• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Trečiadienis, 5 lapkričio
Sūduvos Gidas
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Rimvydas Širvinskas-Makalius: „Visiems kyla tas pats klausimas – kur ir ką valgyti“

2016-07-30
Įdomu
Laikas: 3 min skaitymo
A A

Užkietėjęs keliautojas ir kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius sako, kad tiek vasarą išsiruošusiems į ilgesnę kelionę, tiek nuolat daug keliaujantiems žmonėms iškyla ta pati dilema – kaip, kur, ką ir kada valgyti.

Kelionės išbalansuoja

„Ilgą laiką į savo mitybos įpročius nekreipiau dėmesio. Kelionių metu valgydavau bet kaip, bet ką ir bet kada, tad natūralu, kad užsiauginau didžiulį pilvą, o aplinkiniai atvirai sakė, kad turėčiau susirūpinti savo išvaizda,“ – prisipažįsta Makalius.

Tiesa, labiau nei išvaizdos pokyčiai, vaikiną neramino sveikatos sutrikimai, dėl kurių jis net kreipėsi į gydytojus.

„Keliauju tikrai dažnai, o kelionių metu dažnai nerasdavau laiko tinkamai pavalgyti. Ramiai prisėsti restorane pavykdavo nebent per vakarienę, pusryčiams paskubomis sukimšdavau sumuštinį, pietus valgydavau spontaniškai, dažnai greito maisto restorane, o kartais jų iš viso atsisakydavau. Taip prasidėjo nuolatinės skrandžio problemos, skausmai, sunkumo jausmas ar pilvo pūtimas. O kai kreipiausi į gydytojus išgirdau, kad taip jaučiuosi dėl visiškai netvarkingos ir nereguliarios mitybos“, – pasakoja užkietėjęs keliautojas.

Pasak jo, kelionėse labai dažnai rūpinamės viskuo, pradedant bilietais ir baigiant pramogomis, bet neskiriame dėmesio tam, ką ir kada valgysime. Ypač mitybos ritmą išbalansuoja ilgos, tolimos kelionės.

Makaliui antrina ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantis, darbo reikalais daug keliaujantis reperis Ironvytas.

„Mano darbas toks, kad daug laiko tenka praleisti kelyje, gastrolėse, o gyvenimo būdas įpareigoja maitintis sveikai ir disciplinuotai. Ne visada spėju pasigaminti maisto, tad sveiki užkandžiai – tikras išsigelbėjimas“ – sako Ironvytas.

 Teko susitaikyti, kad kaip namie, taip ir kelionėje

„Iš tiesų rūpintis tuo, kaip valgau ir kuo užkandžiauju, pradėjau prieš pusę metų – sausio mėnesį, kai pradėjau sportuoti. Treneris sudarė specialią programą ir liepė ne tik valgyti tris kartus per dieną, bet ir būtinai užkandžiauti – tarp pusryčių ir pietų rekomendavo suvalgyti vaisių, o tarp pietų ir vakarienės, kad neperalkčiau ir neprisišveisčiau vakare, patarė rinktis riešutus ir džiovintus vaisius. Nuo to laiko jie visada su manimi, kur bekeliaučiau“, – apie pasikeitusius mitybos įpročius pasakoja Makalius.

Šiuo metu stropiai mitybos režimo besilaikantis vaikinas prisipažįsta, kad naujiems įpročiams išsiugdyti reikėjo laiko.

„Iš pradžių turėjau tam specialiai skirti šiek tiek laiko ir dėmesio, bet viskas susitvarkė, kai suvokiau, kad tiesiog negaliu skaidyti savo laiko į buvimą Lietuvoje ir buvimą kelionėse. Nesvarbu, kur būčiau, turiu maitintis tvarkingai ir režimas bei teisingai pasirinkti užkandžiai tam labai padeda“, – sako kelionių organizatorius.

Reperio Ironvyto teigimu, „viskas priklauso nuo požiūrio ir mitybai skiriamo dėmesio. Juk net ir degalinėse galima rasti sveiko maisto –  „Studentų maisto“, džiovintų vaisių ir riešutų mišinių „1 go“. Svarbiausia, kad maistas suteiktų pakankamai energijos, o riešutai ir džiovinti vaisiai tam puikiai tinka. Galėčiau valgyti ir šokoladą ar kitą daug cukraus turintį užkandį, bet naudos iš to nedaug, o valgyti norisi jau po valandos“, – apie mitybos įpročius pasakoja reperis.

 „Keliaujančių žmonių mitybos pokyčius palyginčiau su patirtimi, kaip išmokti susikrauti lagaminą. Pradedantysis keliautojas į pirmąsias keliones visada prisikrauna daiktų, kurių jam taip ir neprireikia. Po kurio laiko daugėja patirties ir išmokstama atskirti, kas tikrai reikalinga, o kas – ne. Ir ilgainiui kuprinės krovimasis tampa visai papildomo dėmesio nebereikalaujančiu, tarsi savaime suprantamu dalyku. Taip pat yra ir su maistu bei užkandžiais – nebesvarstai, kad turi į kuprinę įsimesti sveikų užkandžių“, – patirtimi dalinasi Makalius.

Pasigenda gardėsių iš Azijos

Pasak keliautojo, dar vienas svarbus pokytis – tai ne tik geresnė savijauta, dailesnės kūno formos, bet ir tai, kad keliaujant nebestinga energijos.

„Keliaujant daug vaikštome, tyrinėjame unikalias vietas, kartais laiką leidžiame itin aktyviai, o tam reikia energijos, kurios suteikia teisingai pasirinkti užkandžiai. Neseniai keliavau į Filipinus, o visus savo daiktus nuolat nešiojausi ant pečių, bet tikrai nei džiovinti vaisiai, nei riešutai, nei jų mišiniai daug nesvėrė, o energijos visada buvo pakankamai“, – pasakoja vaikinas.

Paklaustas, kokių užkandžių pasigenda Lietuvoje, Makalius atviravo: „Iš mėgstamų užkandžių išskirčiau džiovintus mangus. Šiuos skanėstus randu Azijos šalyse – Tailande, Filipinuose. Ir nors abi šalys konkuruoja, kurios mangai skanesni, aš negaliu atsispirti nei vieniems iš jų“.

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Visiškai atnaujintas vaikų lopšelio-darželio skyrius „Šaltinėlis“
Ansamblis „Likimas“ paminėjo 20 metų kūrybinės veiklos sukaktį
Jaunimo reikalų tarybos susitikimas MTEC: apie galimybes, įvertinimą ir motyvaciją
Puiki proga susitvarkyti aplinką su savivaldybės pagalba: kviečiama teikti prašymus

Kultūra

Ansamblis „Likimas“ paminėjo 20 metų kūrybinės veiklos sukaktį
Įvyko Danutės Saukaitienės parodos „Žolynų virsmas ir ne tik…“ atidarymas
„Medynės’2025“ uždarymo koncertas – muzikinis vakaras, sujungęs kiną, garsus ir kūrybą
Kalvarijoje atgimė kultūros centras: atidarymo vakarą lydėjo meno ir bendrystės dvasia

Sportas

Siautėjusi „Sūduva-Mantinga“ nepasigailėjo strigusių plungiškių
Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ futbolininkams lygos nugalėtojo titului užsitikrinti rungtynėse prieš Kėdainių „Nevėžio“ dublerius pritrūko dviejų minučių
Po lygiųjų „Sūduva“ A lygos čempionatą baigs ketvirta
Viena iš trijų: ketvirtadienį NKL kovose iš Suvalkijos atstovų pergale džiaugėsi tik Šakių ekipa

Politika

Penktadienį posėdžiavo Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba
Šakiuose surengtas tarpinstitucinis susitikimas
Savivaldybių atstovai diskutavo apie melioracijos valstybinės priežiūros tobulinimą
Iš arčiau: ką iš tikrųjų veikia ta savivaldybė – Igliaukos seniūnija

Įdomu

Kaip pasirūpinti odos sveikata patiriant šlapimo nelaikymą
Ruduo – kepurių sezonas: ką daryti, kai galvos oda ima pleiskanoti?
Kūrenimo sezonas. Gaisrinės saugos specialistų patarimai
Įrodymai mobingo atveju: garso įrašas taip pat gali būti panaudotas

Verslas

Nors euro zonoje – atsigavimo ženklai, Lietuvos pramonės lūkesčiai toliau smunka
Paskelbtas „Laikinojo nesudėtingojo statinio – prekybos (paslaugų) paskirties statinio įrengimo ir eksploatavimo greta Vytauto g. 56A, Marijampolėje nugalėtojas
40 m² komercinės patalpos Vilniuje: ar tai gali būti pelningas verslo startas?
Biometrinis parašas – pasirašymas planšetėje su ZebraSign

Mokslas ir studijos

Visiškai atnaujintas vaikų lopšelio-darželio skyrius „Šaltinėlis“
Jaunimo reikalų tarybos susitikimas MTEC: apie galimybes, įvertinimą ir motyvaciją
Sūduvos jaunimo ateitis: ką atskleidė tyrimas ir kokių pamokų verta pasimokyti iš Gran Kanarijos
Dideli klausimai iš mažų žmonių: trečiokų viešnagė pas merą

Turizmas

Vilkaviškyje pristatytas taktilinis baltų genčių žemėlapis
Ramybės parkas pasipildo naujais tautodailės kūriniais
Kalvarijos savivaldybės atstovai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Jungiame sienas, kuriame ateitį: turizmo plėtros perspektyvos Lietuvos–Lenkijos pasienyje“
Kalvarijos savivaldybėje paminėta Pasaulinė turizmo diena
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus