Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Dokumentinio filmo „Juozas Jakavonis-Tigras” pristatymas
Dokumentinio filmo „Juozas Jakavonis-Tigras” pristatymas

Dokumentinio filmo „Juozas Jakavonis-Tigras” pristatymas

J. Jakavonis-Tigras buvo Dainavos apygardos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago bendražygis. J. Jakavonio-Tigro sodyboje buvo įkurtas Dainavos apygardos partizanų vadų bunkeris, kuriame gyveno ir dirbo A. Ramanauskas – Vanagas ir J. Vitkus-Kazimieraitis.

Juozas Jakavonis-Tigras buvo Merkinės būrio partizanas, paimtas priešų į nelaisvę, kankintas ir neišdavęs savo vadų Adolfo Ramanausko-Vanago bei Juozo Vitkaus-Kazimieraičio. Tigras išgyveno Magadano lagerius ir grįžo į Tėvynę.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, aktyviai iki pat savo gyvenimo pabaigos rūpinosi Dainavos krašto partizanų atminimu, atkūrė partizanų vadavietės bunkerį savo gimtojoje sodyboje Kasčiūnų kaime, Merkinės seniūnijoje.
Dokumentiniame filme girdimos žiaurios partizano Tigro istorijos iš jo paties lūpų. Tuo filmas ir unikalus, kad herojus pats papasakoja visą dramatišką savo ir Dainavos apygardos partizanų pasipriešinimo okupantams istoriją.

Režisierius Valdas Babaliauskas filmo siužetą sukūrė sugretindamas A. Ramanausko-Vanago prisiminimus apie J. Jakavonį-Tigrą su gyvu paties Tigro pasakojimu savo gimtojoje sodyboje Kasčiūnų kaime prie atkurto partizanų bunkerio-vadavietės. Filme pasakojama apie tai, ką patyrė partizanai gyvendami nuolatinėje rizikoje, persekiojami priešo, kaip išgyveno ginklo brolių praradimus, kodėl stojo ginti Lietuvos.

Filme kartu su J. Jakavoniu operatoriaus Vyto Jankevičiaus kameros pagalba nukeliausite į KGB rūmų rūsius, išgirsite kokius nežmoniškus kankinimus ir dramatiškus išgyvenimus patyrė Tigras ir kiti su juo buvę partizanai. Sužinosite kaip lietuviai išgyveno tremtyje.

Pamatysite daug vertingos archyvinės medžiagos iš Sibiro gulagų.

Filmas skiriamas Juozo Jakavonio-Tigro, išėjusio Anapilin 2021-11-23, ir visų Lietuvos partizanų atminimui, kurie niekada savo žiaurių istorijų mums nepapasakos…

Po filmo bus pristatyta Juozo Jakavonio-Tigro knyga „Šalia mirties“.

 

Data

2024 Geg 29
Įvykęs!

Laikas

18:00 - 20:00

Etiketės

Kas vyksta Marijampolėje?

Vieta

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Vytauto g. 20 LT-86289 Marijampolė
Kategorijos
Palikti komentarą su FB