Ankstinami prašymų priėmimai į ugdymo įstaigas

Atsižvelgdama į švietimo įstaigų vadovų siūlymus, Marijampolės savivaldybės taryba pakeitė asmenų prašymus prašymų mokytis pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas priėmimo terminus.

Anksčiau prašymus įstaigoms buvo galima teikti beveik iki vasaros pabaigos, tačiau švietimo įstaigų vadovai informavo, jog šis prašymų teikimo laikotarpis yra išties per ilgas ir kelia nepatogumų pedagogams. Sutrumpinus prašymų priėmimo terminus, mokytojai galės žinoti ateinančių mokinių srautus ir pasiskirstyti darbo krūvį kur kas anksčiau prieš mokslo metų pradžią.

Pasak savivaldybės mero patarėjos Agnės Pavelčikienės, iki šiol tėvų prašymai dėl priėmimo į mokyklas Marijampolėje būdavo teikiami nuo sausio 2 d. iki rugpjūčio 1 d. Sąrašai būdavo sudaromi tik vasaros pabaigoje, todėl tėvams dažnai kildavo klausimų, į kurią mokyklą jų vaikai pateks ar nepateks, mokytojams – turės pilną krūvį ar atėjus rugsėjui teks darbo ieškotis kitoje švietimo įstaigoje. Norint išspręsti tokias problemas ir buvo priimti šie pakeitimai.

Nuo šiol asmenų prašymai mokytis pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas priimami:

  • į pradinio ugdymo programos 1 klasę  – nuo sausio 2 d. iki gegužės 1 d. Mokymo sutartys sudaromos iki gegužės 15 d.;
  • į pagrindinio ugdymo programos 5 klasę – nuo sausio 2 d. iki birželio 15 d. Mokymo sutartys sudaromos iki birželio 30 d.;
  • į pagrindinio ugdymo programos 9 (I gimn.) klasę – nuo sausio 2 d. iki liepos 5 d. Mokymo sutartys sudaromos iki liepos 20 d.;
  • į kitas pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų klases – nuo sausio 2 d. iki liepos 31 d. Mokymo sutartys sudaromos iki rugpjūčio 15 d.

„Savivaldybės taryba, pritarusi šiems pasikeitimams, iš esmės išsprendžia net kelias problemas – vasara bus ramesnė tiek tėvams, žinantiems į kurią švietimo įstaigą keliaus jų atžala, tiek mokyklų bendruomenėms, kadangi pedagogai iš anksto žinos, kokį darbo krūvį turės nuo mokslo metų pradžios – rugsėjo. Tikiu, kad tai tik į gera ir mokiniams – mažiau streso ir daugiau aiškumo.“, – sako A. Pavelčikienė.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE