Gatvių tvarkymo ypatumai Marijampolėje

Savivaldos politika dažnai vadinama maža ir smulkmeniška, nes dideli sprendimai, lyg ir nepriimami, tačiau, tai politika, kuri arčiausiai kasdienio žmonių gyvenimo. Šią savaitę buvo puiki proga tuo įsitikinti. Norime būti pozityvius pokyčius inicijuojančia opozicija, todėl liepos 2d.  Marijampolės savivaldybės tarybos TS-LKD frakcija surengėme  išvažiuojamąjį posėdį. Pagrindiniai klausimai buvo trys – sausros padariniai Marijampolės savivaldybės ūkininkams, Sosnovskio barščių problema ir galimi jos sprendimo būdai bei Vilkaviškio gatvės rekonstrukcijos sukeltos problemos.

Pirmi du klausimai turi nevienareikšmišką vertinimą ir tikrai ne viską gali išspręsti savivalda – daug dalykų turėtų būti sprendžiama ir finansuojama valstybiniu mastu, tačiau,tai ką pamatėm Vilkaviškio gatvės sankryžoje, buvo aiškiausias atsakymas – savivaldybės valdžia pridirbo kvailysčių. Žmonių nuomonės ir reakcijos buvo vienareikšmiškos – reikia tvarkyti tą nesąmonę, kai dėl gatvės susiaurinimo, nuo miesto centro pusės, piko metu formuojasi ilgiausias kamštis, o išsukimas iš Tarpučių gatvės į Vilkaviškio gatvę tapo tikru iššūkiu.

Žinau, kad yra ginančių šiuos pertvarkymus, nes platėja šaligatviai, daugiau komforto bus dviratininkams, kad saugiau, nes siauros gatvės ir keistose vietose atsidūrę salelės mažina greičius. Nuoširdžiai manau, kad pertvarkant šią gatvę, buvo galima rasti kompromisinius sprendimus, kad visiems eismo dalyviams būtų ir saugu, ir patogu. Esam nedidelis miestas su gausiai gyvenamais priemesčiais, tad judėjimas automobiliu yra mūsų visų gyvenimo kasdienybė ir nereikia fantazuoti, kad visi sėsim ant dviračių ar paspirtukų. Aš už tai, kad taip ir būtų, bet šiandien realybė yra kitokia.

Ar darom tuščia politikavimą? Tikrai ne – projektas patvirtintas 2015 m. ir daugelis miesto gyventojų, matyt, net nesapnavo, kad gali būti taip kvailai sugalvota ir pasitikėjo specialistais… Deja. Ką galime pakeisti? Administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Tumelis  pažadėjo ir liepos 3d. sukviesti visus dirbančius prie šio projekto ir tartis dėl jo koregavimo. Tikiu sveiku protu ir laukiam protingų sprendimų, nes gatvių siaurinimo vajus turi baigtis. Lauksim ir stebėsim.

 

Vaida Pituškienė, Marijampolės savivaldybės tarybos TS-LKD frakcijos narė

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE