Mokslo metai prasidėjo!

Šiemet naujieji mokslo metai prasideda rugsėjo 2-ąją. Tūkstančiai mažų širdelių spurda kiek smarkiau, nes laukia priešaky daug dienų, kurios kaskart atvers vis naują pažinimo puslapį, mokykloje pasitiks nauji mokytojai, suolo draugai, būsimi klasiokai… Vyresniųjų klasių moksleiviai džiaugiasi susitikę po vasaros atostogų, kurios buvo gerokai trumpesnės, bet pilnos įvairiausių įspūdžių, o jais taip norisi pasidalinti su draugais… Mokytojams prasideda pilnas atsakomybės ir daug dėmesio reikalaujantis darbas, kuriame gausu klaustukų, šauktukų ir daugtaškių… Ši diena ypatinga visiems, nes tai dar viena įdomi ir daug žadanti pradžia.

Marijampolės savivaldybėje mokslo metus pradeda 6670 moksleivių, t. y. apie 60 moksleivių mažiau nei pernai. Pirmokėlių susirinko kiek mažiau nei buvo abiturientų. Tačiau vilčių teikia ikimokyklinukai, kurių yra daugiau ir nuo šio rugsėjo atidaromos 7 naujos ikimokyklinio ugdymo grupės, kurias lankys apie 90 mažylių. Bendras ikimokyklinio ugdymo grupes lankančių vaikų skaičius išaugo iki 1928 (buvo 1835). Sūduvos ir Anzelmo Matučio gimnazijos pradėjo  mokslo metus be direktorių. Nemažai ugdymo ir mokymo įstaigų vaikus pasitiko gerokai atsinaujinusios: Rygiškių Jono gimnazija, Jono Totoraičio progimnazija, Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija, Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla, lopšeliai – darželiai “Rasa“, „Ąžuoliukas“, „Rūta“, „Šypsenėlė“ bei visa eilė kitų. Švietimo įstaigų atnaujinimui buvo skirta apie 2,5 mln. eurų.

Kazlų Rūdos  sav. šiais mokslo metais mokysis 1270 moksleiviai, t. y. 61 moksleiviu mažiau. Pirmokėlių į klases susirinko 110, dviem mažiau nei pernai.

Kalvarijos sav. gali pasigirti, kad pirmokėlių šiemet sulaukė daugiau nei pernai. Šiemet jų susirinko 107, o pernai buvo 96. Bendrojo ugdymo mokyklose Kalvarijos sav. šiais mokslo metais mokysis 1163 mokiniai.

Mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos vaikučių laukė pasiremontavę, įrengę naujas šiuolaikiškas erdves mokslui ir poilsiui, lauko aikšteles, stadionus.

Mokslo metai prasidėjo! Visiems kuo didžiausios sėkmės!

“Sūduvos gidas“ informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE