Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Festivalis „Kino pavasaris 2023“: „Tiek grožio, tiek skausmo“
Filmas „Tiek grožio, tiek skausmo“

Festivalis „Kino pavasaris 2023“: „Tiek grožio, tiek skausmo“

Festivalis „Kino pavasaris 2023“: „Tiek grožio, tiek skausmo“

All the Beauty and the Bloodshed

Žanras: Dokumentika | Trukmė: 122 min. | Cenzas: N16 | Režisierius: Laura Poitras | Šalis: JAV | Kalba: Anglų | Subtitrai: Lietuvių

Žymi fotografė Nan Goldin pasinaudojo savo statusu meno pasaulyje, kad pareikalautų Sacklerių – farmacijos verslininkų ir filantropų šeimos – atsakomybės už opioidų krizę. Jos organizuotos protesto akcijos sukėlė šoko bangą svarbiausiose meno institucijose. Režisierė Laura Poitras („Pilietis Edwardas Snowdenas“) sukūrė itin atvirą, jaudinantį ir epišką pasakojimą apie šią menininkę, susiedama jos novatorišką fotografiją, aistringą aktyvistinę veiklą ir skausmo bei šviesos kupiną asmeninį gyvenimą.

„Tai dar tik antras dokumentinis filmas, pelnęs Venecijos „Auksinį liūtą“. Tačiau šis įvertinimas ir neįtikėtina istorija yra ne vienintelės priežastys jį žiūrėti. Ir režisierė, ir pagrindinė herojė yra mano labai mėgiamos ir seniai sekamos JAV menininkės. „Oskaro“ laimėtoją dokumentikos kūrėją Laurą Poitras domina nusistovėjusią tvarką griaunantys išsišokėliai, savo veiksmais kuriantys socialinį pokytį ir dėl to neretai iškrentantys iš įprasto gyvenimo. Nenuostabu, kad ją sudomino fotografė Nan Goldin, kuri dokumentuoja savo ir aplinkos gyvenimą tokį, koks yra, be pagražinimų. Sukrečiantis grožiu ir skausmu.“ (Dovilė Grigaliūnaitė)

Anonsas čia

Data

2023 Kov 28
Įvykęs!

Laikas

19:30 - 21:30

Kaina

6,70 EUR

Etiketės

Kas vyksta Marijampolėje?
Spindulio kino teatras

Vieta

Spindulio kino teatras
Kauno g. 13, Marijampolė 68178
Kategorijos