Spektaklis „MONGOLIJA“

Spektaklis „MONGOLIJA“

„MONGOLIJA“ – tai asmeninėmis istorijomis paremtas spektaklis, kuris šmaikščiai pasakoja apie žmonių su Dauno sindromu gyvenimą mūsų visuomenėje, kitoniškumą ir jo poveikį draugystei.

Spektaklio „Mongolija“ premjera įvyko 2020 metų gruodį. Jame vaidmenis sukūrė spektaklio režisierius Darius Gumauskas ir jaunosios kartos aktorius Andrius Alešiūnas. Abu aktoriai Dauno sindromą pažįsta iš labai arti: D. Gumauskas augina dukrą su šiuo sindromu, o A. Alešiūnas užaugo su jį turinčiu broliu dvyniu. Spektaklio antrojoje dalyje prisijungiantis genetikos profesorius A. Utkus daugelį metų nagrinėja Dauno sindromą.

Dariui Gumauskui 2020 m. už jautrų patirties atskleidimą bei socialinio-edukacinio projekto „Mongolija“ sukūrimą įteiktas Boriso Dauguviečio auskaras.

Profesorius Algirdas Utkus apie spektaklį – „Spektaklio žiūrovai išsineša žinių apie supratimą ir apie empatiją ne tik žmonėms su šiuo sindromu, bet apskritai visiems. Dauno sindromas gali būti kaip modelis kalbėtis apie empatiją plačiąja prasme. Turintieji jį yra gero būdo, linkę bendrauti, meilūs, tad tas empatinis poveikis, manau, jaučiasi per visą spektaklį. Žiūrovai išeina ne tik sužinoję daugiau apie Dauno sindromą, bet ir ugdydami savyje bendras žmogiškąsias savybes.”

Kūrybinė komanda :
Profesorius Algirdas Utkus
Anita Gumauskaitė
Vytautas Alešiūnas
Eitvydas Doškus
Gabrielė Ivanauskaitė
Stefanija Jokštytė
Vytautas Leistrumas
Bartė Liagaitė
Virginija Mačionytė
Edita Martinavičiūtė
Renata Mikailionytė
Visvaldas Morkevičius
Vytautas Narbutas
Mindaugas Repšys
Dovilė Šarutytė
Marek Voida

Vaidina
Darius Gumauskas
Andrius Alešiūnas

Prodiuseris: Darbininkai

Kooprodiuseris: Oskaro Koršunovo teatras

Projekto sukūrimą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė

Data

2023 Gru 04
Įvykęs!

Laikas

18:00 - 20:00

Etiketės

Kas vyksta Vilkaviškyje?

Vieta

Vilkaviškio kultūros centras
Vilkaviškio kultūros centras
Vytauto g.28, Vilkaviškis LT-70125
Kategorijos
Palikti komentarą su FB