Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas b‘ART 11 | JOANA DAUNYTĖ (arfa)
JOANA DAUNYTĖ (arfa)

b‘ART 11 | JOANA DAUNYTĖ (arfa)

Vienuoliktasis b’ART baigsis išties didingai, pasitinkant vidurvasario naktį, turėsite ypač retą progą išgirsti karališką instrumentą, liečiamą jautrių arfos deivės Joanos Daunytės pirštų.

Arfa – didinga, bet sykiu ir perregima. Trapi, bet iš atlikėjo reikalaujanti išskirtinės koncentracijos ir net fizinės ištvermės. Kadaise dievinta Europos karalių, šiandien geidžiama ir džiazo muzikantų. Prie šių arfai skirtų žodžių Joana Daunytė priduria: „Stebukladarė“.Apie savąjį instrumentą jauna arfininkė kalba negailėdama švelnių žodžių, tarsi apie artimiausią draugę, kurią – reikalaujančią išskirtinės kantrybės ir ilgų darbo valandų, nuoširdžiai myli. Išgirsti šios draugystės subrandintą skambesį galės ir b’ART gerbėjai.Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose pasklis trapus šio dueto muzikos grožis, arfininkė švelniu prisilietimu liesdama jautrias atminties stygas, užburs visus melancholiška ramybe.

Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, J. Daunytė tobulinosi bakalauro programoje Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje (Šveicarija), Amsterdamo konservatorijoje (Nyderlandai), po to baigė solisto diplomo magistro studijas Norvegijos muzikos akademijoje Osle. Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūroje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurioje taip pat ir dėsto.

Arfininkė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, 3-iojo Berlyno tarptautinio muzikos konkurso bei 5-ojo Manhatano tarptautinio muzikos konkurso aukso medalių laimėtoja. Ji ne tik koncertavo didžiausiose Lietuvos, Amsterdamo „Concertgebouw“, Liuksemburgo, Oslo koncertų salėse, bet taip pat Šveicarijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Kinijoje, JAV.
2022 m. didžiausia pasaulyje klasikinės muzikos įrašų leidykla „Naxos“ išleido pirmą kartą pasaulio muzikos istorijoje arfos garsais suskambusią „Baltic Mobile Recordings“ studijoje įrašytą J. Daunytės atliekamos M. K. Čiurlionio muzikos kompaktinę plokštelę „Čiurlionis arfos stygomis“.

Koks buvo ir kaip skambėjo pasaulis, kuriame gyveno M. K. Čiurlionis? Liepos 14 d. Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose J. Daunytė atliks ne tik M. K. M. Čiurlionio kūrinius, aranžuotus arfai iš programos „Legenda apie Čiurlionį“, bet ir šio iškilaus lietuvių menininko amžininkų prancūzų kompozitorių H. Renié, C. Salzedo, M. Tournier, G. Fauré, G. B. Pescetti opusus.

Maloniai primename, kad b’ART koncertai reikalauja ypatingo įsiklausymo, įsijautimo ir buvimo drauge, tad renginiuose laukiame žiūrovų nuo 7 metų.

Data

2023 Lie 14 - 15
Įvykęs!

Laikas

23:00 - 00:05

Etiketės

Kas vyksta Vilkaviškyje?
Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsiai

Vieta

Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsiai
5115, Bartninkai 70328
Kategorijos
Palikti komentarą su FB