Pagrindinis Renginių archyvas - Sūduvos Gidas Teatro „Solo teatras“ spektaklis „Jis ir ji“
Teatro „Solo teatras“ spektaklis „Jis ir ji“

Teatro „Solo teatras“ spektaklis „Jis ir ji“

kaitydami gražiausius autorių kūrinius, kartais nesusimąstome, kad jų pačių gyvenimai taip pat verti rašytojo plunksnos. O tokį romaną ne tik perskaityti, bet ir išvysti scenoje – dar smagiau. Kviečiame į teatro „Solo teatras“ spektaklį „Jis ir ji“ Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje!

Vienos dalies spektaklis „Jis ir ji“ sukurtas pagal J. Biliūno ir jo mylimosios bei būsimos žmonos Julijos atvirlaiškius, vienas kitam siųstus iš Charkovo, Anykščių, Leipcigo, Berlyno, Ciuricho, Zakopanės, kurie ir po šimtmečio tebejaudina tyrumu, nuoširdumu, vos kelerius metus tetrukusios meilės virpėjimu.

Birutė Mar: „Išties, ši istorija – lietuviška Romeo ir Džuljetos istorija, kurią norėjosi prikelti scenoje – rekonstruoti lyg išlikusią seną fotografiją, kurioje prie stalelio rymo susimąstę Jonas ir Julija. Norėjosi sugrąžinti tuos subtilius virpesius, atsklindančius iš J. Biliūno kūrybos, Jono ir Julijos meilės laiškų.“

„Jiedu abu ilgus metus gyveno toli nuo vienas kito; jiedu nei vienas ilgus metus nežinojo apie kitas kitą, kad abu kartu gyvena pasauly. Pagaliau jiedu susitiko… Abudu nustebo vienas kitą pamatę; abiejų vienu akies mirksniu sudrebėjo širdys krūtinėse; jiedviem rodėsi, kad jie seniai pasižįsta, kad jie jau yra vienas kitą matę. Ir jiedu padavė vienas antram ranką…“ (Jonas Biliūnas, „Jis ir ji“).

Pjesės autorė ir režisierė – Birutė Mar
Atlieka Aleksas Kazanavičius ir Birutė Mar
Dalyvauja smuikininkas Sigitas Rubis

RENGINYS NEMOKAMAS

Kūrybinių iniciatyvų festivalį „Rūda“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kazlų Rūdos savivaldybė.

Data

2024 Bir 10
Įvykęs!

Laikas

18:00 - 19:30

Etiketės

Kas vyksta Kazlų Rūdoje?

Vieta

Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka
Vytauto g. 21, Kazlų Rūda 69415
Kategorijos
Palikti komentarą su FB