Aldonos Ruseckaitės knygos pristatymas

Knygos EMMI pristatymas

Kviečiame į knygos „EMMI: Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“ pristatymą ir susitikimą su rašytoja Aldona Ruseckaite.

„EMMI“ – knygos pavadinimas sudarytas iš keturių pirmųjų Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterų vardų raidžių – motinos Magdalenos, sesers Magdalenos, žmonos Emilijos ir mūzos Irenos.

Tai penktasis Aldonos Ruseckaitės biografinis romanas apie garsias Lietuvos literatūros asmenybes. Autorė remiasi archyvine medžiaga, romane nemažai panaudota ir niekur neskelbtų faktų, kurie kartu su literatūrine išmone dar labiau priartina prie sudėtingos iškilaus klasiko asmenybės.

Sausio 6-ąją minėjome jau 130-ąsias rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino metines, tačiau jo asmenybė ir prieštaringa biografija nepaliauja dominti ir stebinti vis naujas kartas. Knygoje EMMI autorė Aldona Ruseckaitė žvelgia į klasiko gyvenimą – nuo kūdikystės iki paskutinio atodūsio – per santykį su keturiomis jam svarbiomis moterimis.

Jautrus rašytojo santykis su motina Magdalena, stipraus suvalkietiško charakterio moterimi, skaudžiai išgyvenusia sūnaus atsisakymą kunigystės ir santuoką. Ypatingas ryšys su seserimi Magdalena: Vincas jaunėlę leido į mokslus, su ja dalijosi kūrybiniais sumanymais, buitimi, ilgėjosi jos, pasitraukusios į tolimąją Australiją. Slepiama meilė studentei Emilijai, po devynerių bendravimo metų tapusiai jo žmona, ir į sudėtingus trisdešimt dvejus Mykolaičių santuokos metus įsiterpusiai kitai profesoriaus studentei – Irenai, kurios įkvėptas brandus poetas parašė gražiausias eiles apie meilę ir būtį.

Laukiame jūsų vasario 10 d. 17 val. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 21, Kazlų Rūda.

Vakaro metu romantišką nuotaiką kurs jau žinomi atlikėjai Birutė Pavalkienė (fortepijonas) ir Valdas Andriuškevičius (klarnetas), bei pradedantis, tačiau labai talentingas atlikėjas Dovydas Stralkus (vokalas).

Data

2023 Vas 10
Įvykęs!

Laikas

17:00 - 19:00

Vieta

Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka
Vytauto g. 21, Kazlų Rūda 69415