NBA: Kas galėjo triumfuoti ir kaip sekasi lietuvių komandoms?

Karantinas visame pasaulyje sustabdė sporto varžybas. Viena iš pirmųjų apie tai, jog dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neribotam laikui stabdo pirmenybes pranešė Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA), kurioje žaidžia ir du lietuviai –  Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis.

NBA fanai visame pasaulyje vis dar tikisi, kad čempionatas bus pratęstas. Šiame straipsnyje aptarsime, ko buvo galima tikėtis šio „svajonių lygos“ sezono finiše.

Komandos kitos, bet dominuoja Kalifornija

Pastaruosius penkerius metus NBA tiesiog siautėjo „Golden State Warriors“. Ji žaidė penkiuose finaluose iš eilės ir trissyk į viršų kėlė čempionų taurę. Visgi, vasarą ši komanda sugriuvo. Pagrindinė žvaigždė Kevinas Durantas pasirinko kitą klubą, o Klay Thompsoną ir Stephą Curry nuolat kamavo traumos.

Šiame sezone „Warriors“ atrodė tiesiog tragiškai ir yra rimta pretendentė į pirmąjį naujokų biržos šaukimą, tačiau nors komandai ir nesiseka, bene galingiausiai vis tiek atrodo net ne vienas, o du kiti Kalifornijos valstijos klubai.

Los Andžele yra įsikūrusios „Lakers“ ir „Clippers“ ekipos. Šiemet būtent jos atrodo tiesiog neįtikėtinai. Išties pasakyti kuri iš jų dabar pajėgesnė, taip pat sudėtinga, kaip pasakyti ar lošimu automatai išmes vyšnios simbolį.

„Lakers“ žaidimas sukasi aplink gyvą legendą LeBroną Jamesą ir vidurio puolėją Anthony Davisą. Tuo tarpu „Clippers“ praėjusią vasarą prisiviliojo „karštąjį“ Kawhi Leonardą, kuris dar praėjusiais metais į pačią viršūnę sensacingai atvedė Toronto „Raptors“. Pastarojo dėka į komandą atvyko ir dar viena lygos žvaigždė Paulas George‘as.

Fanai visame pasaulyje šių klubų akistatos konferencijos finale laukia net labiau nei didžiojo finalo. Turbūt stebėtis per daug nereikia. Tendencijos tokios, kad NBA titulą dažniausiai iškovoja Vakarų konferencijos klubai.

Rytuose – absoliutus Milvokio ir graiko dominavimas

Jeigu Vakaruose tiesiog švyti Los Andželas, tai Rytuose būtina išskirti Milvokio „Bucks“ su praėjusio sezono MVP Gianniu Antetokumpo. Ši komanda yra absoliuti lyderė ne tik konferencijoje, bet ir visoje lygoje, tad greičiausiai pabaigus reguliarųjį sezoną turėtų namų aikštės pranašumą visiems atkrintamųjų varžybų etapams. Fanai spėja, kad NBA laimės Vakarų atstovai, tačiau kai kurie kazino mano, kad „Bucks“ šansai geriausi.

Klubo lyderis iš Graikijos yra rimtai nusitaikęs į antrą naudingiausio sezono žaidėjo titulą paeiliui. Prieš karantiną buvo pasigirdusios kalbos, jog LeBronas rimtai nusiteikęs susigrąžinti šį trofėjų, tačiau favoritu vis tiek lieka G. Antetokumpo.

Antroje vietoje Rytuose netikėtai žengia „Raptors“. Po to kai čempionus paliko K. Leonardas, buvo spėliojama, jog klubas gali net nepatekti į atkrintamąsias varžybas, visgi akivaizdu, jog „ropliai“ užtildė kritikus.

Lietuvių situacijos skirtingos

Nekalbėsime apie J. Valančiūno ir D. Sabonio statistiką. Tiesa, verta pažymėti, kad jiems sekasi išties gerai. J. Valančiūnas nuolat renka dvigubus dublius ir yra tvirtas pagrindinis komandos „centras“, tuo tarpu D. Sabonis žaidžia taip sėkmingai, kad šiemet net pateko į pagrindines NBA visų žvaigždžių rungtynes.

Kalbant apie D. Sabonį, jį ir jo atstovaujamą Indianos „Pacers“ praktiškai neabejotinai būtume išvydę, o gal dar išvysime atkrintamosiose varžybose. „Pacers“ Rytuose žaidžia išties stabiliai.

J. Valančiūno komanda Vakaruose nėra tokia rami, tačiau taip pat realiai pretenduoja į aštuntą vietą. Prieš sezoną ši komanda buvo įvardijama kaip ekipa, kuri čempionate greičiausiai liks paskutinė, tad Memfio „Grizzlies“ fanai šiuo metu turėtų ploti rankomis.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE