Ko mažieji skaitytojai mokėsi iš kiškio…

Vasaros skaitymams į Sasnavos biblioteką susirinko jaunieji skaitytojai – Sasnavos vaikų ir jaunimo gerovės centro „ Židinys“ lankytojai su vadovėmis Gintare ir Janina.

Skaitymui buvo pasirinkta Nicolos Kinnear knygelė „Kaip kiškis mokėsi drąsos“. Tai smagi su gražia, pamokančia istorija ir įtaigi paveikslėlių knyga, parodanti, kad iš tiesų esame kur kas drąsesni nei galvojame. Knygoje vaikams suprantamais dalykais  puikiai atskleista  baimės įveikimo tema. Perskaitytas pasakojimas  įkvėpė vaikus būti kur kas drąsesniais, padėjo linksmai nusiteikus stoti į kovą su baimėmis. Juk vasara pilna nuotykių ir atradimų, nepakartojamų įspūdžių metas. Tad drąsos jiems patirti ir  įveikti tikrai prireikia.

Po skaitymų  laukė užduočių labirintas. Visi dalyviai buvo labai drąsiai, aktyviai nusiteikę: didesnieji padėjo patiems mažiausiems pasiekti finišą. Ten jų  laukė prizai, ir jokia užduotis nebuvo jiems baisi ar neįveikiama.

Vyresnės dalyvės Dovilė ir Gerda pristatė siužetinį – vaidmeninį  žaidimą, kurio metu kiekvienam iš eilės, su mandagumo žodžiu perduodant „įsivaizduojamą“ pieštuką, reikėjo pakomentuojant nupiešti savo vaizduotėje pasirinktą piešinį, daiktą ar veiksmą. Šį žaidimą jos parsivežė iš stovyklos ir juo norėjo pasidalinti su popietėje esančiais draugais. Tai  puikus žaidimas, ugdant bendravimo įgūdžius, draugiškus tarpusavio santykius, norą išreikšti save, gebėjimus pajausti, įsivaizduoti, kurti ir gėrėtis, mokytis ir mokyti mandagumo, pagarbos vienas kitam.

Ačiū visiems dalyvavusiems šioje  vasaros skaitymų popietėje! Už šauniai praleistą laiką, už suteiktas geras, šiltas, emocijas, už tai, kad būti kartu buvo tiesiog gera…

 

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas