Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Marijampolė Music Park | Vik & The Vibe Tribe

Marijampolė Music Park | Vik & The Vibe Tribe

Marižampol – taip taria Marijampolės miesto vardą prancūzai atvykę koncertuoti į festivalį Marijampolė Music Park! Džiaugdamiesi draugyste su Prancūzija ir Prancūzų kultūros institutu Lietuvoje festivalis Marijampolės Music Park pristato Lietuvoje džiazo kvarteto iš Prancūzijos “Vik & The Vibe Tribe” vienintelį koncertą – “Džiazas iš Paryžiaus”.

Elegantiškas džiazas iš Paryžiaus su džiazo muzikos žvaigždėmis rugpjūčio 27 d. šeštadienį, 21 val. Vytauto Didžiojo parke

Džiazo kvartetas “Vik & The Vibe Tribe” (Lietuva/Prancūzija/Italija/JAV)
Viktorija Gečytė (vokalas), Nicholas Thomas (vibrafonas), Peter Giron (kontrabosas),
Mourad Benhammou (mušamieji)

Viena ryškiausių Lietuvos džiazo vokalisčių Viktorija Gečytė, pristatoma ir sceniniu Vik vardu, jau 14 metų gyvena ir kuria Paryžiuje. Ją studijų metais išaugino JAV Niujorko džiazo scenos, tad Vik yra verta Amerikos džiazo tradicijų puoselėtojos vardo. Jos atlikimas yra laisvas, o laikysena užburianti. Ir gerbėjai, ir kritikai žavisi elegantiška ekspresija, gebėjimu paliesti klausytojo širdį. Ji taip pat prijaučia liaudies instrumentams, tokiems kaip molio švilpukai, kalimba ar kazu. Daug metų vienas pagrindinių jos muzikinių partnerių buvo garsus Amerikos kontrabosininkas Gene Perla, dirbęs kartu su džiazo įžymybėmis Elvinu Jonesu, Sonny Rollinsu, Nina Simone ir Sarah Vaughan. Kartu jie gastroliuoja ir įrašinėja nuo 2008 m. Jų naujausias įrašas „In The Moment“ (P. M. Records, 2020) yra duoklė entuziastingam bendradarbiavimui prieš pandemiją su žinomais muzikantais tarp Niujorko ir Paryžiaus. Vik Paryžiuje nuo 2008 m. vadovauja keliems džiazo ir bliuzo projektams bei nuolat koncertuoja su bigbendais. Frankfurto radijo bigbendas ją dvejus metus iš eilės kvietė atstovauti Lietuvos džiazui Vokietijoje. Vik yra prestižinio tarptautinio Sarah Vaughan džiazo vokalo konkurso 2019 m. laureatė.

Nicholas Thomas yra italų vibrafonininkas, kompozitorius ir grupės vadovas. Jis daugelį metų lankė meistriškumo kursus su Barry Harrisu ir neseniai išleido plokštelę su savo dievuko Hanko Joneso kompozicijomis, o Vik atliko vieną iš kūrinių. Jis koncertavo ir gastroliavo su Joe Magnarelli, Jorge Rossy, Alainu Jean-Marie, Franku Basile ir Luigi Grasso.

Peteris Gironas yra amerikiečių bosininkas ir pedagogas. Savo muzikinę karjerą jis pradėjo būdamas 16 metų, grodamas įvairiose JAV Brodvėjaus, „motown“, džiazo ir lotynų grupėse, vėliau su Amerikos šlovinguoju bliuzo gitaristu Lutheriu Allisonu keliavo po pasaulį. Nuo persikėlimo į Prancūziją 1994 m., jis groja ir įrašinėja su Ricku Margitza, Kurtu Ellingu, Steve’u Turre ir Ernie Wattsu.

Prancūzų būgnininkas Mouradas Benhammou nuo 1990-ųjų akomponuoja svarbiausiems prancūzų ir žinomiems pasaulio muzikantams, tokiems kaip Bobby Few, Cedar Walton, David Murray ir Lew Tabackin. Jis taip pat yra džiazo eruditas ir kolekcininkas.

Vik daina „Vėjo daina“ buvo įtraukta į „NOTE jazz“ Lietuvos 2020 m. rinkinį.

Viktorija Gečytė: http://viktorijagecyte.com/

Data

2022 Rgp 27
Įvykęs!

Laikas

21:00

Vieta

Vytauto Didžiojo parkas
Vytauto Didžiojo parkas
P. Kriaučiūno g. 26, Marijampolė 68296
Palikti komentarą su FB