Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Klasikinės ir džiazo muzikos festivalis „Marijampolė Music Park‘10“. ATRADIMAI / „Didmiesčio peizažai” Saksofonų kvartetas „Atomos“ (Latvija)
Marijampolė Music Park - ATRADIMAI

Klasikinės ir džiazo muzikos festivalis „Marijampolė Music Park‘10“. ATRADIMAI / „Didmiesčio peizažai” Saksofonų kvartetas „Atomos“ (Latvija)

Šį vakarą Marijampolės Vytauto Didžiojo parkas virs negęstančiu, triukšmingu didmiesčiu, kuriame siautės džiazą atliekantys keturi jaunatviški ir galingi saksofonistai ir perkusininkas iš Latvijos.

Tai dar vieni festivalio “Marijampolė Music Park” dešimtmečio draugai, kurie padovanos nepaprastą muziką! Atrasime Amerikos ir Europos didmiesčius, o taip pat aplankysime ir Latvijos sostinę Rygą.

Rugpjūčio 25 d. penktadienis, 20 val. Vytauto Didžiojo parkas

ATRADIMAI | Didmiesčio peizažai

Saksofonų kvartetas “Atomos“ (Latvija):
Arvydas Kazlauskas (sopraninis, altinis saksofonas)
Aigars Raumanis (altinis saksofonas)
Roberts Martini (tenorinis saksofonas)
Rūdolfs Pēteris Rubenis (baritoninis saksofonas)
Ernests Mediņš (mušamieji)

Koncertinėje programoje „Didmiesčio peizažai“ saksofonų kvartetas „Atomos“ ir perkusininkas Ernestas Mèdinis (Ernests Mediņš) kviečia klausytojus mėgautis džiazo muzikos ritmais, harmonijomis bei melodijomis, o tuo pačiu kartu leistis į muzikinę kelionę po Amerikos bei Europos spalvinguosius ir gyvybinguosius didmiesčius.

20 a. pradžioje Niujorkas buvo daugelio džiazo muzikantų išsvajotoji vieta, ir būtent čia savo bendradarbiavimą pradėjo bebop’o meistrai Čarlis Parkeris (Charlie Parker) ir Čarlzas Mingus (Charles Mingus), o taipogi ir kompozitorius bei trimitininkas Dizis Gilespis (Dizzy Gillespie). Šių pasaulinio garso džiazo muzikos autorių kūriniai nuskambės virtuozinėse aranžuotėse saksofonų kvartetui ir mušamiesiems instrumentams.

Ne mažiau energingos ir ritmiškai žaismingos nuotaikos lydės Londone gyvenančio legendinio britų saksofonų kvarteto The Itchy Fingers įkūrėjo Maiko Moverio (Mike Mower) bei amerikiečių klavišininko, prodiuserio Bobo Džeimso (Bob James) kūrinius.

Mūsų muzikinės kelionės metu aplankysim ir saulėtąją Kaliforniją, kurios nuotaikas iliustruos Rebekos Moleon (Rebeca Mauleon) bei Džimo Hartogo (Jim Hartog) spalvingosios kompozicijos.

Kaip savotiškas kontrastas miesto triukšmui ir skubėjimui koncerte skambės ir Latvijos džiazas. Jį atstovaus saksofonų kvarteto Atomos dalyvis Roberts Martini su savo kūriniu “Doubt”, pasakojančiu apie šiuolaikinio žmogaus dvejones, nerimą bei viltį. O džiazo pianistas ir kompozitorius Ritvaras Garuoza (Ritvars Garoza) savo kompozicijose “Degļi” ir “Sise” reflektuos apie gyvenimą už didmiesčio šurmulio.

 

Data

2023 Rgp 25
Įvykęs!

Laikas

20:00 - 21:30

Etiketės

Kas vyksta Marijampolėje?
Vytauto Didžiojo parkas

Vieta

Vytauto Didžiojo parkas
P. Kriaučiūno g. 26, Marijampolė 68296
Kategorijos
Palikti komentarą su FB