Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Istorinės knygos „Asmenybės okupacijų labirintuose“ pristatymas
Istorinės knygos „Asmenybės okupacijų labirintuose“ pristatymas

Istorinės knygos „Asmenybės okupacijų labirintuose“ pristatymas

Lapkričio 23 – ąja Lietuvos kariuomenė švenčia 105 – ąjį gimtadienį!

Istorinės knygos „Asmenybės okupacijų labirintuose“ autorius Aleksas Bartkus kviečia paminėti šią nuostabią sukaktį ir sudalyvauti jo istorinės (elektroninės) knygos pristatyme Kazlų Rūdoje!

Lapkričio 23 d. 11:00 val. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje vyks atviras visuomenei istorinės (elektroninės) knygos „Asmenybės okupacijų labirintuose“ pristatymas, bei autoriaus asmeninio archyvo paroda „Tarpukario Lietuvos kariuomenė“. Kviečiame visus dalyvauti neeiliniame ir įspūdingame autoriaus elektroninės knygos pristatyme!

Lietuvos kariuomenė – mūsų, sava kariuomenė, kuri visais laikais narsiai kovėsi vadan mūsų Tautos laisvės. Nuo savo įkūrimo dienos skaičiuojanti jau 105-ius metus. Per tiek metų Lietuvos gynėjai nuėjo nemažai – nuo nepriklausomybės karo iki NATO. Mūsų kariai narsiai kovojo su visais, kurie tik užsigeisdavo atimti Lietuvos laisvę. Deja, per daugiau nei šimtą metų praradome tūkstančius Kovotojų, vieni ilsisi kapinėse, kiti – miškuose, pelkėse ir šuliniuose. Tačiau šiandien, kai jau 33-us metus esame laisva, demokratiška ir nepriklausoma valstybė – Lietuvos kariuomenė yra mūsų pasididžiavimas ir saugumo garantas. Šiandien mes garsiai, su dideliu pasididžiavimu ir pasitikėjimu mūsų Kariais galime tarti: Ačiū Jums, Gynėjai, už mums suteikiamą saugumą, už pasiryžimą, bet kokia kaina saugoti ir ginti Lietuvos nepriklausomybę ir lietuviškąją žemę. Ačiū Jums, už Jūsų narsą ir tvirtumą. Lietuvių Tauta ne kartą įsitikino Jūsų profesionalumu ir pasiryžimu. Šiandien mes galime drąsiai teigti jog mūsų kariuomenė, mūsų gynėjai ištikus karo dienai – nepabūgs ir drąsiai iki paskutiniosios gins mūsų Lietuvą Tėvynę. Ačiū Jums!

Visus lapkričio 23 d. (ketvirtadienį) kviečiame susitikti Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje, apžiūrėti Lietuvos kariuomenės 105-ąjam gimtadieniui skirtas parodas ir sudalyvauti patriotiniame Alekso Bartkaus istorinės (elektroninės) knygos pristatyme!

Laukiame Jūsų!

Apie knygą:
Knygoje aprašomos dviejų iškilių XX a. Lietuvos švietimo ir Marijampolės miesto asmenybių gyvenimo istorijos. Tai du gimnazijų direktoriai, inteligentai, patriotai, pedagogai – Zigmas Masaitis ir Feliksas Treigys. Jų gyvenimo istorijos prasideda dar prieškaryje, tęsiasi tarpukariu, per Antrąjį pasaulinį karą bei žiaurias Lietuvos okupacijas. Sunkiomis to laikotarpio aplinkybėmis šie du pedagogai susiduria su dideliais likimo išbandymais: vienas tapo žmonių gelbėtoju nuo okupantų, o kitas –okupantų auka. Knygoje pateikiamos ne tik Zigmo Masaičio ir Felikso Treigio gyvenimo istorijos, bet ir jų buvusių mokinių bei kolegų atsiminimai, taip pat trumpai aprašoma Marijampolės Rygiškių Jono valstybinės mergaičių gimnazijos istorija. Knygą leido – Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija.

Apie autorių:
Aleksas Bartkus – Marijampolės Sūduvos gimnazijos mokinys, ilgus metus Lietuvos šaulių sąjungos narys, patriotiškas, XX a. Lietuvos istorija besidomintis, iniciatyvus jaunuolis. 2022 m. parašė savo pirmąją istorinę knygą „Asmenybės okupacijų labirintuose“. Autorius 2021–2022 m. aktyviai vedė pilietinio ugdymo bei istorines paskaitas įvairiose gimnazijose, Marijampolės kolegijoje bei kitose švietimo ir ugdymo įstaigose. Autoriaus gyvenimo moto – Dainavos apygardos partizanų vado Lionginio Baliukevičiaus-Dzūko pasakyti žodžiai: „Na, ir kas gi mus nugalės, jei mes mirti nebijom, jeigu mes nugalėjome ir mirtį!“

Data

2023 Lap 23
Įvykęs!

Laikas

11:00 - 12:30

Etiketės

Kas vyksta Kazlų Rūdoje?

Vieta

Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka
Vytauto g. 21, Kazlų Rūda 69415
Palikti komentarą su FB