Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Istorija kviečia į susitikimą
Istorija kviečia į susitikimą

Istorija kviečia į susitikimą

Maloniai kviečiame į Algimanto Katiliaus knygos JONAS TOTORAITIS MIC: BIOGRAFIJA IR VEIKLA ir Jono Drungilo parengtos publikacijos LIETUVOS MAGDEBURGINIŲ MIESTŲ PRIVILEGIJOS IR AKTAI. BERZNYKAS, LIUDVINAVAS, PILYPAVAS pristatymą 2022 m. gruodžio 1 d. 17 val.

Monografija „Jonas Totoraitis MIC: biografija ir veikla“ skirta profesoriaus kunigo Jono Totoraičio MIC biografijai ir veiklai nušviesti. Jo biografijoje galima rasti apibūdinimą, kad Totoraitis ,,buvo tarp pirmųjų”: pirmasis iš lietuvių istorikų apgynė disertaciją, buvo tarp pirmųjų atnaujinusių marijonų vienuoliją, buvo pirmasis Lietuvos marijonų provincijos provincijolas, pirmasis pasisakė už istorijos tyrimų draugijos įkūrimą. Knyga aktuali ir įdomi, nes pirmą kartą istoriografijoje nuosekliai atskleidžiama J. Totoraičio biografija ir veikla bei parodomas jo indėlis į Lietuvos kultūros istoriją ir Lietuvos istoriografiją.

Šią vasarą pasirodė naujas dr. Jono Drungilo parengtas istorinių dokumentų rinkinys iš serijos ,,Lietuvos magdeburginių miestų privilegijos ir aktai”. Jis skirtas trims mažiems magdeburginiams miestams. Vienas jų – Liudvinavas. Šio miesto bei parapijos archyvų neišliko, tad minėtame rinkinyje pateikti įvairių tuometinių institucijų dokumentuose atrasti 25 įvairaus tipo dokumentai (privilegijos, inventoriai, miestiečių skundai, čia gyvenusių žydų registras ir pan.), perteikiantys savivaldaus miesto teises turėjusio Liudvinavo miesto XVIII a. gyvenimo realijas.

Renginio dalyviai:

  • dr. Jonas Drungilas (Lietuvos istorijos institutas)
  • dr. Algimantas Katilius (Lietuvos istorijos institutas)
  • dr. Vilma Žaltauskaitė (Lietuvos istorijos institutas)
  • prof. Kęstutis Žemaitis (Vytauto Didžiojo universitetas)
  • Moderatorė Vida Mickuvienė (renginių organizatorė ir vedėja)
  • Muzikinę programą parengė muzikos mokytoja Rasa Slankauskienė

 

Data

2022 Gru 01
Įvykęs!

Laikas

17:00 - 19:00

Etiketės

Kas vyksta Marijampolėje?

Vieta

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Vytauto g. 20 LT-86289 Marijampolė
Palikti komentarą su FB