Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Paroda „Visi skirtingi – visi lygūs“
Dauno sindromo temos paroda Marijampolėje

Paroda „Visi skirtingi – visi lygūs“

Kovo 13-31 dienomis kino teatre „Spindulys“ veiks paroda “Visi skirtingi – visi lygūs”, kurią organizuoja asociacija „Suvalkijos saulytės“. Paroda skirta Dauno sindromo dienai paminėti. Kviečiame apsilankyti.

Vienas iš 700 naujagimių gimsta turėdamas 21 chromosomos trisomiją – vadinamąjį Dauno sindromą. Tai yra dažniausias genetinis sutrikimas, ir taip nutinka nepriklausomai nuo tėvų socialinio statuso, amžiaus, šeimos padėties, odos spalvos ar gyvenamojo meto.

Šie vaikai ateina į šeimas, mokyklos klases, bendruomenes – ir jie neklausia, ar mes esam tam pasirengę. Ateidami į pasaulį jie neatsineša jokių instrukcijų, kaip su jais elgtis, kaip mamai ir tėčiui suklostyti savo mintis ir jausmus, kaip padėti jiems ir… sau. O mes, net ir nuėję su jais netrumpą gyvenimo kelią, visko tikrai neišmoksime.

Juk svarbiausia – pajausti, priimti, matyti ne genetinį sutrikimą, o žmogų. Svarbiausia susigyventi ir gyventi visiems kartu. Stengtis padėti, bet nebandyti pakeisti, o priimti šiuos žmones tokius, kokie jie yra. Matyti ir vertinti jų savitą žvilgsnį į aplinką, jų savitą buvimą, jų mažiausius žingsnelius įsibūnant didžiajame gyvenimo paveiksle.
Dauno sindromo diena visame pasaulyje minima kovo 21-ąją, o mums ji sutampa su pavasario lygiadieniu, su šviesos pergale prieš tamsą – argi ne simboliška, kad žmones, turinčius šį sindromą, vadiname saulytėmis?

Parodos organizatorius- Asociacija „Suvalkijos saulytės“
Parodą finansuoja Marijampolės savivaldybė
Fotografė Danguolė Baniulytė Gylienė

Data

2023 Kov 13 - 27
Įvykęs!

Laikas

16:00 - 16:00

Etiketės

Kas vyksta Marijampolėje?

Vieta

Spindulio kino teatras
Spindulio kino teatras
Kauno g. 13, Marijampolė 68178
Kategorijos
Palikti komentarą su FB