• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
Pirmadienis, 8 birželio
Sūduvos Gidas
Justicija
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

20-ąjį kartą startuoja socialiai atsakinga akcija „Apsaugok mane“

2019-08-23
Marijampolė, Žinios
Laikas: 2 min skaitymo
A A

Ilgiausiai šalyje gyvuojanti socialinė akcija „Apsaugok mane“ šiemet pasitinka 20-tą rudenį. Rugsėjis visoje Lietuvoje, o taip pat ir Marijampolėje skelbiamas saugaus eismo mėnesiu. Šiuo metu šalies vairuotojai skatinami būti itin atidžius kelyje ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams.

Prie šios akcijos kaip ir kasmet prisijungė ir Marijampolės savivaldybė, kuri kartu su AB „Lietuvos draudimas“ pasirašė susitarimą dėl savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių draudimo nuo nelaimingų atsitikimų akcijos „Apsaugok mane“ metu.

„Prasidėjus rudeniui gatvėse pastebimas padidėjęs eismo intensyvumas. Mokyklas ir darželius užplūsta nauja moksleivių banga. Šiuo metu svarbu užtikrinti jauniausiųjų eismo dalyvių saugumą ir atkreipti vairuotojų dėmesį į padidėjusius pėsčiųjų srautus. Svarbus kiekvienas eismo dalyvis, tiek vairuotojas, tiek pėsčiasis. Jau tapo tradicija, jog kiekvienais metais rugsėjo mėnesį į pagalbą nelaimių atveju ateina AB „Lietuvos draudimas“. Dėkojame jiems už nuolatinį rūpestį ir tuo pačiu raginame visus būti atidžius ir pakančius. Mūsų saugumas – mūsų rankose“,- sako Savivaldybės meras Povilas Isoda.

Visą rugsėjo mėnesį visi Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančių bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai bus apdrausti „Lietuvos draudimo“ asmens draudimu nuo nelaimingų atsitikimų kūno sužalojimo ir mirties atvejais, jei jie atsitiktų pėsčiajam moksleiviui eismo įvykio metu.

„Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną, o dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Svarbiausia, kad, nutikus nelaimei kelyje, jie žinotų, jog gali kreiptis į mus dėl patirtos žalos atlyginimo“, – sako „Lietuvos draudimo“ Sūduvos skyriaus vadovė Jurgita Dirdienė.

Marijampolės savivaldybė savo lėšomis specialiu akcijos ženklu „Apsaugok mane“, įspėjančiu apie gatvėje vaikams kylantį pavojų, pažymėjo 21 pėsčiųjų perėją (tarp jų ir sankryžas) prie 13-os bendrojo ugdymo mokyklų.

Prieš prasidedant naujiems mokslo metams taip pat yra atnaujinamos pėsčiųjų perėjos mieste. Nusitrynę ir neaiškūs perėjos ženklai kartais gali klaidinti ir neatkreipti vairuotojų dėmesio. Savivaldybės administracija stengiasi užtikrinti, kad labiausiai nusidėvėjusios perėjos, kitaip dar vadinami „zebrai“ būtų ryškūs, atnaujinti ir atkreiptų eismo dalyvių dėmesį.

Švietimo įstaigų vadovų prašome informuoti tėvus apie moksleivių draudimą rugsėjo mėn. ir pakalbėti su mokiniais apie saugų elgesį gatvėje, o organizuojant kultūrines, pažintines išvykas pradinių klasių mokiniams, naudoti praėjusiai mokslo metais AB „Lietuvos draudimas“ mokykloms dovanotas šviesą atspindinčias liemenes. Saugumo niekada nebūna per daug! Visi kartu rūpinkimės ne tik savo, bet ir aplinkinių gerove!

„Lietuvos draudimas“ primena, kad mokinių asmens draudimas galios visiems bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams visą rugsėjo mėnesį bet kuriuo paros metu. Kiekvienam moksleiviui dovanojamo drausimo suma – 5 tūkst. Eur. Atkreipiame dėmesį, kad draudžiamasis įvykis – nelaimingas atsitikimas, sąlygotas policijoje užregistruoto eismo įvykio, įvykusio draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu Marijampolės savivaldybės teritorijoje, kurio metu nukenčia pėsčiasis (pėsčiaisiais pagal šią sutartį laikomi ir važiuojantys/vežami dviračiu moksleiviai). Jei pėsčiasis mokinys rugsėjo mėnesį pateks į avariją, jo tėvai ar globėjai apie įvykį turi pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828, žalų specialistai apskaičiuos ir išmokės priklausančią kompensaciją. Išmokamos kompensacijos dydis priklausys nuo patirtų sužalojimų ir bus proporcingas draudimo sumai.

 

Marijampolės savivaldybės informacija

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Čysta Būda. Ąžuolų Būda. Kazlų Rūda. Praėjusio amžiaus aktualijos
Cirko menas atveria naujas galimybes: kviečiama dalyvauti vasaros stovyklose Šventojoje
Pašešupių praeities vasariškos naujienos: Kazlų Rūda, Liubavas ir Liudvinavas
Duris atvėrė atnaujinti Laikinosios nakvynės namai – daugiau galimybių žmogui grįžti į savarankišką gyvenimą

Kultūra

Užverčiamas svarbus etapas: Marijampolės sporto centras išlydėjo abiturientų laidą
Vilkaviškio kultūros centre iškilmingai išlydėta nauja menų mokyklos absolventų karta
Adrinos koncerto suknelė – garsios brazilų dizainerės Serenos Coelho kūrinys
Į Marijampolės Poezijos parką šeštą kartą sugrįžta renginys „Atsipalaiduok“

Sportas

Marijampolėje skambėjo padėkos „Sporto savaitės 2026” organizatoriams
Kazlų Rūdos SC „Ataka-Danilus“ išsaugojo vyriausiąjį trenerį Tomą Bietkį
Šeštadienį Marijampolėje startuoja azartiškos seniūnijų sporto žaidynės
Jaunimo krepšinio turnyre „Atakos Taurė‘ 2026“ Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai iškovojo antrąją vietą

Politika

Vilkaviškio rajonas žvelgia į 2033-uosius: ieškoma vizijos, kuri vienytų bendruomenę ir atlieptų ateities iššūkius
Vilkaviškio rajono savivaldybė dalyvauja pirmajame Lietuvos savivaldybių garbės ambasadorių suvažiavime
Europos Parlamente jau šeštus metus iš eilės bus pagerbtas sovietų vykdytų tremčių aukų atminimas
Pajevonio seniūnijoje pristatyta 2025 metų veiklos ataskaita: aptarti nuveikti darbai ir ateities planai

Įdomu

Tik 8 proc. lietuvių turi testamentą: kodėl šį klausimą paliekame ateičiai?
Kodėl vestuvių nuotraukos po 10 metų tampa viena brangiausių vestuvių dalių?
Kai motinystė nedžiugina: atskleidė, kaip atpažinti pogimdyvinę depresiją, ir patarė, kada būtina kreiptis pagalbos
„Kas kuria Marijampolę?“: Marijampolės meno mokykla

Verslas

Naujas impulsas rajonui: Paežerių dvare nuaidėjo forumas „Investuok Vilkaviškyje“
Vilkaviškis investuotojams pristatys regiono potencialą
Vilkaviškio rajono savivaldybei – Lietuvos verslo konfederacijos padėka už palankios aplinkos verslui kūrimą
Sūduvos pramonės ir verslo asociacijos susirinkime – Prezidento ataskaita, žinomų šalies bei verslo lyderių gausa pasižymėję metai ir eksperto įžvalgos apie komunikacijos taisykles

Mokslas ir studijos

Marijampolėje pagerbti geriausi mokslo metų mokiniai, mokytojai ir meno kolektyvai
Ministerija skirs 260 stipendijų technologijų, inžinerijos ir matematikos studentams regionuose
Beveik 3 mln. eurų investicija į ateitį: Tūkstantmečio mokyklų programa paliko ryškų pėdsaką Marijampolės mokyklose
Ateitis renkasi Marijampolę: pasirašytos pirmosios sutartys su būsimomis mokytojomis

Turizmas

Vilkaviškis investuotojams pristatys regiono potencialą
Prasidėjus maudymosi sezonui įvertintas rajono maudyklų pasirengimas
Marijampolės savivaldybėje pradėtas maudymosi sezonas: pirmieji tyrimai patvirtina – vanduo saugus maudytis
Šakių turizmo ir verslo informacijos centrui pradeda vadovauti Vaida Zimnickienė
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus