Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Kriminologijos festivalis „DEMISTIFY“

Kriminologijos festivalis „DEMISTIFY“

Jau trečius metus iš eilės vyksiančiame kriminologijos festivalyje „DEMISTIFY“ tikimasi vėl sulaukti gausaus būrio kriminologų ir besidominčiųjų kriminologija. Šis renginys vyks 2023 m. rugpjūčio 18–20 d. toli nuo šurmuliuojančio Vilniaus, vaizdingame Šilėnų kaime (Kalvarijos savivaldybė), kuriame Dzūkijos miškai susitinka su Suvalkijos lygumomis. Tokie miško ir laukų, dienos ir nakties, gėrio ir blogio susidūrimai ir yra kriminologijos – mokslo apie nusikaltimus ir jų priežastis – esmė.

„DEMISTIFY“ festivalio misija – įtraukiai ir nuotaikingai skleisti kriminologijos žinias platesnei šiuo mokslu besidominčiai auditorijai ir pristatyti Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakultete vykdomas tarpdalykines kriminologijos studijų programas, jungiančias sociologijos, teisės, psichologijos bei kitų mokslų žinias ir suteikiančias įvairiapusį išsilavinimą būsimiems kriminologijos profesionalams.

„Festivalis yra puiki vieta susiburti ne tik suinteresuotiems visuomenės nariams, bet ir patiems VU Filosofijos fakulteto kriminologijos bakalauro ir magistrantūros studijų studentams savanoriauti, plėtoti ryšius ir puoselėti profesinę bendrystę“ – sako VU Filosofijos fakulteto Studijų prodekanė, kriminologė Jolanta Aleknevičienė.

„DEMISTIFY“ festivalio idėjos autoriaus ir organizatoriaus, VU Filosofijos fakulteto Kriminologijos katedros docento Algimanto Čepo teigimu, renginys sumanytas siekiant atskleisti paslaptingą kriminologijos mokslo pasaulį taip, kad jis prilygtų įtaigiausiems detektyviniams romanams ar jaudinančioms kino patirtims.

Šių metų festivalio dėmesio centre – veidrodžiai ir (savi)refleksija. „Pasaulis yra visai kitoks, kai į jį žiūri iš anapus veidrodžio. Nejaukus ir šaltas. Norisi užsimerkti, užsimiršti kasdienybėje. Nematyti, negirdėti kitų. Bet ateina laikas žengti gilyn į veidrodį, išvaikščioti veidrodžių karalystės labirintus kažkieno kito klumpėse. Pasiklysti, susipainioti tarp tiesų ir mitų, bet grįžti. Išgliaudyti save, dekonstruoti pasaulį ir surinkti iš naujo. Kriminologija yra apie tai ir apie visa kita. Apie tai, kas yra, apie tai, ko nėra, apie tai, kas jau buvo ar tik gali ir turi būti. Apie žmones baudžiamus ir apie žmones baudžiančius. Kančią ir laimes, tiesas ir abejones. Erdvė, kurioje peržengiamos mokslų ribos ir diskursų apribojimai. Kur tyliai atpažįstamas blogis ir kuriamas švelnumas“, – apie festivalį pasakoja doc. A. Čepas.

Trečiojo festivalio programa – itin turininga, ji pristatoma renginio internetiniame tinklalapyje. Festivalyje kriminologai griaus įsigalėjusius mitus apie Lietuvą siaubiančias nepilnamečių gaujas, serijinius žudikus ar mirties bausmę. Patirtimi apie darbą įkalinimo įstaigose, žvalgybos ir kitose su nusikaltimais susijusiose institucijose dalinsis praktikai, o su kriminologija susijusias tyrinėjimų temas pristatys kitų VU Filosofijos fakulteto mokslų (filosofijos, socialinio darbo, sinologijos, psichologijos, teisės, sociologijos) atstovai.

Dalyvavimas „DEMISTIFY“ festivalio renginiuose nemokamas.

Festivalį organizuoja: VU Filosofijos fakultetas, Lietuvos kriminologų asociacija, Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutas, Vilniaus pažangių studijų institutas.

Data

2023 Rgp 18 - 20
Įvykęs!

Laikas

Visą dieną

Etiketės

Kas vyksta Kalvarijoje?

Vieta

Šilėnai
Šilėnai, Kalvarijos sav.
Palikti komentarą su FB