„Gyvenu laisvai!“– Rūdiškių gimnazijoje

Rugsėjo 17 dieną Rūdiškių gimnazijoje įvyko projekto „Gyvenu laisvai“ renginys. Jame, dalyvaujant daugiau kaip 100-tui vyresniųjų klasių mokinių, taip pat Rūdiškių bendruomenės, Trakų rajono savivaldybės ir žiniasklaidos atstovams, ekspertams buvo pristatytos gimnazijos komandos „Trakas“ idėjos, kaip būtų galima kuo įdomiau ir savičiau pristatyti savo kraštą.

Šio projekto tikslas ir yra ugdyti jaunimo pilietiškumą, skatinti geriau pažinti, suvokti ir puoselėti savo krašto kultūrą, unikalią tapatybę.

Taigi į renginį atvyko Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centro direktorė Diana Skučaitė, istorikas profesorius Alfredas Bumblauskas, žurnalistas, Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ steigėjas, leidėjas ir vyriausiasis redaktorius Juozas Vercinkevičius, žurnalistas ir fotografas Stasys Paškevičius ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Jie padėjo Rūdiškių gimnazijos komandai aptarti ir visapusiškai įvertinti savo idėjas ir iš 5 pasiūlytųjų išsirinkti 3 geriausias.

Renginio svečiai greitai įsitikino, kad komanda „Trakas“ nestokoja įdomių, originalių idėjų. Viena jų – įrengti kino kūrimo laboratoriją „Šiapus ir anapus demarkacinės linijos“. Jaunuoliai taip pat siūlė išleisti Rūdiškių gyventojų atsiminimų knygą, organizuoti dailės parodą „Rūdiškės menininko akimis“ arba fotografijų parodą „Jeigu nepažintume“, išleisti turistinių maršrutų po Rūdiškes ir jų apylinkes bukletą.

© 2015
© 2015

Po diskusijų balsavimas lėmė, kad labiausiai auditorijai patiko jaunuolių sumanymas parengti atsiminimų knygą (pristatė Rokas Jankauskas ir Vilius Buividavičius), išleisti turistinių maršrutų bukletą (pristatė Solveiga Krivickaitė) ir suorganizuoti fotografijų parodą (pristatė Karolina Franckevičiūtė ir Simona Piatkovkaja).

Kitas dvi ne prastesnes idėjas pristatė Dainora Olechnovič ir Erika Zalieckaitė (dailės paroda) ir Erika Daugelevičiūtė su Kristina Jankauskaite (kino kūrimo laboratorija). Galutinį sprendimą, kurią iš šių idėjų komanda  įgyvendins praktiškai, priimsime jau netrukus. Tada Rūdiškių gimnazijoje vyks pagrindiniai darbai, truksiantys visus metus. Be to, kartą per mėnesį ar ir dažniau susitiksime su įvairių sričių ekspertais – režisieriais, žurnalistais, menininkais, istorikais, diskutuosime, konsultuosimės.

Renginyje taip pat dalyvavo ir sėkmės šioje įdomioje ir naudingoje visai bendruomenei veikloje linkėjo Rūdiškių gimnazijos direktorė Jelena Ignatovič, Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė, Rūdiškių bendruomenės „Pušynas“ valdybos narė Edita Vorobjovienė, Trakų kultūros rūmų Rūdiškių padalinio meno vadovė Dalia Žalpienė ir visi gausiai susirinkusieji palaikyti projekto komandos iniciatyvų. Renginį moderavo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Tad tikimės įdomių metų, naujų atradimų sau ir visiems.

Loreta Masienė, 
projekto „Gyvenu laisvai!“ koordinatorė Rūdiškių gimnazijoje

Akimirkos iš renginio „Gyvenu laisvai!“. Stasio Paškevičiaus nuotr.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE