Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė siekianti ilginti mokslo metų trukmę. Mokslo metai turėtų ilgėti 10-15 dienų. Pagal Švietimo ir mokslo ministeriją, vaikai ilgiau galėtų mokytis birželį arba anksčiau pradėti mokslo metus rugpjūtį.
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pakomentavo: „Pirmiausiai, man atrodo, dėl ko mes visi sutariame – kad norime išsilavinusios Lietuvos. Ambicingos, išsilavinusios ir modernios šalies. Esame numatę daug reformų ir siekiame turėti kokybišką švietimą. Mūsų pasiekimų rezultatai, deja, prastėja. O mes turime vienus trumpiausių mokslo metų. Ugdymo turinys, apie ką kalba tėvai, ugdymo programa, apie kurią kalba mokytojai ir moksleiviai, iš tiesų sukelia didelį krūvį ir didelę įtampą mokykloje. Mokslo metų ilginimas sudaro galimybes nuosekliau, ramiau išdėstyti ugdymo turinį. Tai turėtų įtakos teigiamiems pasiekimams.“
Niekas ir nesiginčija, kad laikas pokyčiams jau seniai pribrendo Lietuvos švietimui. Praeitą savaitę, birželio 1 dieną‚ „Sūduvos gide“ paskelbėme apklausą, kuria siekėme išsiaiškinti sūduviečių nuomonę šiuo klausimu. Atliekant apklausą buvo iškelti 4 klausimai susiję su mokslo metų ilginimu. Tikslas – išanalizuoti Sūduvos gyventojų poziciją ir pateikti apibendrinančią išvadą.
Išanalizavus atsakymus darytina išvada, jog: 39,29 procentų visų apklaustųjų sutiktų, jog būtų ilginami mokslo metai, bet veikla turėtų būti kitokia nei paprastai, pvz. darbas lauke, trumpos edukologinės kelionės ir pan.; po 21,43 procento surinko dvi pozicijos, viena kitai labai artimos, po lygiai pasiskirstė visiškai nesutinkantys ir vienareikšmiškai nesutinkantys ir esantys kategoriškai prieš; 17,86 procento sūduviečių labiau buvo linkę nesutikti, nes jų manymu nebūtų pasiektas joks realus rezultatas.
Apibendrinus visus rezultatus galima spręsti, jog dauguma pasisakiusiųjų Sūduvos gyventojų nepritaria mokslo metų ilginimui.
Parengė Neringa Bridžiuvienė