Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Ieva Prudnikovaitė – Kontrabosų orkestras – Donatas Bagurskas | Marijampolė Music Park
Muzikos parkas

Ieva Prudnikovaitė – Kontrabosų orkestras – Donatas Bagurskas | Marijampolė Music Park

Festivalio „Marijampolė Music Park“ atidarymo koncerte klausytojų laukia tikra retenybė – kontrabosų orkestro ir balso koncertas.
Įvairių kompozitorių programą „Romanas su kontrabosu“ atliks Donato Bagursko vadovaujamas kontrabosų orkestras ir mecosopranas Ieva Prudnikovaitė.

Rugpjūčio 24 d. trečiadienį, 19 val. Marijampolės kultūros centre

Koncerto su kontrabosais programa sumanyta kaip paslaptingas ir nenuspėjamas „romanas“, kuriame pinsis iš įvairių epochų ataidintys muzikiniai dialogai, bus atskleidžiamos kontraboso galimybės ir balso magija. Skambės Davido Andersono, Claudio Monteverdi, Gregorio Allegri, Reynaldo Hahno, Gabrielio Fauré, Ástoro Piazzolos, Karlo Jenkinso, Lino Rimšos ir paties programos sumanytojo Donato Bagursko kūriniai.

Šį koncertą inicijavęs kontraboso meno puoselėtojas Donatas Bagurskas – su įvairiais kolektyvais („Kremerata Lituanica“, „4Tango“ ir kt.) Lietuvoje ir užsienyje koncertuojantis solistas, interpretavęs ne vieną XIX a. italų kompozitoriaus, kontraboso virtuozo Giovanni Bottesini kūrinį bei kitų užsienio ir lietuvių autorių opusus, kur kontrabosui tenka solisto vaidmuo.

„Laisvai griežiančių kontrabosininkų nebūna“, – griežtas nuosprendis nuskamba garsiojoje Patricko Süskindo pjesėje „Kontrabosas“. „Būna, ir dar kaip!“ – skaitome recenzijoje po Donato Bagursko koncerto Vilniaus festivalyje.

Kontrabosininkas buvo Lietuvos kamerinio orkestro muzikantas, dabar yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteris. Atlikėjas inicijuoja naujus kūrinius šiam instrumentui, aranžuoja pasaulinės klasikos šedevrus. Neseniai D. Bagurskas išleido savo solinę kompaktinę plokštelę „Pažadas“ (pirmoji Lietuvoje, skirta išskirtinai kontrabosui), kurioje lietuvių autorių muziką griežia ir solo, ir su akompanimentu, ir su savo suburtu kontrabosų orkestru. Unikalus kontrabosų orkestras, sudarytas iš ryškiausių šio instrumento talentų, atliks instrumentinius kūrinius ir palydės vokalinius. D. Bagurskas šio koncerto sudėčiai pritaikė didžiąją dalį programos kūrinių.

Koncerte dainuosianti charizmatiškoji Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas) yra atlikusi pagrindinius vaidmenis ne tik Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, „Vilnius City Opera“, bet ir Eseno „Aalto“, Vupertalio, Braunšveigo (Vokietija), Sankt Galeno (Šveicarija), „Theater an der Wien“, „Volksoper“ (Austrija) operos teatruose. Neseniai dainininkė dalyvavo naujame Nacionalinės filharmonijos organizuojamo tarptautinio festivalio „Kuršių nerija“ projekte, skirtame šiųmetei Lietuvos kultūros sostinei Neringai, – operos-triptiko „Neringa“ premjeroje. I. Prudnikovaitė dainuoja festivaliuose, koncertuoja su Lietuvos bei užsienio simfoniniais orkestrais, su įvairiais ansambliais atlieka skirtingų žanrų repertuarą.

Mūsų laukia nepamirštamas romanas!

Ieva Prudnikovaitė: https://www.muzikusajunga.lt/nariai/ieva-prudnikovaite
Donatas Bagurskas: http://www.musicperformers.lt/Donatas-Bagurskas

Data

2022 Rgp 24
Įvykęs!

Laikas

19:00

Vieta

Marijampolės kultūros centras
Marijampolės kultūros centras
Vilkaviškio g. 2, LT-68174 Marijampolė
Palikti komentarą su FB