20-ąjį kartą startuoja socialiai atsakinga akcija „Apsaugok mane“

Ilgiausiai šalyje gyvuojanti socialinė akcija „Apsaugok mane“ šiemet pasitinka 20-tą rudenį. Rugsėjis visoje Lietuvoje, o taip pat ir Marijampolėje skelbiamas saugaus eismo mėnesiu. Šiuo metu šalies vairuotojai skatinami būti itin atidžius kelyje ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams.

Prie šios akcijos kaip ir kasmet prisijungė ir Marijampolės savivaldybė, kuri kartu su AB „Lietuvos draudimas“ pasirašė susitarimą dėl savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių draudimo nuo nelaimingų atsitikimų akcijos „Apsaugok mane“ metu.

„Prasidėjus rudeniui gatvėse pastebimas padidėjęs eismo intensyvumas. Mokyklas ir darželius užplūsta nauja moksleivių banga. Šiuo metu svarbu užtikrinti jauniausiųjų eismo dalyvių saugumą ir atkreipti vairuotojų dėmesį į padidėjusius pėsčiųjų srautus. Svarbus kiekvienas eismo dalyvis, tiek vairuotojas, tiek pėsčiasis. Jau tapo tradicija, jog kiekvienais metais rugsėjo mėnesį į pagalbą nelaimių atveju ateina AB „Lietuvos draudimas“. Dėkojame jiems už nuolatinį rūpestį ir tuo pačiu raginame visus būti atidžius ir pakančius. Mūsų saugumas – mūsų rankose“,- sako Savivaldybės meras Povilas Isoda.

Visą rugsėjo mėnesį visi Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančių bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai bus apdrausti „Lietuvos draudimo“ asmens draudimu nuo nelaimingų atsitikimų kūno sužalojimo ir mirties atvejais, jei jie atsitiktų pėsčiajam moksleiviui eismo įvykio metu.

„Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną, o dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Svarbiausia, kad, nutikus nelaimei kelyje, jie žinotų, jog gali kreiptis į mus dėl patirtos žalos atlyginimo“, – sako „Lietuvos draudimo“ Sūduvos skyriaus vadovė Jurgita Dirdienė.

Marijampolės savivaldybė savo lėšomis specialiu akcijos ženklu „Apsaugok mane“, įspėjančiu apie gatvėje vaikams kylantį pavojų, pažymėjo 21 pėsčiųjų perėją (tarp jų ir sankryžas) prie 13-os bendrojo ugdymo mokyklų.

Prieš prasidedant naujiems mokslo metams taip pat yra atnaujinamos pėsčiųjų perėjos mieste. Nusitrynę ir neaiškūs perėjos ženklai kartais gali klaidinti ir neatkreipti vairuotojų dėmesio. Savivaldybės administracija stengiasi užtikrinti, kad labiausiai nusidėvėjusios perėjos, kitaip dar vadinami „zebrai“ būtų ryškūs, atnaujinti ir atkreiptų eismo dalyvių dėmesį.

Švietimo įstaigų vadovų prašome informuoti tėvus apie moksleivių draudimą rugsėjo mėn. ir pakalbėti su mokiniais apie saugų elgesį gatvėje, o organizuojant kultūrines, pažintines išvykas pradinių klasių mokiniams, naudoti praėjusiai mokslo metais AB „Lietuvos draudimas“ mokykloms dovanotas šviesą atspindinčias liemenes. Saugumo niekada nebūna per daug! Visi kartu rūpinkimės ne tik savo, bet ir aplinkinių gerove!

„Lietuvos draudimas“ primena, kad mokinių asmens draudimas galios visiems bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams visą rugsėjo mėnesį bet kuriuo paros metu. Kiekvienam moksleiviui dovanojamo drausimo suma – 5 tūkst. Eur. Atkreipiame dėmesį, kad draudžiamasis įvykis – nelaimingas atsitikimas, sąlygotas policijoje užregistruoto eismo įvykio, įvykusio draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu Marijampolės savivaldybės teritorijoje, kurio metu nukenčia pėsčiasis (pėsčiaisiais pagal šią sutartį laikomi ir važiuojantys/vežami dviračiu moksleiviai). Jei pėsčiasis mokinys rugsėjo mėnesį pateks į avariją, jo tėvai ar globėjai apie įvykį turi pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828, žalų specialistai apskaičiuos ir išmokės priklausančią kompensaciją. Išmokamos kompensacijos dydis priklausys nuo patirtų sužalojimų ir bus proporcingas draudimo sumai.

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas