Dar prieš kokius 50 metų visi stengėsi persikelti į miestą, vadinamąją civilizaciją su visais patogumais ir daugybę galimybių. Tačiau ne paslaptis, kad jau seniai tapo madinga gyventi už miesto ribų, be šiandieninių megapolių triukšmo ir dulkių. Jokio bereikalingo šurmulio, grynas oras, nuosavas namas su asmeniniu sklypu. Daugelis miestiečių renkasi sodybas kaime, o ne ankštą butą.
Ir štai viena iš pagrindinių problemų, su kuria susiduria miestiečiai, yra pažįstamų, patogių gyvenimo sąlygų trūkumas. Todėl vienas iš pirmųjų klausimų, kurį reikia išspręsti išsikrausčius iš miesto, yra vandens šalinimo, o tiesiog – vietinės nuotekų sistemos įrengimas.
Įrenginėjant kanalizaciją namuose, būtina apsispręsti dėl nuotekų valymo įrenginio pasirinkimo. Visi nori, kad kanalizacijos sistemos būtų patogios, neužimtų daug vietos ir žinoma būtų nebrangios.
Privataus namo kanalizacijos siurbliai yra drenažo ir fekaliniai.
Besirenkantiems kanalizacijos įrangą svarbu suprasti, kad drenažo siurblys nuo fekalinio siurblio skiriasi savo techninėmis charakteristikomis, nepaisant to, kad abiejų tipų perpylimo siurbliai yra skirti užterštiems skysčiams transportuoti. Pagrindinis skirtumas yra didžiausias leistinas netirpių intarpų dydis. Daugiau informacijos, kuri padės jums apsispręsti ir išsirinkti tinkamą siurblį, rasite pardavėjo puslapyje.
Atkreipkite dėmesį į klasifikacijos parametrus:
- drenažo kanalizacijos siurblys gali siurbti nuotekas su kietosiomis
medžiagomis iki 3-5 cm.
- fekaliniai siurbliai gali susidoroti su kietomis ir ilgo pluošto dalelėmis iki 8 cm.
Svarbu atsiminti, kad ribinės vertės skirtingiems siurblių modeliams skiriasi ir yra nurodytos kiekvieno įrenginio techninėse specifikacijose.
Kita svarbi pastaba tiems, kurie nusprendžia įsigyti kanalizacijos sistemos drenažo siurblį, yra tai, kad išmatų siurblių modeliai dažniausiai būna su malūnėliu. Sparnuotė susmulkina pluoštinius intarpus, tokius kaip tualetinis popierius, kurie gali trukdyti siurbimo įrenginio veikimui.
Tarp parametrų, į kuriuos būtina atsižvelgti sprendžiant, kokį siurblį pasirinkti, galima išskirti šiuos:
- siurbiamos skystos terpės sudėtis, priemaišų buvimas joje, jų tipas ir dydis;
- siurbiamos skystos terpės temperatūra;
- į talpyklą patenkančių nuotekų kiekis;
- rezervuaro gylis;
- atstumas, per kurį reikia transportuoti siurbiamą skystą terpę;
- režimas, kuriuo bus eksploatuojama siurbimo įranga: periodinis įjungimas, sezoninis ar nuolatinis naudojimas.