Marijampolė Music Park/”Rossini šoka rumbą”/Sax quartet “Atomos”

Festivalis “Marijampolė Music Park”  rugpjūčio 30 –tą dieną 19 val. Marijampolės Poezijos parke pristato muziką ir jos atlikėjus iš Latvijos – tai saksofonų kvartetas “Atomos”. 

Šio kvarteto atsiradimą inicijavo Rygoje reziduojantis lietuvis saksofonininkas Arvydas Kazlauskas, grojantis sopraniniu saksofonu, kiti trys kvarteto nariai – talentingi latvių jaunosios kartos atlikėjai – Aigars Raumanis (altinis saksofonas), Jānis Puķītis (tenorinis saksofonas) ir Rūdolfs Pēteris Rubenis (baritoninis saksofonas).
„Savo ansamblio pavadinimą pasirinkome iš senovės graikų kalbos. Joje žodžiu atomos (άτομος) apibūdinamos tokios ypatybės, kaip individualumas bei nedalomybė,“– pasakoja A. Kazlauskas. Jis yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas, aktyviai koncertuojantis kaip įvairių projektų narys (Urban Trio, Endless Roar, Sinfonietta Rīga pučiamųjų instrumentų kvintetas ir kiti). A. Kazlauskas nuolat bendradarbiauja su kompozitoriais. 2014 m. jam skirtas Andrio Dzeničio Koncertas saksofonui ir simfoniniam orkestrui „(E)GO“ pelnė Latvijos Didįjį muzikos apdovanojimą (Liela Mūzikas Balva) kategorijoje „Metų premjera“. Pats A.Kazlauskas 2018 m. buvo nominuotas šiam apdovanojimui kategorijoje “Metų atlikėjas”. 2017 m. Rygos, Klaipėdos ir Vilniaus klausytojams buvo pristatytas A. Kazlauskui dedikuotas Justės Janulytės kūrinys saksofonui ir kameriniam orkestrui „Vandens spalva“. Atlikėjas dėsto saksofoną Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijoje, kurioje pats yra įgijęs magistro laipsnį.
Saksofonų kvarteto Atomos grojimas pasižymi įtaigiu ir niuansuotu skambesiu. Ansamblio muzikavimą jau įvertino ne tik Rygos bei kitų Latvijos miestų, bet ir Klaipėdos, publika. Bendraminčių kolektyvas aktyviai plečia savo repertuarą, ruošdamas naujas koncertines programas, tuo pačiu yra atviras naujiems iššūkiams ir kūrybiniams eksperimentams.
Festivalio klausytojus kvartetas kviečia pasimėgauti įvairių žanrų muzika – girdėsime gerai pažįstamų operų bei miuziklų melodijas, susipažinsime su Latvijos autorių muzika, taipogi turėsime progą pasinersti į džiazo improvizacijų bei saulėtų latino muzikos ritmų sūkurį.
Programoje: G.Gershwin, G.Bizet, G.Rossini, J.Ivanovs, Ch.Corea, D.Gillespie, R.Mauleon ir kiti.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas