Apleistų sklypų savininkai prisišaukia administracinę atsakomybę ir prievolę sumokėti padidintą žemės mokestį

Nors Marijampolės savivaldybės žmonės, kaip pastebi atvykusieji, pasižymi tvarkingumu ir gražiai puoselėjama aplinka, praėjusiais metais pagal Marijampolės savivaldybės tarybos nustatytą tvarką į nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašą buvo įtraukti 47 sklypai. Daugelis tokių sklypų yra pačiame Marijampolės mieste. Tai ne tik namų valdos, bet ir komercinės, gamybinės paskirties sklypai, kurie nebuvo tinkamai prižiūrėti iki einamųjų metų liepos 15 d. Sklypų savininkai ir naudotojai buvo raginami iki nurodytų terminų susitvarkyti savo teritorijas. Į minėtą sąrašą nepatenka kaimiškose vietovėse apleisti ir neprižiūrimi, netinkamai naudojami žemės ūkio paskirties sklypai, kurių priežiūrą kontroliuoja VĮ Valstybės žemės fondas.

„Vis dar nustatome tinkamai neprižiūrimų valdų, jų savininkams yra skiriamos administracinės nuobaudos, kaip nustatyta Savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklėse, Administracinių nusižengimų kodekse“, – teigia šią sferą kontroliuojančio Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Paulius Čeponas. Anot jo, daugiausia problemų iškyla su numirusių savininkų, kurių turto niekas nepaveldėjo, sklypais. Dėl to nukenčia tvarkingi kaimyninių sklypų savininkai. Dažnai jie tampa piktžolių, invazinių augalų platinimo vietomis, neretai čia sumetamos ir šiukšlės.

Šiais metais jau pastebėta, kad daugumos sklypų savininkai, kuriems buvo pritaikyta administracinė atsakomybė ar padidintas žemės mokestis, suskubo žemės valdas prižiūrėti atsakingiau.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nustatyta, jog už tokį nusižengimą gali būti paskirta bauda iki 600 eurų. Nenaudojamiems ir apleistiems žemės sklypams Marijampolės savivaldybėje, kaip ir daugelyje kitų, taikomas ir maksimalus 4 proc. žemės mokesčio tarifas.

Savivaldybės administracija dažnai sulaukia klausimų dėl žemės ūkio paskirties sklypų, todėl primename, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) siūlo žemės sklypų savininkams pagal atnaujintą Lietuvos Respublikos teritorijos apleistų žemių erdvinių duomenų rinkinį pasitikrinti, ar jų valdomuose žemės sklypuose nėra nustatytų apleistų žemės ūkio naudmenų plotų.

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE