Trileris Šilutėje baigėsi dar viena Kazlų Rūdos „Šilo“ iškovota pergale

Skersai ir išilgai išvagotus socialinius portalus ir kitas internetines erdves žiniomis apie Kazlų Rūdos „Šilo“ pergalių seriją LFF I lygos pirmenybėse drąsiai galima papildyti dar viena tokia žinia. Trečiadienio vakare XV turo rungtynėse Kazlų Rūdos „Šilas“ įveikė Šilutės „Šilutę“ rezultatu 3:2 (2:2) ir iškovojo šeštą pergalę iš eilės šiose pirmenybėse, tuo pačiu išsaugojo lyderiaujančios komandos jose statusą. Visus įvarčius „Šilo“ komandai pelnė gynėjai: dublį atliko Darius Cibulskas ir kartą pasižymėjo Gytis Urba.

Rungtynes „Šilo“ futbolininkai, kuriose turėjo galimybę debiutuoti ir komandą papildę nauji žaidėjai, pradėjo šia startine sudėtimi: Mindaugas Ragauskas (46 min. Modestas Kulikauskas), Erlandas Juška, Gytis Urba, Rokas Simanavičius, Darius Cibulskas, Mantas Makutunovičius, Žilvinas Banys, Aurimas Raginis, Aurelijus Jakelaitis (46 min. Mangirdas Radzevičius), Andrius Urbšys (84 min. Edvinas Puzara), Evaldas Grigaitis (38 min. Ramūnas Mačežinskas).

Adrenalininių įvykių aikštėje šiose rungtynėse netrūko. Pirmomis dvikovos minutėmis vyko apylygė kova, tai viena, tai kita komanda perimdama ar atsikovodama kamuolį aikštės vidurio zonoje mėgino regzti atakas. Pirmi varžovų baudos aikštės zonoje lankėsi „Šilo“ futbolininkai. 8 min. po perdavimo iš aikštės gilumos, vienu lietimu mėgino smūgiuoti netoli šilutiškių vartų buvęs Aurelijus Jakelaitis, tačiau tas smūgis buvo labiau panašus į mėginimą stabdyti kamuolį, kuris nuskriejo už varžovų vartų ploto zonos. Tuo tarpu aikštės šeimininkai nejuokais grasino „Šilo“ vartams 11 min., kuomet po perdavimo iš dešinio krašto, varžovas apsisukdamas baudos aikštėje atliko smūgį, ir kamuolys pataikė į kairį vartų virpstą. Mindaugas Ragauskas kamuolio nesiekė, bet įvarčio Kazlų Rūdos komanda išvengė. 16 min. prie “Šilutės” futbolininkų vartų buvo keliamas kampinis. Kamuolį į baudos aikštę siuntė Aurimas Raginis, tačiau neleistinai joje buvo pargriautas Gytis Urba ir už tai skirtas 11 m. baudinys. „Šilo“ komandos gynėjas buvo tikslus ir Kazlų Rūdos komanda išsiveržė į priekį. Po įvarčio „Šilo“ puolimas dar labiau pagyvėjo. 18 min iš varžovų baudos aikštės prieigų smūgiavo Mantas Makutunovičius, smūgiuotą kamuolį šilutiškių vartininkas ne be vargo atmušė. Panašiu smūgiu buvo „pavaišintas“ 19 min ir Mindaugas Ragauskas, kuris šį varžovų mikroegzaminą taip pat išlaikė. Artėjant pirmo kėlinio viduriui vėl pasižymėjo “Šilo” futbolininkai. 25 min vėl buvo keliamas kampinis prie „Šilutės“ vartų. Andriaus Urbšio siųstą kamuolį įbėgęs į baudos aikštę tiksliu smūgiu galva į vartus nukreipė Darius Cibulskas, ir „Šilas“ pirmavo jau 2:0. Dar vieną įvartį pirmame kėlinyje “Šilo” futbolininkai galėjo įmušti 41 min. Po Žilvino Banio skersuoto kamuolio iš varžovų aikštės dešinio krašto,  besileidžiančio ant žemės kamuolio  “uždaryti” nepavyko  Dariui Cibulskui – kamuolys praskriejo šalia kairiojo “Šilutės” vartų virpsto. Aikštės šeimininkai per likusias keletą minučių sugebėjo atkurti intrigą rungtynėse. 44 min. po “Šilo” pražangos netoli baudos aikštės, kairiau nuo vartų, tiesiu smūgiu pro Kazlų Rūdos komandos sienelę ir vartininko rankas, Laimono Trakšelio smūgiuotas kamuolys pasiekė tikslą. Šilutiškiai rezultatą sušvelnino. Negana to, jau per pridėtą pirmo kėlinio minutę baudos aikštėje buvo pargriautas varžovas su kamuoliu ir skirtas 11 m. baudinys. Jį realizavo Edgaras Lukoševičius ir rezultatas tapo 2:2.

Antrame kėlinyje “Šilo” futbolininkams pergalę kurti teko iš naujo. Kazlų Rūdos komanda pradėjo spausti antro kėlinio pradžioje varžovus ir ieškoti kelių įvarčiui pelnyti. 51 min. tai padaryti pamėgino Aurimas Raginis, kuris efektingai – pusiau žirklėmis smūgiavo kamuolį. Kamuolys pralėkė atsimušdamas nuo žemės pro kairį vartų virpstą. Vos po poros minučių po šio gražaus epizodo, Aurimas Raginis skersavo kamuolį iš dešiniojp krašto į baudos aikštę ir joje ne itin patogioje pozicijoje buvęs Ramūnas Mačežinskas galva mėgino nukreipti kamuolį į vartus. “Šilutės” komandos vartininkas kamuolį sugavo. 54 min. aikštės šeimininkai turėjo galimybę persverti rungtynių rezultatą. Iš kairės „Šilo“ baudos aikštės zonos kamuolį smūgiavo aikštės šeimininkai, tačiau Modestas Kulikauskas sureagavo ir jį nukreipė į kampinį. 63 min. gaisravietės zona vėl buvo  „Šilutės“ komandos vartai. Po Aurimo Raginio skersuoto kamuolio iš dešiniojo krašto, netoli kairiojo šoninio virpsto buvo Ramūnas Mačežinskas, kuris smūgiavo galva, tačiau kamuolys atsimušė į vartų tinklo išorinę dalį. 65 min. vėl sublizgėjo „Šilo“ vartininkas. Dešinėje Kazlų Rūdos komandos baudos aikštės zonoje sužaidę sienelę, aikštės šeimininkai pamėgino pažeme smūgiuoti kamuolį, tačiau prie pat buvęs Modestas Kulikauskas krisdamas kamuolį nukreipė į kampinį. 78 min. buvo pora akimirkų, kurios galėjo baigtis  Kazlų Rūdos futbolininkų įvarčiais. Tuomet nukreipti kamuolio į vartus baudos aikštėje nepavyko Dariui Cibulskui, o sekančiame epizode, iš baudos aikštės prieigų Aurimo Raginio įspūdingą tiesia trajektorija paleistą smūgį varžovų vartininkas praleisdamas tarp kojų sugebėjo sulaikyti klaupdamas kulnimis. Nors  „Šilo“ futbolininkams buvo sunkoka susikurti didesnių erdvių varžovų baudos aikštėje, sprendimą, kaip dar tritaškiu papildyti turnyrinę lentelę rado Darius Cibulskas. Jo paleistas šūvis 80 min. iš baudos aikštės prieigų baigėsi tuo, kad kamuolys skriedamas lanku pataikė į viršutinį dešinį vartų kampą ir „Šilas“ vėl išsiveržė į priekį 3:2. Rungtynių paskutinėmis minutėmis šilutiškiai dar mėgino atstatyti pusiausvyrą – Kazlų Rūdos vartus puolė kone visa komanda, tačiau “Šilas” atsilaikė ir iškovojo  nelengvą pergalę.

Po rungtynių kalbintas “Šilo” komandos treneris Saulius Vikertas, paklaustas ar posūkis rungtynėse pirmame kėlinyje, kuomet buvo pirmauta 2:0 ir varžovai rezultatą išlygino buvo netikėtas, teigė, kad viskas buvo normalu, neįmanoma visas pirmenybes visą laiką tik laimėti ir neišvengiama tam tikrų duobelių, patys apsunkinome sau situaciją, bet iš susidariusios situacijos buvo išbrista. Paklausus, kodėl Evaldas buvo pakeistas pirmame kėlinyje, treneris teigė, kad po rungtynių prieš “Nevėžį” mūsų komandos žaidėjas dar jautė nedidelės traumelės pasekmes ir norėjosi jį patausoti, kadangi laukia dar svarbios rungtynės. Bet kokiu atveju dėl to rungtynių kokybė nepablogėjo. Iškovoti trys taškai ir važiuojame namo. Kalbant apie naujų žaidėjų pasirodymą šiose rungtynėse, trenerio vertinimu, nors dar sunku viską vertinti, tačiau komandos žaidimo jų debiutas tikrai nesusilpnino.

Priešpaskutines pirmo rato rungtynes Kazlų Rūdos “Šilo” komanda žais Trakuose birželio 27 d., šeštadienį, prieš „Trakų-2” vienuolikę.  Rungtynių pradžia – 19.00.

Vienas iš pergalės kalvių rungtynėse prieš “Šilutę” Šilo” komandoje Modestas Kulikauskas

Modestas Kulikauskas

Trečiadienio rungtynėse prieš Šilutės komandą “Šilo” pasiekta pergalė ne be vargo. Nors pirmame kėlinyje Kazlų Rūdos komandos futbolininkai pirmavo 2:0, tačiau per paskutines pirmo kėlinio dvi minutes aikštės šeimininkai rezultatą išlygino. Laimei, lemtingą įvartį 80 min. į “Šilutės” vartus įmušė Darius Cibulskas, tačiau viskas galėjo būti ir kitaip jei ne du smūgiai, kuriuos atrėmė antrame kėlinyje pasirodęs vartininkas Modestas Kulikauskas. Jis sugebėjo tomis akimirkomis ištarti lemtingąjį „ne“ įvarčiams į „Šilo“ vartus ir pripažintas geriausiu žaidėju rungtynėse Kazlų Rūdos komandoje. Kalbamės su Modestu:

– Gal galėtumėte detaliau pakomentuoti tuos pora epizodų, kai „ištraukėte“ vartus nuo įvarčių. Ar į jus tiesiog pataikė kamuolys, ar matėte jo skriejimo trajektoriją?

– Sakyčiau, tiesiog sureagavau į smūgius. Abiem atvejais buvau netoli varžovo. Pirmame epizode mačiau kamuolio skriejimo kryptį, atstačiau ranką ir kamuolys nuriedėjo į kampinį. Antruoju atveju mačiau, kad kamuolys smūgiuojamas pažeme ir krisdamas spėjau kojas tinkamai sustatyti, tad išvengėme įvarčių.

– Jūsų vertinimu, kuo ypatinga „Šilutės“ gynyba, nes komanda, jei žiūrėsime sezono visumą nėra daug įvarčių praleidžianti, o ir šiose rungtynėse įmušti „Šilo“ įvarčiai buvo, sakykime, ne „maudant“ baudos aikštėje varžovų gynėjus?

– Sunku pasakyti, gal labai kompaktiška jų gynyba, rungtyniauja ginantis susispaudę, gal dėl to sunkiau užpulti.

– Šias rungtynes dėl raudonų kortelių praleido pora „Šilutės” pagrindinės sudėties žaidėjų – J.Milius, S.Babilius. Ar tai nepalengvino „Šilo“ komandos užduoties?

– Gal kažkiek palengvino užduotį, nes pavyzdžui S.Babilius buvo vienas iš komandos lyderių, tačiau tai nesumenkina Kazlų Rūdos „Šilo“ iškovotos pergalės.

– „Šilas“ sužaidė jau 15 rungtynių, iškovojo 11 pergalių ir nėra nei vienų lygiųjų. Tai ką nors pasako apie komandos psichologiją?

-Šį sezoną taip jau klostosi rungtynėse, kad lygiųjų išvengiame, visada siekiame pergalių, taip jau gaunasi, kad viskas arba nieko.

– Kaip vertinate naujų žaidėjų integraciją komandoje, visas trejetukas turėjo galimybę pasirodyti šiose rungtynėse?

– Manau, kad lemtingų kažkokių didesnių klaidų nei vienas nepadarė, gerai aikštės viduryje tvarkėsi su kamuoliu Žilvinas, buvo gražių epizodų antrame kėlinyje pasirodžius Mangirdui, padėjo gintis Edvinas, komandos žaidimas tikrai nenukentėjo.

– Kaip paaiškintumėte tą situaciją, kuomet pirmavo „Šilas“ 2:0 ir staiga pirmo kėlinio pabaigoje rezultatas lygus…? Kas nutiko?

– Kaip neretai nutinka pirmaujančiai komandai, taip ir mes per anksti patikėjome pergale, per daug atsipalaidavome, vos pergale varžovams ir nesumokėjome šiose rungtynėse.

– Kuri pergalė saldesnė jums: prieš „Šilutę“ ar „Nevėžį“? Kodėl?

– Man asmeniškai saldesnė ši pergalė, nes praeitose rungtynėse nerungtyniavau, o šiose galėjau pats aktyviai prisidėti prie komandos iškovotos pergalės.

Parengė Kazlų Rūdos savivaldybės sporto centro direktoriaus pavaduotojas Giedrius Gorianovas