Išėjimas iš darbo. Ar reikia “atidirbti” 20 kalendorinių dienų?

Dažnai susiklosto situacija, kaip darbuotojas nusprendžia iš darbo išeiti savo noru be svarbių priežasčių. Vadovaujantis LR darbo kodekso 55 straipsnio 1 dalimi yra rašomas prašymas su prašymu nutraukti darbo sutartį praėjus 20 kalendorinių dienų. Atkreiptinas dėmesys, jog prašymas gali būti pateiktas atostogų, ligos metu. Galima kartu pateikti su prašymą išleisti kasmetinių atostogų. Suėjus terminui darbdavys privalo nutraukti darbo sutartį, o darbuotojas nutraukia darbą įmonėje. Darbdaviui nesutikus atleisti darbuotojo anksčiau, darbuotojas privalo dirbti iki atleidimo dienos, kitaip neatėjus į darbą bus traktuojama kaip pravaikšta. 

 

O KAIP SKAIČIUOJAMAS TERMINAS, JEI DIRBAMA PAGAL ĮMONĖJE PATVIRTINTĄ SLENKANTĮ DARBO GRAFIKĄ? 
Įstatymas numato 20 kalendorinių dienų, todėl yra skaičiuojama kalendorinės dienos o ne grafike numatytos darbo dienos (konkretaus darbuotojo). Darbo dienų ar valandų skaičius per savaitę neturi šiuo atveju jokios reikšmės termino skaičiavimui. 

 

KOKIOMS DARBO SUTARTIMS TAIKOMA? 
Įspėjimo terminas taikomas tiek terminuotoms, 
sudarytoms ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui, tiek neterminuotoms darbo sutartims. 

 

BANDOMOJO LAIKOTARPIU TAIKOMI KITI ĮSPĖJIMO TERMINAI.

 

Susisiekite, jei iškilo klausimų su UAB „Justicija“ teisininkais el.p.: justicija@justicija.eu

 

Parengta UAB “Justicija” 

Jums gali patikti
5 Komentarai
 1. Edita sako

  Sveiki noriu iseiti is darbo noreciau suzinoti kiek turiu atidirbti dienu .Darbe dirbu jau 2 metus auginu du mazus vaikus

 2. Lukas sako

  Sveiki norėjau Paklausti jei dirbu 1mėnesi ir noriu išeiti iš darbo reike atidirpti ar ne?

 3. Andrėja sako

  Sveiki , norėjau paklausti kai dirbi darbe 2menesius ir nori išeiti , prieš kiek laiko reikia įspėti darbdavį ir kiek laiko reikia atidirbti , ir ka daryti kai tau darbdavys nedave darbo sutarties

 4. Zita sako

  Sveiki.darbe isdirbau 1 menesi. Ar reikia atidirbti ir kiek dienu?

 5. Danutė sako

  Sveiki.jeigu toje pačioje įmonėje iš vieno padalinio noriu pereiti į kitą padalinį su pervedimu kiek laiko turiu atidirbti esamam padaliny.Ačiū.

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE