Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas b’ART 10 | Mirštantis. Miestas. Gyvenimui
b'ART. Mirštantis. Miestas. Gyvenimui

b’ART 10 | Mirštantis. Miestas. Gyvenimui

Liepos 15 d. 23 val. b‘ART organizatorių, Vilkaviškio kultūros centro, DOVANA – koncertas ,,Mirštantis. Miestas. Gyvenimui“.

Projektas „Mirštantis. Miestas. Gyvenimui“, pasitelkiant garso ir vaizdo priemones pristato Klaipėdos miesto garsovaizdį, sujungiantį savo prigimtimi skirtingus turinius, t. y. industrinį Klaipėdos peizažą su pajūrio kraštovaizdžiu ir natūraliais gamtos garsais. Tokiu būdu projektas skatina ekologinius klausimus, kurie aktualūs kiekvienam miestui, bet ypač Klaipėdai – tai pramoninės, technologinės atšiaurios miesto pusės ir natūralios gamtinės aplinkos, kokioje norėtų gyventi žmonės, susidūrimas. Šių dviejų, dažnai prieštaringų ir nesusikalbančių polių santykį įgarsina projekto autoriaus Donato Bielkausko įrašyta naktinė Klaipėdos garsovaizdžio panorama, pramoniniai uosto ūžesiai. Kitoje pusėje – skaidrus ambient, autorinė Donato muzika, elektroninės pamario folkloro transkripcijos, gamtos gyvybė.

Klaipėdietis – tai žmogus, viena koja stovintis ant uosto krano stogo, o kita – ant Olando kepurės skardžio. Klaipėda – tai garsovaizdžio panorama, susidedanti iš stipraus, dieną-naktį netylančio uosto dirgiklio, kuris kartu ir inspiruojantis estetinis „industrinės romantikos“ užtaisas, neabejotinai kontrastuojantis su propaguojama ramaus ir gražaus pajūrio miesto iliuzija. Organiškiausia inspiruojančios judrios estetikos dalis – judantis vanduo: mariomis ir jūra plaukiantys laivai, vėjas ir daugybė logistinių linijų, jungiančių Klaipėdą su kitais pasaulio uostamiesčiais.

ATLIKĖJAI:
Donatas Bielkauskas (folkloriniai instrumentai, aplinkos įrašai, kompozicija),
Kristijonas Lučinskas (akustiniai instrumentai, elektronika),
Viktoras Rubežas (mušamieji).

Donato Bielkausko kūryba per tris dešimtmečius sklido dviem kryptimis – jis žinomas ir kaip etno, postfolklorinės muzikos autorius, ir kaip avangardinės elektronikos, ambient stilistikos puoselėtojas. „Mirštantis. Miestas. Gyvenimui“ – ypatingos koncepcijos muzikinė programa, apibendrinanti ir jungianti visą D. Bielkausko kūrybą. Kartu su juo koncerte gros bendražygiai Kristijonas Lučinskas (Driezhas) ir Viktoras Rubežas.

SVARBU
N7. Maloniai primename, kad b’ART koncertai reikalauja ypatingo įsiklausymo, įsijautimo ir buvimo drauge, tad renginiuose laukiame žiūrovų nuo 7 metų.

ĮĖJIMAS NEMOKAMAS.

Projektą ,,Šviesos ir muzikos dermė. b‘ART“ – iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilkaviškio rajono savivaldybė.

Data

2022 Lie 15
Įvykęs!

Laikas

23:00

Vieta

Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsiai
Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsiai
5115, Bartninkai 70328

Organizatorius

b'ART
Palikti komentarą su FB