Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Tapybos parodos „Rytų Prūsija languose“ atidarymas
Tapybos parodos „Rytų Prūsija languose“ atidarymas

Tapybos parodos „Rytų Prūsija languose“ atidarymas

2023 m. kovo 9 d. (ketvirtadienį) kviečiame į Lenkijos menininkės Danutos Sewruk tapybos parodos „Rytų Prūsija languose“ atidarymą.

Šioje parodoje eksponuojamiems paveikslams, dailininkė įkvėpimo sėmėsi iš istorinių devyniolikto ir dvidešimto amžiaus atvirukų, kuriose vaizduojamos Ungura apylinkės (Ungura, dab. Vengoževas (lenk. Węgorzewo, liet. Ungura, vok. Angerburg)). Tapyti paveikslai yra originaliai įkomponuojami į langų rėmus. Tai lyg simboliniai langai, pro kurios žiūrovas gali išvysti istorinius, dažniausiai jau nebeegzistuojančius, buvusios Rytų Prūsijos miestų pastatus.

Autorė gimė 1971 m. Augustave. Šeima buvo įsikūrusi nedideliame Rubcovo kaimelyje Augustavo miške. Vaikystė prabėgo arti gamtos, kaimiškų ūkio darbų. Čia susiformavo jautrus autorę supančios natūralios gamtos ir kaimo ramybės, vertybių pajautimas. Tapyba autorei tarsi pabėgimas nuo šiuolaikinio kasdieninio darbo šurmulio. Tai tapo jos hobiu ir gyvenimo aistra.

-Kai stoviu prie molberto, į manę įeina kita figūra ir aš įgaunu įkvėpimo sukurti dar vieną paveikslą,- teigia Danuta Sewruk, savo tapyba siekianti perteikti grožį, harmoniją ir gyvenimo džiaugsmą.

Dažniausiai, dailininkės darbuose atsiskleidžia kaimo tematika, kurią įkvėpė Lenkijos kaimo kasdienybė. Paveiksluose spalvų gama siekiama perteikti gamtos tikroviškumą, kurį pajaučia jautri autorės asmenybė.
Autorė džiaugiasi, kai jos darbus įvertina kiti, jais puošdami savo namus ne tik Lenkijoje bet ir užsienyje. Tai dailininkę motyvuoją dar daugiau kurti.

Pirmoji dailininkės Danutos Sewruk autorinė paroda buvo surengta 2017 m. Ungura (lenk. Węgorzewo) mieste savivaldybės ir bendruomenės viešojoje bibliotekoje. 2019 – 2022 m. autorinės parodos surengtos: „Krasicki“ viešbučio fojė, Boyeno tvirtovėje Giżycko mieste, Amatų ir meno kalvėje, savivaldybėje ir viešojoje bibliotekoje Vengoževo mieste, Vengoževo geležinkelių istorijos muziejuje ir kt.

Paroda Zanavykų muziejuje bus eksponuojama iki 2023 m. gegužės 20 d. Maloniai kviečiame aplankyti!

Data

2023 Kov 09 - 2023 Geg 20
Įvykęs!

Laikas

15:00 - 17:00

Etiketės

Kas vyksta Šakiuose?

Vieta

Zanavykų muziejus
Beržų g. 3, Lukšiai 71184
Kategorijos
Palikti komentarą su FB