Inovatyvūs ir progresyvūs pokyčiai MPRC

Marijampolės profesinio rengimo centras (MPRC) pastaruoju metu iš esmės keičia savo įvaizdį ir įgyvendina nemažai naujų projektų, kurie formuoja inovatyvų požiūrį į mokslą, profesiją bei įsitvirtinimą darbo rinkoje.

Naujasis MPRC direktorius Gražvydas Juodišius įsitikinęs, kad pokyčius pirmiausia pajuto ir įvertino tie, kurie mokosi šiame profesinio rengimo centre. Jis savo ruožtu linkęs orientuotis į mūsų regione proteguojamą mokslo ir verslo bendradarbiavimo strategiją ir programą „4 M“.

„Teko susitikti su Marijampolės regione veikiančių įmonių „Mantinga“, „ICECO“, metalo apdirbimo įmonių, transporto, medienos sektoriaus vadovais. Orientavomės į tokias įmones, kurios sukuria daug pridėtinės vertės bei darbo vietų. Minėtų susitikimų metu buvo aptartos galimybės efektyviau, sparčiau stengtis įgyvendinti verslo poreikius ir lūkesčius. Be to, mūsų mokymo įstaigos strategijoje yra numatytos naujos programos, kurios pateisintų ne tik darbdavių, bet ir būsimų jaunų darbuotojų lūkesčius. Ateidami mokytis į mūsų centrą jauni žmonės tikisi įgyti šiuolaikišką profesiją ir rinkoje reikalingas kompetencijas, būtent tai ir stengiamės užtikrinti“, – sako MPRC vadovas.

Dažnai darbdaviai būna itin reiklūs ir iš jauno, tik ką mokslą baigusio specialisto reikalauja darbo patirties, profesionalumo. Kartais vien dėl šių priežasčių jaunimas negauna darbo.

„Profesinis mokymas iš esmės atsako į šį klausimą. Būtent mūsų profesinio mokymo programose apie 70 proc. sudaro praktinis mokymas, tad jaunas žmogus besimokydamas įgyja ir nemažą praktinę patirtį. Darbdavys, pasirinkdamas mūsų profesinio mokymo centro mokinį, gali būti ramus dėl jo profesinės, praktinės patirties. Turime labai gerą bazę mokykloje, kurią nuolat atnaujiname ir turtiname, praktiką ir patirtį jauni žmonės įgyja ir realioje darbo vietoje, taip pat organizuojame praktikas sektoriniuose praktinio mokymo centruose. Tad praktinių įgūdžių bagažą mūsų moksleiviai susikrauna tikrai nemažą“, – tikina G. Juodišius.

Pasak MPRC vadovo, stengiamasi organizuoti apsilankymus konkrečiose įmonėse ir susipažinti su darbo vietomis bei darbo specifika. Kiekvienam mokiniui yra numatyta baigiamoji darbo praktika, jai MPRC moksleiviai daugiausia renkasi šiame regione esančias įmones.

„Mes labai džiaugiamės bendradarbiavimu su mūsų įmonėmis, sėkmingai atrandame bendrą kalbą su darbdaviais. Esu pasirašęs daug bendradarbiavimo sutarčių ir šią praktiką toliau plėtojame, nes norime, kad tų sąlyčio taškų būtų kuo daugiau, tai įtakoja, jog atsiranda mūsų moksleiviams vis daugiau ir didesnių galimybių ateityje tęsti mokslus ar gauti darbą būtent mūsų regiono įmonėse“, – teigia G. Juodišius.

Pirmą kartą šiais metais MPRC buvo  organizuotas žiemos priėmimas. Anot mokymo įstaigos vadovo, jis pasiteisino ir norinčiųjų čia įgyti profesinių žinių atsirado išties nemažai.

„Žiemos priėmimas davė tikrai neblogus rezultatus. Mes buvome viena iš pirmaujančių profesinių mokyklų Lietuvoje pagal priimtų mokinių skaičių. Tai buvo papildoma galimybė siekti profesinių žinių tiems, kurie nesuspėjo į rudens semestrą ar iš užsienio sugrįžusiems. Džiaugiuosi, kad tai buvo įgyvendinta. Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad mūsų profesinio rengimo centre yra programų, kurios yra skirtos suaugusiems, dirbantiems žmonėms. Jos nėra valstybės finansuojamos, tačiau šie kursai nėra brangūs ir kiekvienam įkandami. Pavyzdžiui siuvėjų jau rinksime ketvirtą kursą, gan sėkmingai vyksta ir projektavimo kursai. Daug mokymo programų norime orientuoti būtent į suaugusių švietimą – kad būtų trumpi, kiekvienam prieinami kursai jiems patogiu laiku. Esu įsitikinęs, kad tai yra reikalinga suaugusiems žmonėms, kurie nori pagilinti savo kompetencijas, pakelti kvalifikaciją ir tuo pačiu vėliau galėtų pretenduoti į didesnį darbo atlygį. Marijampolė pagal kvalifikacijų kėlimą yra vienas pirmaujančių miestų Lietuvoje“, – džiaugėsi MPRC vadovas.

Šio profesinio mokymo centro moksleiviai gana dažnai vyksta darbo patirties ir praktinių įgūdžių semtis į įvairias užsienio šalis. Bendradarbiavimo projektai buvo vykdomi su Italija, Malta, Portugalija, Ispanija, Vokietija, Danija ir kitomis šalimis.

„Mūsų moksleiviai įsitikina, kad užsienyje niekas lengvai pinigų nedalina, jie uždirbami sunkiu darbu. Pabuvoję svetur moksleiviai kartais labiau vertina galimybę dirbti savo regiono įmonėse, nes ypač techninių profesijų moksleiviai įsitikina, jog mūsų krašte darbo vietos taip pat pakankamai modernios. Žinoma, tas migracijos srautas, ieškant geriau apmokamo darbo, sunkiai pažabojamas, yra nemažai emigravusių ir mūsų profesinį rengimo centrą baigusių moksleivių. Tačiau stengiamės, kad kuo daugiau jų liktų savame krašte, savame regione ir miestuose, čia dirbtų, kurtų šeimas“, – tikina G. Juodišius.

Šiuo metu vyksta priėmimas į MPRC. Šiemet planuojama priimti 948 moksleivius į valstybės finansuojamas vietas. Kaip alternatyva yra nemažai techninio profesinio mokymo programų, norintiems įgyti dar vieną profesiją, ar praplėsti kvalifikaciją, tai jungtinio mokymo programa, kuri yra trumpesnė ir per vienerius metus po darbo valandų ja gali pasinaudoti jau dirbantys žmonės.

„Norime, kad mūsų centre žinių ir profesijos siektų kuo daugiau motyvuotų žmonių, o tai skatina ir mus pačius pasitempti, ieškoti racionalesnių sprendimų, kurie būtų naudingi visuomenei ir verslui. Viskas yra didelių pokyčių fone. Keičiam ir modernizuojam kai kurias programas. Tai paskutinieji metai, kai visos programos turi tapti modulinėmis, jų turinys ženkliai pasikeis. Norime, kad jos atitiktų verslo poreikius, orientuotųsi į regioniškumą, kad mokiniai įgytų būtent tas kompetencijas, kurių jiems prireiks darbe“, – tikina MPRC direktorius G. Juodišius.

Milda Kudirkaitė

MPRC direktorius Gražvydas Juodišius

 

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE