Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Perpetua Dumšienės knygos „Ar paveldimas pilietiškumo genas?“ pristatymas
Perpetua Dumšienės knygos „Ar paveldimas pilietiškumo genas?“ pristatymas

Perpetua Dumšienės knygos „Ar paveldimas pilietiškumo genas?“ pristatymas

Vasario 8 d. 17 val. kviečiame į rašytojos, žurnalistės, Vaižganto premijos laureatės Perpetua Dumšienės knygos „Ar paveldimas pilietiškumo genas?“ pristatymą.

„Karas Ukrainoje išplėšė jau tarsi užgijusias Lietuvos traumines žaizdas. Kaip išgyventi dūžtančių formų pasaulyje? Kokia mūsų gyvenimo dalis turi priklausyti visuomenei? Koks yra didžiosios ir asmeninės istorijos santykis? Kaip atrasti drąsos agresyvaus blogio akivaizdoje? Kaip formuojasi žmogaus pilietiškumo genas?

Pasak autorės, kai kuriais istorinių lūžių laikotarpiais dokumentinės istorijos turi gydomąją galią. Ši dokumentinės publicistikos knyga siekia papasakoti pilietinio pasipriešinimo istorijas. XXI amžiaus istorikai kalba, kad visuomenei paveikiausia yra personalizuota istorija. Dokumentiniame pasakojime persipina istoriniai faktai, archyvinė medžiaga, autentiški atsiminimai.

Sujungiamos kelių kartų istorijos. „Pereiname praeitį, kad geriau suprastume dabartį. Rašydama, lygindama faktus pradėjau pastebėti, kaip per laikmečio išbandymus iš kartos į kartą keliauja vertybės, kurių laikydamasis žmogus sugeba būti istorijos dalyviu, sugeba priešintis nepalankioms istorinėms aplinkybėms.

Mintyse pavadinau šias personažo savybes „pilietiškumo genu“. Atskirose istorijose ėmiau įžvelgti visų dalyvių gyvenimo ir likimo linijų bendrus ryšius, jų, tarsi šachmatų figūrų, išsidėstymą epochos likiminių žaidimų lentoje, jų pastangas būti aktyviais istorinių įvykių dalyviais ir kartu nenusikalsti savo principams, neišduoti savo vertybių sistemos“, – sako knygos autorė.

Renginyje dalyvaus Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos atstovai, istorikas Rimvydas Urbonavičius, vyr. muziejininkas Tomas Kukauskas, Marijampolės šachmatų ir šaškių klubo vadovas Rolandas Martinkus, Marijampolės apskrities LIONS klubo prezidentas Antanas Baliukevičius.

Muzikinį foną kurs – kultūrininkas Dovydas Stralkus.

Renginio partneriai – Marijampolės apskrities LIONS klubas.

Data

2024 Vas 08
Įvykęs!

Laikas

17:00 - 18:30

Etiketės

Kas vyksta Marijampolėje?

Vieta

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka
Vytauto g. 20 LT-86289 Marijampolė
Kategorijos
Palikti komentarą su FB