Sekmadienį startuos dviračių maratonas Kaunas–Marijampolė–Kaunas

Nevaržybinis dviračių maratonas Kaunas-Marijampolė-Kaunas 5-tą kartą kviečia dviračių mėgėjus važiuoti Suvalkijos keliais. Birželio 7 d. 10 val. nuo restorano „KaravanSarai“ iš Kauno pajudėjęs virš 100 dviratininkų būrys per pietus pasieks Marijampolę. Ten pailsėję, pavalgę grįš atgal į Kauną, per dieną nuvažiavę apie 150 km.

Renginys skirtas paminėti istorines 1924 m. birželio 22 d. įvykusias pirmas dviračių lenktynes Kaunas-Marijampolė-Kaunas.

Šiuolaikinis Kaunas-Marijampolė-Kaunas (K-M-K) yra Grand Fondo stiliaus nevaržybinis dviračių maratonas. Dalyviai nelenktyniauja tarpusavyje, bet per numatytą laiko limitą stengiasi įveikti pasirinktą maršrutą, pakeliui sustodami tarpiniuose punktuose.

Itališku terminu „grand fondo“ ar angliškai „cyclosportive“ vadinami ilgų nuotolių virš 100 km dviračių maratonai populiarūs visame pasaulyje. Garsiausi jų sukviečia nuo kelių iki keliasdešimt tūkstančių dalyvių. Tai nėra varžybos, bet masinės sporto šventės. Dalyviai ne tik mina dviračius, bet susipažįsta su regiono istoriniu ir kulinariniu paveldu, dažnuose sustojimuose ragauja vietos gardėsius.

K-M-K dalyviai važiuos pasirinkę vieną iš trijų 150 km ilgio trasų – Pagrindine, Plento ir MTB (kalnų dviračių). Kiekviena jų skirtingai atskleidžia Kauno rajono, Kazlų Rūdos ir Marijampolės apylinkes.

Puoselėjant gurmaniškas Grand fondo tradicijas, kavinėje „Nica“ Marijampolėje ir šeimos restorane „KaravanSarai“ Kaune dviratininkai bus pavaišinti specialiai jiems paruoštais patiekalais, atstatančiais jėgas fizinio krūvio metu ir po jo. Pakeliui lauks du maitinimo punktai su vandens, energetinių gėrimų, sausainių atsargomis. Maratono dalyvius lydės techninės pagalbos mašinos. Todėl saugiai jaustis ir išbandyti savo jėgas ilgoje kelionėje gali įvairaus pajėgumo dviratininkai. Kam pilna kelionė per ilga, renkasi trumpesnį atstumą iki Marijampolės ir namo grįžta autobusu. Įveikę trasą dalyviai gaus atminimo medalius

Kiekvienas gali važiuoti sau patogiu tempu vienas ar su grupe, sustoti kur ir kada patogu. K-M-K maršrutai neženklinti, dalyviai prieš kelionę gaus žemėlapius ir aprašymus. Visi važiuos bendro naudojimo keliais be eismo apribojimų, todėl dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir eismo saugumo reikalavimų.

Šiuolaikinį K-M-K dviračių maratoną įkvėpusios istorinės dviračių lenktynės paminėtos Marijampolės krepšinio trenerio Ginto Žibūdos knygoje “Marijampolės sporto ištakos ir krepšinio kelias”. Ten pat įdėta nuotrauka. Citata iš knygos 21 psl.:
“1924 m. birželio 22 d. Marijampolę pasiekė tikros Lietuvos sporto varžybos. Maršrutu Kaunas-Marijampolė-Kaunas įvyko Lietuvos dviratininkų pirmenybės. Varžybose dalyvavo 3 sportininkai iš Kybartų “Sveikatos”, 3 iš “Makabi” sporto sąjungos ir kt. – iš viso 15 dviratininkų, išdrįsusių pabandyti įveikti blogu keliu 110 km distanciją. Marijampolės policijos vado Mačinskio ir Šaulių skyriaus vado Lozoraičio pastangomis mieste buvo gerai įrengtas kontrolės, maitinimo, sanitarijos ir gydymo punktai. Atvykę Marijampolėn, dviratininkai 5-10 min ilsėjosi ir po to grįžo atgal. Pirmas finišavo J. Kremeris (Kybartų “Sveikata”), distanciją įveikęs per 5 val. 06 min. 06 sek. ir pasiekęs Lietuvos rekordą. Kitais metais šis rezultatas buvo žymiai pagerintas. “

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE