Informacija jaunoms šeimoms, pageidaujančioms pasinaudoti finansine paskata, įsigyjant pirmąjį būstą Marijampolės savivaldybėje

Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojęs Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas įgavo pagreitį. Marijampolės savivaldybė yra gavusi 219 prašymų suteikti finansinę paskatą, iš jų 66 patenkinti. Kita dalis prašymų buvo atmesta arba šeimos nepasinaudojo finansine paskata. Prašymai atmesti, nes jie buvo neteisingai užpildyti, nepateikti reikiami dokumentai (dažniausiai šeimos teikia prašymus nedeklaravusios turto), taip pat šeima turi ar turėjo būstą ar jo dalį. Prašymus gauti finansinę paramą įsigyjant pirmąjį būstą Marijampolės savivaldybėje teikia šeimos iš įvairių savivaldybių: Alytaus, Kaišiadorių, Kauno raj. Telšių, Kalvarijos, Lazdijų, Vilkaviškio, Kazlų rūdos. Tačiau vis tik daugiausia norinčiųjų pasinaudoti šia parama yra Marijampolės savivaldybės gyventojai.

Išduota pažymų – 66

Pažyma patvirtina, kad šeima galės gauti subsidiją, jei bankas ar kredito unija suteiks paskolą

Būstui pirkti

Būstui statyti

63

3

 

Informuojame, kad šiuo metu jaunoms šeimoms, norinčioms gauti finansinę paskatą pirmajam būstui įsigyti, nebereikia laukti eilėje. Savivaldybė pažymas, kad šeima turi teisę gauti finansinę paskatą, išduoda per 10 darbo dienų.

Taip pat informuojame, kad pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama, kurie yra ne vyresni kaip 35 metų amžiaus. Tačiau nuo 2019 rugsėjo 1 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo redakcijai, jauna šeima bus laikoma ta, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių ar asmenų, sudariusių registruotos partnerystės sutartį, yra iki 36 metų, taip pat šeima, kurioje motina arba tėvas, globėjas (rūpintojas) vieni augina vieną ar daugiau vaikų arba (ir) vaiką (vaikus), kuriam (kuriems) nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), ir yra iki 36 metų.

Jaunoms šeimoms teikiamos tokio dydžio subsidijos:

  • neauginančioms vaikų – 15 proc.;
  • auginančioms 1 vaiką – 20 proc.;
  • auginančioms 2 vaikus – 25 proc.;
  • auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc.

Padidėjus šeimai galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, tačiau kreipimosi metu šeima turi atitikti jaunos šeimos apibrėžimą, tai yra sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis asmuo, negali būti vyresni nei 35-erių.

Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Subsidija išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo dienos.

Sklypui, kuriame statomas jaunos šeimos būstas, įsigyti gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.

Norinčios gauti subsidiją jaunos šeimos turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba įtrauktos į gyvenamosios vietos nedeklaravusių žmonių apskaitą. Subsidija galima ne tik Lietuvos piliečiams ir jų šeimos nariams, bet ir Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalių piliečiams bei kitiems užsieniečiams, kurie turi ilgalaikį leidimą gyventi Europos Sąjungoje arba jiems Lietuvoje yra suteiktas prieglobstis.

Jeigu jauna šeima, kuriai suteikta subsidija pirmajam būstui įsigyti, per pirmuosius 10 metų nuosavybės teises perleis kitam asmeniui, subsidiją turės grąžinti į valstybės biudžetą.

Kaip vyksta subsidijos suteikimas? Pagrindiniai žingsniai:

  1. Jauna šeima Marijampolės savivaldybėje susiranda būstą pirkimui arba sklypą statybai.
  2. Šeima deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai savivaldybėje.
  3. Savivaldybė per 10 darbo dienų išduoda (jeigu tam yra lėšų ir šeima atitinka nustatytus kriterijus) pažymą.
  4. Jauna šeima su gauta pažyma per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito įstaigą.
  5. Kredito įstaiga per du mėnesius priima sprendimą suteikti kreditą arba ne. Nusprendusi suteikti kreditą būstui įsigyti, kredito įstaiga pasirašo kreditavimo sutartį su jauna šeima.
  6. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ne vėliau kaip per 4 mėnesius perveda subsidiją už jauną šeimą kredito įstaigai.

Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyrius, vyr. specialistė Ramunė Stanulienė Marijampolė, J. Basanavičiaus a. 1, 418 kab., tel. (8 343) 90 057 arba el. p. ramune.stanuliene@marijampole.lt

Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyrius, vedėja Birutė Domarkienė Marijampolė, J. Basanavičiaus a. 1, 419 kab., tel. (8 343) 90 058 arba el. p. birute.domarkiene@marijampole.lt

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE