Malonny‘6“ uždarymo kelionė nuo paveikslo prie paveikslo sulaukė neįtikėtino susidomėjimo

Pagrindinių „Malonny‘6“ organizatorių Ray Bartkaus ir „Arvi“ Rinkodaros ir viešųjų ryšių direktorės Gintarės Berzanskytės-Urbaitienės pakviesti, susipažinti su trimis naujais paveikslais ant Marijampolės pastatų sienų leidosi gausus būrys marijampoliečių, tarp kurių ir Savivaldybės meras Povilas Isoda, Tarybos narys Darius Kemeraitis bei daug svečių iš Vilniaus, Kauno ir kitų miestų. Meninėje kelionėje pristatyti nauji kūriniai, kurie papildė meno simpoziumo „Malonny“ metu sukurtų piešinių Marijampolėje kolekciją.

Pirmasis kelionės objektas – Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos siena (nuo Laisvės g.), ant kurios gimė nuostabus piešinys, pavadintas „In.Side.Out“  Šio kūrinio autorė Radvilė Krušnauskaitė teigė, jog šiuo kūriniu norėjo atskleisti, kiek kiekvienas žmogus turi vidinių ir išorinių paslapčių, baimių ar svajonių. Kaip sakė autorė kalbėjo, jog ant šios sienos nutūpusioms svajonėms yra lemti išsipildyti, tuo tarpu, baimėms – pranykti.

Ant Marijampolės pirminio sveikatos priežiūros centro poliklinikos sienos (nuo Bažnyčios g.) sukurtas menininko Eli Elysee iš JAV kūrinys, kurio pavadinimą menininkas atskleidė tik per piešinio pristatymą – „Pill&Spill”. Šis žodžių žaismas anglų kalboje reiškia tabletę ir tam tikrą išsiliejimą bei, kaip teigia pats menininkas, piešinio interpretacija neturi ribų. Pasak menininko Eli Elysee, nutapyti šį kūrinį įkvėpė poliklinikos teritorijoje tvyrojusi aplinka: greitosios pagalbos automobiliai, kiemas ir paslaptys už pačios poliklinikos sienų.

Trečiasis objektas – piešinys ant dviaukštės stovėjimo aikštelės sienos prie laiptų, šalia Marijampolės savivaldybės pastato. Tapytojas Ray Bartkus šią sieną pasirinko neatsitiktinai: tarp pasiūlytų tapymo objektų, ši vieta nesulaukė jokio susidomėjimo ir, pasak Ray Bartkaus, tai jam buvo tarsi išbandymas bei noras pakeisti čia slypintį niūrumą. Nutapytiems laiptams apibūdinti jis pasitelkė grupės Led Zeppelin hitą „Stairway to Heaven“ (liet. laiptai į rojų).  Kaip teigia pats autorius, jis pats nežino, tai laiptai į debesis ar į pragarą, į viršų, ar į apačią, tai palikdamas kiekvieno interpretacijai.

Ir dar vieną piešinį Ray Bartkus „paslėpė“ restorane „PJazz“. Pastarasis piešinys unikalus tuo, jog jis yra pieštas delnais. Piešinyje – katė, kurias, kaip pasakojama, labai mėgo Marijampolės miesto įkūrėja grafienė Pranciška Butlerienė. Pristatydamas piešinį, Ray Bartkus visiems susirinkusiems surengė trumpą viktoriną, klausdamas, kodėl šiame piešinyje pagrindinis akcentas yra katė Teisingai atsakiusiai , Ray Bartkus įteikė išskirtinę „Malonny‘6“ kepuraitę.

Visi autoriai, pristatydami savo darbus, nuoširdžiausiai dėkojo visai savanorių komandai, kurie daug prisidėjo, kad  šios gražios meno simpoziumo „Malonny‘6“  piešinių idėjos būtų įgyvendintos.

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE