Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Festivalio „Beatričės vasaros“ pradžios koncertas
Vilmantas Kaliūnas pasaulyje žymus dirigentas

Festivalio „Beatričės vasaros“ pradžios koncertas

Birželio 10 dieną Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje – muzikos festivalio „Beatričės vasaros“ atidarymas.
Interviu su festivalio koncertų vedėja Juste JANKAUSKAITE.


Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
 (LNSO, meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas) yra vienas brandžiausių bei žymiausių Lietuvos orkestrų. Jau keliasdešimt metų aktyviai koncertuojantis Lietuvoje ir svetur. LNSO – nepakeičiamas mūsų šalies muzikinio gyvenimo dalyvis ir nacionalinės kultūros puoselėtojas, bene ryškiausias Lietuvos ir Baltijos šalių kultūros skleidėjas, savo veikloje nuosekliai jungiantis baltišką ir europietišką muzikos atlikimo tradicijas. Įgudęs ir solidus bemaž 100 asmenų kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Filharmonijos Didžiojoje salėje ir kitose Lietuvos scenose, taip pat aktyviai gastroliuoja užsienyje.

David Geringas – Lietuvos ir Vokietijos violončelininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės daktaras pažįstamas viso pasaulio koncertų scenose ne tik kaip violončelininkas, bet ir kaip dirigentas. Šiandienos muzikinio elito narys, universalus atlikėjas, kurio interpretacijoms atsiveria įvairių epochų muzikos šedevrai, pasaulį sužavėjo ypatingu stilistiniu lankstumu, intelektualumu ir išskirtiniu violončelės tembru.

David Geringas - Lietuvos ir Vokietijos violončelininkas
David Geringas – Lietuvos ir Vokietijos violončelininkas

 

Vilmantas Kaliūnas pasaulyje žymus dirigentas prieš 25- erius metus su obojum rankose išvyko iš  Lietuvos ir kūrė savo karjerą Vokietijoje. Dirigavimo įgūdžių muzikas sėmėsi žymiųjų batutos meistrų P.Järvi, Ch.Thielmanno, Ch.Eschenbacho, Th.Hengelbrocko, C.Abbado ir kt. repeticijose, meistriškumo kursuose, studijuodamas dirigavimą Veimaro muzikos akademijoje. Dirigentas dirbo su žymiais Vokietijos, kitų šalių orkestrais. 2018 m. su Hamburgo valstybine opera debiutavo Elbės filharmonijoje Hamburge. V.Kaliūnas taip pat dirbo Ukrainos valstybinėje operoje Dnepropetrovske ir Armėnijos valstybinėje operoje Jerevane, nuolat diriguoja Lietuvos kameriniam orkestrui, Reino krašto Pfalco ir Saro žemių jaunimo orkestrams, dirba su ARD konkursų jaunaisiais laureatais ir solistais. Jo koncertinių kelionių maršrutai driekiasi nuo Lietuvos ir Sankt Peterburgo iki Šri Lankos. Nuo 2015 m. vadovauja Šlėzvigo-Holšteino festivalio orkestro repeticijoms dirbdamas su maestro V.Jurowskiu, Ch.Eschenbachu ir M.Honecku. Nuo 2018 m. V.Kaliūnas yra Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas. Džiaugiamės, kad charizmatiškasis dirigentas ir jo diriguojamas orkestras , dalyvaujant žymiajam violončelininkui D. Geringui skelbs „Beatričės vasarų“ pradžią.

Data

2022 Bir 10
Įvykęs!

Laikas

18:00 - 21:00

Vieta

Griškabūdžio Kristaus atsimainymo bažnyčia
Griškabūdžio Kristaus atsimainymo bažnyčia
Alyvų g. 2, Griškabūdis 71295
Palikti komentarą su FB