Tadas Motiečius ir Vytautas Kiminius

Beatričės piknikas

Lauksime jūsų prie dvaro 16 val. ir pradėsime kelionę po savo laikotarpiu buvusią Lietuvos ir Europos menininkų meką. Pamėginkime įsivaizduoti čia viešėjusius pianistą Artūrą Rubinšteiną, Peterburgo dvasinės akademijos profesorių Justiną Pranaitį, dailininkus Ferdinandą Ruščicą ir Elvyro Andriolli, smuikininką Polį Kochanskį ir kitus.

Spektaklyje „Mūsų Bėja“ aktoriai Eglė Tulevičiūtė ir Kristijonas Siparis atgaivina Beatričės Grincevičiūtės biografijos momentus. Beatričė Grincevičiūtė (1911–1988) itin svarbi asmenybė Lietuvos kultūros istorijai. Ji viena pirmųjų ir ryškiausių kamerinio dainavimo populiarintojų, palikusi neįkainojamą įrašų lobyną, savo skaičiumi iki šių dienų neprilygusį nė vienam Lietuvos atlikėjui. Pradėjusi savo muzikinę karjerą dar prieškaryje su savo koncertinėmis programomis ji po keletą kartų apkeliavo skersai ir išilgai visą Lietuvą. Kiekvienas, nors akimirką su ja pabendravęs, dainininkės sieloje visam gyvenimui rasdavo ir savo kertelę…
Du talentingi muzikantai  – akordeonistas Tadas Motiečius ir birbynininkas Vytautas Kiminius pratęs Ilguvos kelionę , tik šį kartą „Gaublio siuita“ pavadintoje programoje skambės muzika iš  įvairiausių pasaulio kraštų. Kuklioji birbynė turi ką papasakoti iš savo kelionių, mat išmaišė visą pasaulį pristatinėdama autentišką lietuvių kultūrą, o dažnas jos palydovas buvo ir yra akordeonas, galintis akompanuoti ir virpančiai liaudiškai raudai, ir šiuolaikinius opusus atlikti.

O koks piknikas be vaišių…Grybukai pagal buvusių dvaro šeimininkių receptą pagardins renginio dieną.

Data

2022 Lie 03
Įvykęs!

Laikas

16:00

Plačiau

Nuoroda

Vieta

Ilguvos dvaras
Ilguvos dvaras
387F+HV Ilguva
Palikti komentarą su FB