Išgyvenęs pandemiją ,,Spindulio“ kino teatras drąsiai žiūrį į priekį

Praėjusiais metais uždaryti ir tik šių metų vasarą pagaliau pilnavertiškiau pradėję dirbti kino teatrai, palengva ima lengviau atsikvėpti ir planuoti savo veiklos ateitį. Niekuo šioje srityje neišsiskiria ir vienintelis Marijampolės kino teatras ,,Spindulys“, kuriems praėjęs laikotarpis atnešė ne tik sunkumus, bet ir galimybę atsinaujinti. Apie tai, kaip ,,Spindulys“ gyvena dabar – ,,Sūduvos gido“ straipsnyje.

Pandeminis laikotarpis ir grįžimas iš jo – nelengvas iššūkis

Praėjusių metų pavasarį Pasaulį užklupęs koronavirusas, iš pradžių atrodė kaip laikinai gyvenimą sustabdantis veiksnys. Visgi, sergamumo rodikliams kylant kaip ant mielių, pandemija pirmiausiai smogė pramogų sektoriui – dėl to teko užsidaryti ir kino teatrams.  Nors nuo šio laikotarpio prabėgo jau daugiau nei metai, o kino teatrai vėl veikia, kaip ,,Sūduvos gidui“  teigė ,,Spindulio“ kino teatro vadybininkė Aušrinė Šimaitienė, kino teatras „Spindulys“ į priešpandeminį lygį kol kas nei finansine, nei lankomumo prasme dar negrįžo. Vadybininkė pastebi, jog pilnai atsigauti gali prireikti ir ne vienerių metų: jei vidutiniškai per 1 mėnesį  2021 m. kino teatre apsilankė apie 3000 žiūrovų, ta štai pvz. 2019 metais, apsilankydavo beveik 9000 žiūrovų. Nepaisant to, pastebima, jog 2021 metų rezultatai jau geresni nei 2020 metų, o tai džiugina ir nuteikia optimistiškai.

Siekiant greičiau atsigauti, A. Šimaitienės teigimu, viešoji įstaiga „Marijampolės telekinas“ pandemijos laikotarpiu pasinaudojo kino dotacijomis, skirtomis Lietuvos kino centro (LKC), taip pat Europos tinklo „Europa Cinema“, kuriam Marijampolės kino teatras „Spindulys“ priklauso nuo 2019 metų, parama.  LKC prie kino rinkos atsigavimo 2020 ir 2021 metais stengėsi prisidėti ir su iniciatyva „Lietuvių kino klasikos dienos“, kuri žiūrovus kvietė į nemokamus lietuviškus kino seansus, o visus salės nuomos kaštus apmokėjo būtent LKC.

VšĮ „Marijampolės telekinas“ buvo įtrauktas ir į VMI sudarytą įmonių sąrašą, kurios atleidžiamos nuo delspinigių, nevykdomas mokesčių išieškojimas ir kurios galėtų sumokėti mokesčius ekstremaliai situacijai pasibaigus ar sudaryti mokestinės paskolos sutartį.

,,Spindulio“ kino teatras taip pat Marijampolės savivaldybei pateikė prašymus dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatos ir dėl nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos nukentėjusiems dėl COVID-19 viruso pandemijos. Visi šie prašymai buvo patenkinti, taip palengvinant nelengvą kino teatro finansinę situaciją. Karantino metu, kino teatrui buvus uždarytam LR Vyriausybės sprendimu, didžioji dauguma įstaigos darbuotojų buvo prastovose, subsidiją darbuotojų, esančių prastovose, darbo užmokesčiui teikė Užimtumo tarnyba, taip leidžiant išlaikyti darbuotojų darbo vietas.

Lankytojai palengva sugrįžta į kino sales

Atsigavus Pasaulinei kino industrijai ir po ilgų nukėlinėjimų, vėl į kino sales grįžtant kultiniams filmams (kitaip vadinamiems ,,blockbusteriams), žiūrovai palengva grįžta ir į ,,Spindulio“ kino teatro sales.

Šių metų rugpjūtis kino teatrui buvo gan sėkmingas mėnuo, tačiau atėjus rugsėjui vėl pastebėtas žymus, net 35 proc. srautų sumažėjimas. Prie to neabejotinai prisidėjo ir prasidėję mokslo metai – studentai išvyko iš Marijampolės, mokiniai – mokyklose, o tėvai išleidę pinigus vaikų mokymosi priemonėms.

Banguotumas lankomume užfiksuotas ir spalį – lyginant spalio 1-14 d. ir rugsėjo 1-14 dienas, ,,Spindulys“ sulaukė 28 proc. daugiau lankytojų, tačiau iki rugpjūčio mėnesio rodiklių dar trūksta apie 600 lankytojų.

Kino teatras  – saugi vieta

Kaip ,,Sūduvos gidui“ sakė ,,Spindulio” kino teatro vadybininkė Aušrinė Šimaitienė, šiais metais klientai drąsiau lankosi kino teatre, o prie to prisideda ir vakcinavimo rezultatai, detalesnė informacija apie patį koronavirusą ir noras sugrįžti į įprastą gyvenimo rimtą.

,,Spindulio“  kino teatras stengiasi akcentuoti, jog yra saugi vieta, čia taikomi griežti reikalavimai dėl kaukių dėvėjimo, dezinfekcijos, kino salėse yra įrengta reikalinga ventiliavimo sistema.

A. Šimaitienės nuomone, nors kino teatras yra uždara erdvė, tačiau kai kuriais atvejais, pavyzdžiui žvelgiant į lauko renginius, koncertus, kuomet žmonės vienas prie kito stovi, dažniausiai be kaukių, manoma, jog ,,Spindulys“ tikrai užtikrina didesnį žmonių saugumą. Prie saugumo jausmo prisideda ir tai, jog VšĮ „Marijampolės telekinas“ yra viena iš lyderiaujančių įmonių Lietuvoje pagal darbuotojų imunizacijos lygį – nuo koronaviruso čia pasiskiepiję daugiau nei 90 proc. darbuotojų.

Vadybininkės žodžius šiai dienai patvirtina ir tai, jog ,,Spindulyje“ kol kas nėra užfiksuotas nei vienas COVID-19 infekcijos atvejis, o nuo rugsėjo 1-osios aptarnaujami tik klientai, turintys Galimybių pasą. Pastebima, jog įvedus būtinybę turėti Galimybių pasą, jaunimo nuo 16 metų lankomumas sumažėjo.

Visgi, Galimybių pasas suteikė kino teatrui galimybę prekiauti gėrimais ir užkandžiais, kas padėjo „sugeneruoti“ papildomų pajamų. Jų palyginti su praeitais ir ankstesniais metais negalima, kadangi iki 2020 m. žiemos kino patalpos buvo nuomojamos, patys prekybos veiklos nevykdė.

Ateityje – planai dar labiau atsinaujinti

Seniai nebuvusiems ,,Spindulio“ kino teatre ir užsukus į jį, apima malonūs jausmai – čia atnaujinti vestibiuliai, kurio sienas puošia įvairių filmų citatos bei kino aktorių eskizai, šiuo metu pasitinka Helovino šventės atributikai – moliūgai, stilizuoti papuošimai bei klounas, kurio vardą kino teatro ,,Facebook“ paskyroje gali pasiūlyti lankytojai.

Tai ne vieninteliai pasikeitimai ,,Spindulyje“: kino teatras neseniai atidarė savo kavinukę, pakeitė kėdes mažojoje salėje (pastarosios – kino teatro ,,Cinamon“ dovana), perdažė erdves, lauke uždėjo naują kino teatro iškabą. Pasinaudojus Marijampolės savivaldybės projekto lėšomis, įrengtas keltuvas judėjimo negalią turintiems asmenims, todėl dabar lankytojai gali kokybiškai mėgautis mažojoje salėje rodomais filmais.

Nuo 2020 m. spalio mėn.  lankytojams siūloma įsigyti asmeninę lojalumo kortelę ir 9-ąjį filmą ,,Spindulyje” žiūrėti nemokamai. Gausios ir neįgalius vaikus auginančios Marijampolės savivaldybės šeimos, nuo 2020 m. rugsėjo mėn. turi galimybę pasinaudoti „Šeimos kortele“, kuri suteikia 50 proc. nuolaidą bilietams kino teatre „Spindulys“. Pastarieji su „Šeimos kortele“ apsilankyti kino teatre „Spindulys“ gali 1 kartą per 2 savaites. Papildomos lengvatos „Šeimos kortelės“ turėtojams finansuojamos iš  savivaldybės biudžeto lėšų ir nepanaudotų savivaldybės biudžeto lėšų piniginei socialinei paramai skaičiuoti ir mokėti.

Ir nors, vadybininkės teigimu, ne visos investicijos dar apsipirko, sustoti neketinama – ateities perspektyvoje planuojama atnaujinti garso aparatūrą mažojoje kino salėje, kino projektorius tiek didžiojoje, tiek mažojoje kino salėse, pakeisti senus lauko stendus į LED ekranus.

Tačiau viskas labai priklausys nuo finansinės padėties ir pandemijos, kuri vėl neramiai gąsdina, augančiais koronaviruso skaičiais, todėl kino teatras ruošiasi ir blogiausiam, nors tikisi geriausio – jeigu tektų vėl užsidaryti, žiūrovai mėgautis kinu būti kviečiami lauko erdvėse arba namų kino sąlygomis, jeigu tik platintojai sutiktų tiekti filmus. Bet visa tai, tik kraštutiniu atveju, o šiai dienai atsinaujinęs ,,Spindulio“ kino teatras kviečia drąsiai apsilankyti kine, juolab, kad netrukus čia startuos marijampoliečių ir miesto svečių mėgstamas kino festivalis ,,Nepatogus kinas“.

Galerijoje – Jurgio Švedo nuotraukos

Sūduvos gidas logotipas

Jurgis Švedas

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE