Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas IKONŲ PARODOS „JŲ AKYS ŽVELGIA Į SĄŽINĘ“ IŠ UKRAINOS RADOMYŠLIO PILIES KOLEKCIJOS PRISTATYMAS
IKONŲ PARODOS „JŲ AKYS ŽVELGIA Į SĄŽINĘ“ IŠ UKRAINOS RADOMYŠLIO PILIES KOLEKCIJOS PRISTATYMAS

IKONŲ PARODOS „JŲ AKYS ŽVELGIA Į SĄŽINĘ“ IŠ UKRAINOS RADOMYŠLIO PILIES KOLEKCIJOS PRISTATYMAS

Gruodžio 21 d. (ketvirtadienį) 15 val. Zanavykų muziejuje bus atidaryta Radomyšlio muziejaus (Ukraina) ikonų paroda „Jų akys žvelgia į sąžinę“.

Parodoje eksponuojami Ukrainos sakralinio meno pavyzdžiai – tai taip pat keturios dešimtys karo pabėgėlių, laimingai išvengusių sunaikinimo ir radusių laikiną saugų prieglobstį Anykščių muziejuje. Tai milžiniško ukrainiečių kultūros paveldo lobyno trupinėlis, šiuo sunkiu Ukrainos valstybei metu tapęs kūrybinių galių ambasadoriumi.
Kūriniai, atkeliavę į Lietuvą, kaip ir nuo karo pasitraukę ukrainiečiai – margaspalviai, tarsi atsitiktinai lemties susieti. Gal ne patys gražiausi, gal pirmiau restauratoriams, o ne ekspozicijai skirti, bet šiuo metu jie turi savitą misiją – tapti dvasinio atokvėpio erdve pirmiausiai ukrainiečiams, laikinai gyvenantiems Lietuvoje.

Į parodos atidarymą maloniai kviečiame Šakių rajone gyvenančius ukrainiečius ir visus besidominčius sakraliniu menu. Artėjant gražiausioms metų šventėms – šv. Kūčioms, Kalėdoms, norime dar kartą pakviesti susiburti jaukiam pašnekesiui prie arbatos puodelio, pasimokyti popieriaus karpymo stebuklo, pasiklausyti Šakių rajono meno mokyklos mokinių atliekamų muzikinių kūrinių.

Paroda Zanavykų muziejuje bus eksponuojama iki 2024 m. sausio 19 d.

Parodos rengėjas: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus

Maloniai kviečiame visus apsilankyti!

Data

2023 Gru 21 - 2024 Sau 19
Įvykęs!

Laikas

15:00 - 17:00

Etiketės

Kas vyksta Šakiuose?

Vieta

Zanavykų muziejus
Beržų g. 3, Lukšiai 71184
Kategorijos
Palikti komentarą su FB