Savaitės renginiai: ką nuveikti Sūduvoje?

Nors ruduo vis labiau primena koks niūrus ir vėsus gali būti, neverta nukabinti nosies. Tuo labiau, kad kultūra ir pramogomis visus džiugins gausybė organizuojamų renginių, švenčių, parodų ir edukacijų. Na, o jų šią savaitę (rugsėjo 7–13 dienomis) Sūduvos regione tikrai netrūks.

Į savo knygos pristatymą kvies atlikėjas Stano

Jau savaitės pradžioje, antradienį (rugsėjo 8-ąją) Marijampolės kultūros centras kvies į fotografijų parodą. Joje fotomenininkas Julius Vaicekauskas atskleis nepaprastą nuotraukų ekspoziciją pavadinimu „Vieno kiemo fotografijos“. Nespėjus parodos aplankyti šią savaitę, nusiminti neverta, ja pasigėrėti bus galima iki spalio 3 dienos Marijampolės kultūros centro I-ąjame aukšte.

Antradienį startuos Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje rengiama nemokama edukacinė akademijoje „Integruok save“. Ten 15-20 metų jaunimas galės susipažinti su fotografijos menu, grafikos ir 3D dizaino pagrindais, remiksų kūrimu, video montažu.

Puikia galimybe išmokti kažką naujo ir turiningai praleisti laiką jaunuoliai turės iki pat lapkričio mėnesio, kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį.

Trečiadienį, rugsėjo 9-ąją, į susitikimą Kalvarijos viešojoje bibliotekoje pakvies atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano. Jis geroms knygoms neabėjingiems žmonėms pristatys savo istoriją sudėta į biografinio romano „Kodėl aš?“ puslapius.

Žinoma, didžioji dalis renginių po savaitės darbų pramogų išsiilgusius žmones kvies savaitgaliui artėjant. Štai, šeštadienį įvairių linksmybių bus galima ieškoti visą dieną, visuose Sūduvos miestuose.

Paežerių dvaras žvėrinčius renginys Vilkaviškis

Jau nuo vidurdienio šeimas kvies į Paežerių dvarą, kur atgims nuotaikingas žvėrinčius. Tiesa, kviečiami visi šeimos nariai – ir tėveliai, ir seneliai, ir mažieji, ir netgi keturkojai – čia pramogą sau atras kiekvienas. Kad būtų dar linksmiau ir įdomiau, organizatoriai ragina visus pasidabinti „dvariškai“ ir susikurti tinkamą atmosferą ir nuotaiką!

Ne ką prasčiau nusiteikusi ir Kazlų Rūda, kur šis savaitgalis ypatingas – miesto savivaldybė švenčia savo 20-metį.

Tokia proga, žinoma, privalo būti paminėta tinkamai, todėl nuo pačio ryto Kazlų Rūda šventės dalyvius pasitiks su įvairių sporto šakų rungtynėmis, pramogomis mažiesiems, edukacijomis. Šurmuliuos tautodailininkų, liaudies meistrų, kulinarinio paveldo mugė.

Žinoma, miesto pasveikinti atvyks ir svečiai – savo pasirodymus dovanos Prienų, Vilkaviškio, Marijampolės, Šakių, Bagotosios dainos, muzikos ir šokio kolektyvai.

Prie P. Dovydaičio paminklo įsikurs ir išskirtinė diskusijų erdvė, kurioje padiskutuoti pakvies Andrius Tapinas.

Žinoma, šventės vinimi taps išskirtinis koncertas, kuriame susirinkusius džiugins Eglė, Ieva ir Vytautas Juozapaičiai kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru, Marijus Mikutavičius su grupe, o pašokti kartu pakvies DJ Jovani.

Kazlų Rūdos šventėKazlų Rūdoje šventė tęsis ir sekmadienį Rimvydo Žigaičio menų festivaliu. Vidurdienį Lietuvos kamerinis orkestras kartu su dirigentu ir meno vadovu Sergej Krylov dovanos koncertą „Orkestras sveikina Kazlų Rūdą“.

Tuo tarpu Šakių rajone, Zyplių dvaro kieme sekmadienį (rugsėjo 13-ąją) šurmulius kapelų šventė „Vasarą palydint“. Šventėje dalyvaus kapelos iš įvairių Lietuvos kampelių – vietinė Zyplių dvaro kapela, „Joldija“ iš Nidos, „Temela“ atvyks iš Balbieriškio, „Nemakščių vyrai“ iš Nemakščių.Zyplių dvaras renginys koncertas kapelų šventė

Sūduvos gidas logotipas

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE