idėja, kurią išpopuliarino Niujorkiečiai.

Pirmą kartą Flashmob’as buvo įgyvendintas Romoje – visi dalyviai susirinko vietiniame knygyne ir… vienu metu pradėjo klausinėti darbuotojų, ar jie neturi vieną nebūtą knygą. Įsivaizduojate pardavėjų reakciją?

Sunku teigti, kad ši akcija yra Flash Mob’o vadovėlis – tiesiog ji buvo viena pirmųjų „pavykusių“ akcijų, kuri buvo užregistruota. Šiuo metu manoma, kad pasaulyje yra apie 40 nuolatos veikiančių grupių, kurios toliau „skleidžia“ Flash Mob „virusą“.

Kodėl šis „virusas“ įtraukia vis daugiau žmonių? Flash Mob’as neturi jokio ryšio su institucijomis, politinėmis partijomis, rinkimais ir pan. Tai – tiesiog asmenybių grupė, kuri buriasi kartu į nustatytą vietą ir neatlieka jokių kitiems žmonėms pavojingų veiksmų.

Gali pasirodyti, kad šią akciją gali atlikti bet kokia jaunuolių grupelė. Anaiptol – čia labai svarbus tikslumas.

Grupė turi suprasti, kad šiuo momentu kiekvienas iš jų prisideda prie bendros akcijos pasisekimo. Jie – vienas vienetas, o ne atskiri piliečiai. Jie privalo žinoti iš anksto numatytas akcijos sąlygas bei nuosekliai jas vykdyti – laiku pradėti, laiku baigti.

Svarbiausia – akcijai pasibaigus, visai grupelei nepatraukti vienu keliu namo… Sėkminga akcija būna tada, kai dalyvis, baigęs savo „pasirodymą“, išvažiuoja dviračiu, nueina į artimą parduotuvę, susitinka seną draugą ar tiesiog įsijungęs grotuvą patraukia pėsčias į šiaurinę miesto pusę. Jei įvyksta kažkas nenumatyto, deja, Flash Mob‘as lieka nepavykęs…

Lietuvoje taip pat populiarėja šios akcijos. Vis daugiau bendraminčių susiburia rengti savo sugalvotus Flash Mob‘us. Šiuo metu internete galima rasti kelis oficialius puslapius, kur buriasi ir bendrauja Flash Mob‘ininkai. Ten užsiregistravę piliečiai, į savo elektroninio pašto dėžutes kaskart gauna instrukcijas apie greitai vyksiančias akcijas.

 

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE