Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Sūduvos susigrąžinimo (susijungimo) ir Melno taikos sutarties 600-mečio minėjimas

Sūduvos susigrąžinimo (susijungimo) ir Melno taikos sutarties 600-mečio minėjimas

1422 m. rugsėjo 27 d. stovyklavietėje ant Osos upės kranto, netoli Melno ežero (apie 70 km iki Vyslos), Lietuvos ir Lenkijos valdovai su Kryžiuočių ordino vadovu pasirašė Melno taikos sutartį. Karine operacija bei po jos sekusios sutarties pasirašymu buvo galutinai sustabdyta apie du šimtus metų trukusi Kryžiuočių ordino agresija prieš Lietuvą bei Lenkiją. Lietuvos valstybė šia sutartimi susigrąžino ne tik Žemaitiją, bet ir ženklią dalį Sūduvos (buvusią „anapus Šešupės“). Mūsų kraštui – tai dalies Sūduvos susigrąžinimo ir susijungimo šventė, ypač svarbi šiais metais švenčiant Sūduvos metus. Praeitais metais inicijuojant 2022 metus paskelbti Sūduvos metais bei rengiant jų minėjimo programą kitaip skambėjo mūsų ketinimas paminėti Taikos sutarties pasirašymo minėjimą. Ukrainos karo sąlygomis jis įgauna gilesnę prasmę.

Kviečiame įstaigas ir kiekvieną iš Jūsų asmeniškai dalyvauti pasirinktuose ar visuose 600-mečio minėjimo renginiuose Marijampolėje (numatoma Meno mokykloje, prie Meškučių piliakalnio ir prie Vytauto Didžiojo paminklo).

Tikimės, Jūsų dalyvavimo ir prašome pagalbos surengiant šį minėjimą, ypač dalyvaujant jungtinėje deglų eisenoje nuo Meškučių piliakalnio iki Vytauto Didžiojo paminklo – apie 1422 žingsniai.
Galinčius savanoriauti prašome pranešti: 8 688 51147, [email protected].

Sūduvos (ir Žemaitijos) susigrąžinimo į Lietuvos valstybę ir Melno taikos sutarties 600-mečio minėjimo P R O G R A M A.
15.00-17.00 Konferencija
„Sūduvos dalies susigrąžinimo ir Melno taikos sutarties 600-metis“, Marijampolės meno mokykloje (Vytauto g. 47, II a. salėje)
Sveikinimai, istorikų pranešimai, meninė muzikinė dalis
18.00 – 18.30 Sūduvos susijungimo ugnies įžiebimas
(Prie Meškučių piliakalnio)
Pasveikinimas, aukuro ir deglų uždegimas, meninė muzikinė dalis
18.30 nuo Meškučių piliakalnio, su deglais išeinama į Vytauto parką.
19.00 – 19.40 Susigrąžinimo ir taikos sutarties 600-mečio iškilmingas minėjimas Vytauto parke, prie Vytauto Didžiojo paminklo (greta Vytauto g.28)
Sutikimas, pasveikinimai, gėlių padėjimas, ugnies uždegimas; meninė muzikinė dalis.

Data

2022 Rgs 27
Įvykęs!

Laikas

15:00

Etiketės

Kas vyksta Marijampolėje?

Vieta

Marijampolė
Marijampolė
Basanavičiaus a. 1, Marijampolė
Palikti komentarą su FB