Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Marijampolė Music Park / Mayumi Kanagawa / Eglė Kasteckaitė / Antanas Jasenka [EVANGELIKŲ LIUTERONŲ BAŽNYČIA]

Marijampolė Music Park / Mayumi Kanagawa / Eglė Kasteckaitė / Antanas Jasenka [EVANGELIKŲ LIUTERONŲ BAŽNYČIA]

Kviečiame pasiklausyti ir pamatyti dviejų šalių – Japonijos ir Lietuvos menininkų bendrą projektą. Patirkite išskirtinį vakarą, kuriame polifonijos genijaus Johano Sebastiano Bacho smuikui solo muzika ir šių dienų estų kompozitoriaus Arvo Pärto kūryba smuikui ir fortepijonui persipins Antano Jasenkos kūrinio premjeroje ir pavirs smuiko, fortepijono ir elektroninės muzikos skambesiu.
Rugpjūčio 17 d. šeštadienis, 19.30 val. Evangelikų liuteronų bažnyčia
KOSMINĖ MUZIKA I | Resonant by Bach/Pärt/Jasenka PREMJERA
Mayumi Kanagawa (smuikas, Japonija)
Eglė Kasteckaitė (fortepijonas)
Antanas Jasenka (kompozitorius, elektronika)
Mayumi Kanagawa yra japonų amerikiečių kilmės smuikininkė. Muzikos kritikai ją giria už sodrų ir spalvingą skambesį bei sukauptą ir įtraukiantį muzikalumą. Ji yra 2019 m. Čaikovskio konkurso Maskvoje ir 2018 m. Long-Thibaud Crespin konkurse Paryžiuje bei Princesės Astrid, Jaschos Heifetz ir Irvingo Kleino konkursų pirmosios premijos laureatė. Muzikiniame pasaulyje įsitvirtinusi kaip įvairiapusė ir rafinuota solistė bei kamerinės muzikos atlikėja.
Mayumi yra koncertavusi ir nuolatos koncertuoja su daugeliu orkestrų: Belgijos nacionalinis simfoninis, Prahos radijo simfoninis orkestras, Deutsche Kammerphilharmonie Bremen, Suomijos radijo simfoninis orkestras. Šiuo metu ji yra El Sistema Japonijos naujojo projekto „Juosta“ ambasadorė, nuo 2023 m. spalio dėsto Brėmeno Aukštojoje Künste mokykloje.
Mayumi muzikinį išsilavinimą suformavo Kolja Blacher, Yoshiko Nakura, Masao Kawasaki ir Robertas Lipsettas.
Šiuo metu ji groja „Wilhelmj“ Antonio Stradivarius smuiku (1725 m.), kurį dosniai paskolino Nippon Music Foundation.
Eglė Kasteckaitė yra festivalio “Marijampolė Music Park” meno vadovė, pasitelkusi kitos srities menininkus kasmet festivalyje pristatanti originalias, dar negirdėtas, premjerines kamerinės muzikos programas. Pianistė baigė J.Naujalio meno mokyklą bei Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, stažavo Salzburge Mozarteumo aukštojoje muzikos mokykloje. Pianistė yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė bei diplomantė. Su įvairiais kameriniais ansambliais bei solistais ir chorais pianistė koncertavo Latvijoje, Suomijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Norvegijoje ir kt.
Nuo 2022 m. Eglė Kasteckaitė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Meno centro vadovė.
2022 m. už nuopelnus Marijampolės kultūrai ir profesionalaus meno sklaidą mieste organizuojant festivalį “Marijampolė Music Park” Eglė Kasteckaitė buvo apdovanota šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliu.
Antanas Jasenka yra vienas ryškiausių kompozitorių tiek akademinės šiuolaikinės muzikos kompozitorių bendruomenėje, tiek ir eksperimentinės muzikos scenoje Lietuvoje, Europoje, JAV. Nuo 2008 m. A. Jasenka yra elektroninės muzikos atlikėjų kolektyvo „Diissc Orchestra“ narys, Kauno technologijos universiteto, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Europos kultūros sostinės KAUNAS 2022 ambasadorius. 2010–2015 metais dirbo didžiausio Baltijos šalyje elektroninės muzikos festivalio „Jauna Muzika“ meno vadovu, šio festivalio įkūrėjas 1993 metais.
Kompozitoriaus kūriniai skamba Lietuvos ir tarptautiniuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose Europoje, Amerikoje, Japonijoje, Meksikoje, Kinijoje ir kt., kompozitorius dalyvavo įvairiuose projektuose užsienyje ir Lietuvoje su tokiais menininkais kaip Ralf Wehowsky, The Hafler Trio, Eimuntas Nekrošius, Oskaras Koršunovas, Birutė Letukaitė, Yana Ross ir kt.
Mayumi Kanagawa: https://mayumikanagawa.com
Eglė Kasteckaitė: https://www.solartis.lt/atlikejai/egle-kasteckaite/
Su Antano Jasenkos kūryba galite susipažinti:
SoundCloud platformoje
Lietuvos muzikos informacijos centro internetinėje svetainėje
ĮĖJIMAS Į KONCERTUS NEMOKAMAS
Esant blogam orui koncertai vykstantys lauke bus keliami į Marijampolės kultūros centrą
Festivalį organizuoja
Viešoji įstaiga https://www.solartis.lt/
Festivalį finansuoja:
Marijampolės savivaldybė
Lietuvos kultūros taryba

Data

2024 Rgp 17
Kategorijos
Palikti komentarą su FB