Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Parodos atidarymas „Kapsukas (Marijampolė) 1970-1989 m.”
Paroda KAPSUKAS

Parodos atidarymas „Kapsukas (Marijampolė) 1970-1989 m.”

Kviečiame į Valentino Juraičio ir Romualdo Vilčinsko fotoparodos, skirtos Marijampolės miesto 230 metų jubiliejui, atidarymo renginį.

Fotoparoda „Kapsukas (Marijampolė) 1970-1989 m.“ pristato sovietmečio laikotarpį. Vinco Kudirkos-Kapso mažybiniu slapyvardžiu pasivadinęs buvęs varpininkas Vincas Mickevičius vėliau pasukęs į bolševikų kelią ir davė miestui Kapsuko vardą. 1955 m. pradėtas vadinti Kapsuku, Marijampolės vardas sugrįžo 1989 m. Ši fotografijų paroda atskleidžia tik trumpą, beveik dvidešimties metų laikotarpį, kuris išliko fotografų archyvuose.

Abu autoriai išaugo vertindami turtingą miesto fotografijos palikimą. Mokėsi iš tarpukario fotoateljė meistrų, žymaus fotografo Moisiejaus Buhalterio ir kitų sukurtų darbų. Vėliau aktyviai dalyvavo 1957 metais įkurto „Sūduvos“ fotoklubo veikloje. Bendravo, mokėsi iš vyresnių kolegų. O pasimokyti buvo iš ko: Romualdas Pačėsa, Vytautas Žukauskas, Stasys Rūškys, Petras Zaronskis, Viktoras Gulmanas, Antanas Senkaitis, Romas Rūsteika, Jonas Šidlauskas, Vladas Skarickas ir kiti vyresniosios kartos fotografai, kraštotyrininkai. Valentinas Juraitis, tapęs žurnalistu, įkūrė fotografijos žurnalą Vyzdys (www.vyzdys.com). Romualdas Vilčinskas – ilgametis rajono laikraščio „Naujasis kelias“ („Suvalkietis“ ) fotokorespondentas.

Atrenkant vaizdus šiai parodai dar kartą buvo patikrinta fotografijų vertė ir ilgaamžiškumas. Dar kartą įsitikinta, kaip svarbu fiksuoti ne tik vėliavų, prizų įteikimo akimirkas, posėdžius, bet ir gyvenimo pulsą: miesto gatvių panoramas, būdingas miestiečių aprangas, madas, turgų ir zujantį transportą mieste.

Festivalio metu Valentino Juraičio ir Romualdo Vilčinsko fotoparoda bus pristatoma pasitelkiant šiuolaikines interaktyvias technologijas. Kviečiame dalyvauti renginyje ir visose festivalio veiklose.

Festivalis organizuojamas įgyvendinant Marijampolės savivaldybės finansuojamą projektą „Festivalis Reali virtualybė”, taip pat bendradarbiaujant su festivalio bičiuliu Europe Direct Marijampolė centru.

Renginių metu bus fotografuojama, fotografijos viešinamos viešosios bibliotekos interneto svetainėje ir socialinių tinklų paskyrose.

Data

2022 Lap 26
Įvykęs!

Laikas

13:00 - 15:00
Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka

Vieta

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Vytauto g. 20 LT-86289 Marijampolė
Kategorijos