Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Muzikinė misterija SŪDUVIŲ PĖDSAKAIS
Muzikinė misterija SŪDUVIŲ PĖDSAKAIS

Muzikinė misterija SŪDUVIŲ PĖDSAKAIS

Minint 2022-uosius – Sūduvos metus – Marijampolėje vyks tai, ko dar nėra buvę: pirmą kartą suburiama viso Sūduvos regiono kultūrinė bendruomenė, kuri parodys, kokia turtinga savo istorija ir kultūra yra Sūduva.

Rugsėjo 18 dieną 20 val. Sūduvos sostinė – Marijampolė – taps unikalios muzikinės misterijos oaze.

Daugiau nei 300 Sūduvos regiono mėgėjų atlikėjų kartu su profesionalais Liudu Mikalausku, Egidijumi Bavikinu, Neringa Nekrašiūte, Jurgiu Jarašiumi, Henriku Savickiu bei valstybiniu choru „Vilnius“ žiūrovams dovanos įspūdingą meninį vyksmą – vaidybinę oratoriją, kurios siužetas aprėpia visą istorinį Sūduvos laikmetį: vardo paminėjimą istoriniuose šaltiniuose, LDK kovas su kryžiuočiais, baudžiavos metus, sukilimus, prieškarį, tarpukarį, sovietmetį ir šiandieną. Ruošiama ne mažiau įspūdinga techninė dalis: organizatoriai sako, kad garsas ir apšvietimas nepaliks abejingų šiam įspūdingam reginiui.

Šio unikalaus renginio režisūriniai sprendimai patikėti vienam žymiausių šalies režisierių Gyčiui Padegimui. Specialiai šiam didingo skambesio įvykiui buvo sukurtas libretas, kurio autorius Herkus Kunčius, kompozitorius Jievaras Jasinskis jau sukūrė įspūdingą muziką, o scenografiją parengė Birutė Ukrinaitė.

Renginio trukmė – apie 2 val.
Renginys nemokamas

Data

2022 Rgs 18
Įvykęs!

Laikas

20:00 - 22:00

Etiketės

Kas vyksta Marijampolėje?

Vieta

Rygiškių Jono gimnazijos stadionas
Rygiškių Jono gimnazijos stadionas
Kauno g. 7, Marijampolė 68175
Palikti komentarą su FB