Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Paroda „Kupraičių šeimos istorija”
Paroda „Kupraičių šeimos istorija"

Paroda „Kupraičių šeimos istorija”

Kalvarijos krašto muziejuje/Informacijos centre veikia paroda „Kupraičių šeimos istorija: išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėji visą pasaulį, arba tarp mirties ir gyvenimo“.

Ar tu rizikuotum savo ir savo šeimos narių gyvybėmis gelbėdamas svetimus žmones? Ar tu ištiestum pagalbos ranką pasmerktam mirčiai, nors tai gali būti paskutinis tavo darbas žmonijai? O ar žinai, kad tokiems žmonės yra suteikiamas Pasaulio tautų teisuolio vardas? Ar žinai, kad tokių žmonių buvo ir Kalvarijos krašte?

1944 m. Antano Kupraičio šeima pas save priėmė keturis žydų kilmės žmones, trys iš jų tuo metu buvo vaikai – Miriam, Iser, Masha ir Esther. Už šias išgelbėtas gyvybes Antanui, Ievai, Juozui ir Jonui Kupraičiams suteikta Pasaulio tautų teisuolių vardai, taip pat, jie apdovanoti Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais. Antanas, Juozas ir Jonas palaidoti Kalvarijos kapinėse.

Informaciją apie šią Pasaulio tautų teisuolių šeimą ir jos narių likimus galite rasti užsukę į Kalvarijos krašto muziejų/Informacijos centrą, kur veikia paroda „Kupraičių šeimos istorija: išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėji visą pasaulį, arba tarp mirties ir gyvenimo“.

Data

2024 Vas 21 - 2024 Kov 28
Įvykęs!

Laikas

08:00 - 17:00

Etiketės

Kas vyksta Kalvarijoje?

Vieta

Kalvarijos krašto muziejus
Kalvarijos krašto muziejus
Dariaus ir Girėno g. 45B, Kalvarija
Kategorijos
Palikti komentarą su FB