• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Antradienis, 23 rugsėjo
Sūduvos Gidas
Justicija
Reklama
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

„Bėgam už Marijampolę“ – renginys, į gyvenimą sugrąžinęs bėgimą

2023-04-24
Laisvalaikis, Marijampolė, Sportas
Laikas: 3 min skaitymo
A A
„Bėgam už Marijampolę“ – renginys, į gyvenimą sugrąžinęs bėgimą

„Bėgam už Marijampolę“ – renginys, į gyvenimą sugrąžinęs bėgimą / organizatorių nuotr.

Šiais metais sporto renginys „Bėgam už Marijampolę“ vyks jubiliejinį 10-ąjį kartą. Per dešimtmetį ši sporto šventė augo, stiprėjo ir tapo pačiu didžiausiu sporto renginiu Sūduvos krašte. Renginyje kasmet dalyvauja gausus būrys ne tik marijampoliečių, bet ir miesto svečių.

Vieną kartą pabandę dalyvauti, sportininkai grįžta kasmet ir ši sporto šventė tampa tradicine. Būtent taip nutiko ir bėgikei Daivai Bielevičiūtei. Ji sako, kad būtent „Bėgam už Marijampolę“ renginys sugrąžino bėgiojimą ir ši veikla tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi.

Daiva Bielevičiūtė bėgikė mėgėja, jau aštuonerius metus prisijungianti prie masiškiausio bėgimo Sūduvos krašte. Šiais metais tapo ir „Bėgam už Marijampolę“ veidu. Paklausus apie sportinį kelią, Daiva sako, kad visuomet buvo aktyvi ir bėgimas neatsiejamas nuo pat vaikystės. Dėl tam tikrų sveikatos problemų, fizinė veikla buvo ribojama, tačiau ji nuolat kovodavo dėl galimybės dalyvauti sportinėse veiklose pilnu pajėgumu. Tuomet mokytojai, pamatę potencialą, pradėjo vežtis ją į bėgimo kroso varžybas, kur Daiva užimdavo prizines vietas. Vėliau, laikui dėliojant kitus prioritetus, Daiva šią veiklą apleido. Dar vėliau, pasibaigus studijoms, ieškant naujos veiklos, ji pastebėjo artėjančio renginio „Bėgam už Marijampolę“ kvietimą dalyvauti: „susimąsčiau: kai toks renginys vyksta mano mieste, tai pats laikas grįžti į pamėgtą, tačiau užmirštą veiklą ir bandyti dalyvauti.“ – pasakojo Daiva.

Taigi, 2016 – ųjų „Bėgam Už Marijampolę“ renginys Daivai tapo itin reikšmingas, nes sulig juo, bėgimas į jos gyvenimą grįžo ir yra kartu iki šių dienų. Džiugu ir tai, kad jau po metų, 2017 – aisiais Daiva „Bėgam už Marijampolę“ pelnė prizinę vietą 5 kilometrų distancijoje.

Pirmajam bėgimui Daiva ruošėsi savomis jėgomis, nes, kaip pati sako, tikslas buvo dalyvauti. Tačiau „apetitas augo“ ir sportininkė pamatė, kad gali daugiau. Tad pradėjo dalyvauti bėgimo treniruotėse, kuriuos tuo metu buvo organizuojamos Marijampolėje. Būtent šių treniruočių pagalba, bėgimas pasidarė nebebaisus jokiomis oro sąlygomis. Tad jau kurį laiką Daiva bėgioja ištisus metus. Bėgimas ne tik hobis savo malonumui, bet ir pasiruošimas varžyboms. Kelerius metus sportininkė nepraleido nei vienų bėgimo varžybų, vykusių tiek Lietuvoje, tiek ir kaimyninėse šalyse.

Kalbant apie sunkumus, D. Bielevičiūtė sako, kad sudėtinga palaikyti motyvaciją po tam tikro bėgiojimo laiko, pradeda kilti įvairūs klausimai, vardan ko ji bėgioja. Tačiau tvirtina, kad būtent bėgiojimas suformavo jos asmenybę, padeda ugdyti valią, o tai labai reikalinga ir gyvenime. „Vien dėl šios priežasties, kad bėgiojimo procesas mane stiprina ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, nenoriu atsisakyti šios veiklos“ – pokalbio metu sakė Daiva Bielevičiūtė.

„Bėgam už Marijampolę“ šventė – vertinama ir tarp profesionalų, ir tarp mėgėjų

Didžiausia Sūduvos bėgimo šventė per 10-metį pripažinimo sulaukė ne tik savame krašte, bet ir visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Tą tvirtina ir šio renginio ilgametė dalyvė. Ji sako, kad daug bėgikų vieną kartą sudalyvavę, kitais metais grįžta ir vėl. Čia jiems patinka ir bėgimo trasa, ir nepriekaištingas organizavimas.

„Nepaprastai smagu, kad būtent šio bėgimo metu, kiekvienas dalyvis jaučiasi kaip šventėje. Organizatoriai labai dėmesingi dalyviams nuo pat atvykimo momento iki apdovanojimų ceremonijos, kuri yra laukiama ir tikrai iškilminga visos dienos baigiamoji dalis. Taip pat, kiek tenka bendrauti su kitais bėgikais, labai vertiname logiškai sudėliotas amžiaus grupes bei džiaugiamės priziniu fondu, kuris tikrai skiriasi nuo kitų varžybų ir motyvuoja siekti kuo geresnių rezultatų.“ – pasakojo ilgametė renginio dalyvė.

Pasak Daivos, vienas iš svarbiausių dalykų „Bėgam už Marijampolę“ renginyje tai, kad šiose varžybose gali dalyvauti visi norintys. Nuo vaikų iki garbaus amžiaus žmonių, su įvairiu fiziniu pasirengimu. Būtent šis aspektas ir sukuria šventinę „Bėgam už Marijampolę“ nuotaiką, nes dalyviai ateina ne tik siekti rezultatų, bet ir džiaugtis, kad gali dalyvauti.

D. Bielevičiūtė sako, kad Marijampolėje labai smagu bėgioti. „Mūsų miesto infrastruktūra labai dėkinga bėgimui. Turime ir parkus šalia upės ir puikius stadionus su bėgimui pritaikyta danga. Vis pagalvoju, kad daugiau žmonių galėtų jungtis ir bėgioti laisvalakiu. Žinoma, labai džiaugiuosi, kad Marijampolėje vyksta tokio lygio bėgimo šventė ir į savo miestą galiu pakviesti ir kitus bėgimo entuziastus, kurie pastebi mūsų išpuoselėtus parkus bėgimo trasoje.“ – sakė. D. Bielevičiūtė.

Bėgam už Marijampolę vyks jau gegužės 21 d. Tiems, kurie nori bėgti, tačiau nedrįsta pradėti, bėgimo entuziastė sako: „Viską reikia daryti palengva, neužsibrėžkite didelių tikslų, stebėkite savo kūną, nes bėgimas turi teikti malonumą. Užsidėkite sportinius batus ir aprangą. Juk nenusirengsite. Telieka išeiti į lauką ir palengva bėgti. Smagu matyti, kad „Bėgam už Marijampolę“ renginyje dalyvauja vis daugiau žmonių, kurie tiesiog nori judėti, nes dalyvauti gali kiekvienas. Galbūt reikia tik vienos akimirkos tam, kad prisijaukintumėte bėgiojimą. Tad susitikime ir bėkime už Marijampolę kartu.“ – kvietė bėgikė Daiva Bielevičiūtė.

Šaltinis: Organizatorių inf.
Žymos: Daiva BielevičiūtėSporto renginys „Bėgam už Marijampolę“Sūduva
DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

„Savivaldos gyvybė 2025“ – žmonėms, kurie kuria mūsų kraštą
Marijampolėje kilus gaisrui išgelbėtas žmogus
„Kultūros kačių“ nominacijomis įvertinti kūrėjai
XI Tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis „Medynės’2025“

Kultūra

„Kultūros kačių“ nominacijomis įvertinti kūrėjai
XI Tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis „Medynės’2025“
Marijampolės savivaldybėje paminėti Rudens lygiadienis ir Baltų vienybės diena
Sūdava atšventė šimtmetį

Sportas

Moto šalmo svoris: kodėl jis svarbus ilgesnėse kelionėse?
„Sūduva“ ketvirtą kartą įveikė „Bangą“
Sūduvos regiono krepšinio teisėjų akademija kviečia mokytis teisėjavimo
Taurės turnyras baigėsi pusfinalyje

Politika

Kalvarijos savivaldybės atstovai dalyvavo baigiamojoje projekto „Resilient Borders“ konferencijoje
Nauji įtarimai tyrimuose dėl galimai netinkamo savivaldos lėšų panaudojimo pareikšti merui ir dar vienam asmeniui
Iš arčiau: ką iš tikrųjų veikia ta savivaldybė – Piniginės paramos skyrius
Marijampolės tarybos narė Pituškienė visiškai išteisinta „čekiukų“ byloje

Įdomu

Tyrimas atskleidė: kas aštuntas vairuotojas yra patyręs avariją dėl laukinio gyvūno
Kremavimo kainos Lietuvoje ir užsienyje: palyginimas
Namų picerija: kaip išsikepti tobulą picą su minkštu padu
Psichologė įspėja, kad vaikai praranda ryšį su gamta: kokią įtaką tai daro jų raidai ir sveikatai?

Verslas

Z karta gamyboje: kaip juos išlaikyti darbe?
Verslo bendruomenės išreiškė poziciją dėl 2026 m. valstybės biudžeto projekto
Vilkaviškio savivaldybės atstovai dalyvavo Marijampolės regiono plėtros plano darbo grupės posėdyje
Privalomas reikalavimas įmonėms: daugiau moterų vadovų pozicijose

Mokslas ir studijos

Z karta gamyboje: kaip juos išlaikyti darbe?
Erasmus+ studentai MRU Sūduvos akademijoje: mažas miestas – dideli atradimai
„Švietimo plunksnos 2025“: kviečiama rinkti laureatus
Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija paskirta 2025–2026 mokslo metų brandos egzaminų bazine mokykla

Turizmas

Istoriniai Marijampolės miesto šešėliai atgimė ant restobaro „Kampas“ sienos
Kaimelio dvaras – atgimstantis istorijos liudininkas
EIMIN tęsia investicijas, skirtas į Lietuvą pritraukti užsienio turistų
Įrengta laisvalaikio zona prie Naujaprūdžio (Zyliškės) tvenkinio
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus