Pavasarį „Jausmų turnyras“ Zyplių dvaro sodyboje

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, tęsdamas ilgalaikį kultūrinį bei švietėjišką projektą  „VAKAR  IR  VISADOS“,  2015 m. gegužės 15 d. (penktadienį)   17  val.   Zyplių dvaro sodyboje  (Tūbelių kaimas, Lukšių seniūnija, Šakių rajonas), Tarptautinės šeimos dienos proga, kviečia pamatyti pavasarinę programą „JAUSMŲ TURNYRAS“ (scenarijus ir režisūra V. Kochanskytės).

Zypliu  Afisa_2015m

Pirmoje dalyje skamba klausytojų pamėgti rusų romansai ir A. Puškino, M. Cvetajevos,  A. Achmatovos gerai žinomos eilės.

Sceninis sprendimas atspindi  XIX amžiuje madingą  dvaro meno saloną – romantiškas, ekspresyvus, jausmingas….

Antroje dalyje skamba populiari klasika, neapolietiškos dainos, italų, ispanų, prancūzų kompozitorių gitaros muzika ir lietuvių poetų meilės lyrika.

Tai renesanso laikų rūmų muzikinis-literatūrinis turnyras: kas gražiau sudainuos, sugros ar padeklamuos apie meilę. O tuo pačiu dvi rūmų damos rungiasi dėl muzikanto širdies; tačiau, kaip dažniausiai ir būna – muzikanto širdis priklauso muzikai!

Muzikologė Eugenija Žakienė:

,,Koks puikus išgyvenimas! Kokia jausmų puota!

Emocinį poveikį atlikėjai patikėjo pačiai muzikai ir poezijai, viską pateikdami žaismingai, lengvai, artistiškai.

Romantišką meilės temą menininkai pateikė spalvingai ir su ugnimi.Charizmatiškos aktorės įtaigi vaidyba, dainininkės artistiškumas, jausmingas muzikavimas, aistringos nostalgijos ir elegancijos sklidina programa nė vieno nepaliko abejingu.“

Atlikėjai :

Rita Preikšaitė – dainininkė, mecosopranas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė ;

Virginija Kochanskytė – aktorė, renginių režisierė ;

Artūras Kelpša – klasikinė gitara, tarptautinių konkursų laureatas .

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas jau keturis kartus yra lankęsis Zyplių dvaro sodyboje. Paskutinį kartą tai buvo 2014 m. liepos 31 d.

žiūr. :

http://ciurlioniopaveldas.lt/akimirkos-is-dar-penkios-minutes-nakties-zypliu-dvare/

 

 

Organizatorių informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE