Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Marijampolė Music Park / Kęstutis Vaiginis / Styginių kvartetas METTIS [POEZIJOS PARKO AMFITEATRE]

Marijampolė Music Park / Kęstutis Vaiginis / Styginių kvartetas METTIS [POEZIJOS PARKO AMFITEATRE]

Festivalio „Marijampolė Music Park“ atidarymo koncertas bus išties įspūdingas! Poezijos parke skambės muzika nuo tango revoliucionieriaus Astor Piazzola muzikos džiazo stiliuje, originalių Kęstučio Vaiginio kompozicijų iki žymiausių džiazo grandų – John Coltrane, Wayne Shorter, Herbie Hancook, Chick Corea, Duke Ellington džiazo standartų aranžuotų saksofonui ir styginių kvartetui.
Rugpjūčio 14 d. trečiadienis, 19.00 val. Poezijos parkas
ŠIRDIES MUZIKA | Džiazo portretai
Kęstutis Vaiginis (saksofonai, kompozicijos)
Styginių kvartetas METTIS
Kostas Tumosa (smuikas)
Bernardas Petrauskas (smuikas)
Tomas Petrikis (altas)
Rokas Vaitkevičius (violončelė)
Klasikinės muzikos atlikėjų – kvarteto „Mettis“ ir saksofonininko, džiazo atlikėjo ir kompozitoriaus Kęstučio Vaiginio nuomone muzikos esmės neįmanoma įsprausti į skirtingų žanrų rėmus – muzika, kaip gyvenimas, yra daugiaveidė. Atlikėjai pristatė savo programą žymiausiose koncertų salėse ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje, tokiose Word Music Panama Festival, (Panama), Pekino džiazo festivalyje “Nine Gates Jazz Festival”, Changchun Jazz Festival, (Kinija). Programoje klausytojai išgirs Kęstučio Vaiginio originalias kompozicijas, suaranžuotas styginių kvartetui bei žymiausių džiazo legendų ir grandų tokių kaip Chick’as Corea, Waynas Shorteris, John’as Coltranas, Dukas Ellingtonas, Herbie Hancock’as ir kitų žymiausių kompozitorių ir atlikėjų kūrinius suaranžuotus styginių kvartetui ir saksofonui. Taip pat vakaro programos intymi dalis bus Astoro Piazzollos muzika papildanti Argentinietiško tango spalvomis ir džiazo improvizacijomis. Mėgausimės ne tik Chicko Corea „Ispanija“ ar rytietiškos melodijos „Misirlou“ aranžuote (iš garso takelio Quentino Tarantino filmui „Pulp Fiction“), kurios versiją kvartetui sukūrė prancūzų styginis kvartetas „Quatuor Ébène“, bet ir John’o Coltrano ir Wayne Shorterio baladėmis.
Kęstutis Vaiginis – vienas produktyviausių džiazo atlikėjų Lietuvoje. Ambicingas saksofonininkas, grojantis su aukščiausios klasės JAV džiazo muzikantais, tokiais kaip Alex Sipiagin, Dave Kikoski, David Berkman ir kt., yra daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir kviestinis artistas jis pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Tokijo, Londono, Stambulo, Honkongo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos ir Afrikos kontinentuose.
Lietuvoje kiekvienais metais surengia koncertinius turus po Lietuvą su kviestiniais svečias iš Jungtinių Amerikos valstijų ir žymiausiais Europos džiazo muzikantais. Bendradarbiauja su įvairaus žanro kolektyvais, nuo kamerinio simfoninio orkestro iki bigbando grodamas solo programas.
Kęstučiui Vaiginiui buvo įteiktas Europos kultūros fondo “Europamusicale” prizas, kartą per metus atitenkantis vienam Europos muzikantui. Anksčiau jis yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju (2010). Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių – Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Aleksas Sipiaginas, Borisas Kozlovas, Davidas Kikoskis, Donaldas Edwardas, JD Walteris, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Joonas Haavisto, Davidas Allanas, Denisas Paškevičius, Indonezijos, Korėjos, Italijos bei Lietuvos žymiausi muzikai. Atlikėjo diskografijoje – keturi autoriniai albumai, jo kompozicijos įtrauktos ir į kelis lietuviškos muzikos rinkinius. „Jo vizija – subtili ir provokuojanti, kylanti iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio albumą “Unexpected Choices”, įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.
2022 metais Kęstutis Vaiginis koncertavo JAV prestižiskiausiame Niujorko džiazo klube Blue Note, kuriame pasirodė su savo džiazo kvarteto nariais David Kikoski (fortepijonas), Boris Kozlov (kontrabosas), Donald Edwards (mušamieji).
Styginių kvartetas “Mettis” susibūrė 2012 metais Vilniuje. Visi kvarteto nariai yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventai, vėliau studijavo ECMA (Europos kamerinės muzikos akademijoje). Kolektyvas greitai sulaukė pripažinimo ir tai liudija jo pasiekimai – 2016 metais laimėta antroji vieta ir specialusis prizas 8-ajame tarptautiniame Bordo styginių kvartetų konkurse Prancūzijoje, bei tais pačiais metais pelnytas 9-ojo tarptautinio V.E.Rimbotti kvartetų konkurso Italijoje nugalėtojų vardas. “Mettis” yra koncertavę tokiose prestižinėse salėse kaip Wigmore Hall (Londonas), Konzerthaus (Berlynas), Laeiszhalle (Hamburgas), Washington Galery of Arts (Vašingtonas, JAV), Fundacao Calouste Gulbenkian (Lisabona),Tel Aviv Museum of Art, YMCA (Jeruzalė), Hotel des Invalides (Paryžius), bei festivaliuose: Montpellier Radio France, Aix-en- Provence, Mecklenburg-Vorpommern, Shanghai International Arts, Luberon, Vilniaus bei daugybėje kitų. Nuo 2017 metų kvartetas „Mettis“ surengė daugiau kaip 100 koncertų ne tik įvairiose Europos šalyse, bet ir Kinijoje, Izraelyje, Panamoje, JAV bei Kanadoje. 2015 metais išleista debiutinė CD plokštelė, kurioje įrašyti Bethoveno ir Šostakovičiaus kūriniai styginių kvartetui. 2018 ir 2019 metais kvartetas aktyviai bendradarbiavo su lietuvių pianiste Mūza Rubackyte. Šveicarų leidybos kompanijos DORON F. Liszt’o “Malediction” koncertinis įrašas išleistas kompaktinėje plokštelėje “Great Lithuanian live recordings”. 2019-ųjų metų pabaigoje prancūzų kompanijos „Ligia“ išleista kompatinė plokštelė kurioje įamžinti M Weinbergo ir D.Shostakovichiaus fortepijoniniai kvintetai. Kvarteto artimuose planuose nauja kompaktinė plokštelė, skirta L. van Beethoveno metams.
Kęstutis Vaiginis: https://www.kestutisvaiginis.com/
Styginių kvartetas “Mettis”: https://www.facebook.com/MettisQuartet/
ĮĖJIMAS Į KONCERTUS NEMOKAMAS
Esant blogam orui koncertai vykstantys lauke bus keliami į Marijampolės kultūros centrą
Festivalį organizuoja
Viešoji įstaiga https://www.solartis.lt/
Festivalį finansuoja:
Marijampolės savivaldybė
Lietuvos kultūros taryba

Data

2024 Rgp 14
Kategorijos
Palikti komentarą su FB