MPRC baigiamas antrasis priėmimo etapas

Marijampolės profesinio rengimo centro (MPRC) Marijampolės, Kudirkos Naumiesčio bei Vilkaviškio skyriuose pirmojo priėmimo etapo pabaigoje, kuris vyko iki liepos 29 d., buvo pasirašytos 714 mokymo sutartys. Antrasis priėmimo etapas prasidėjo rugpjūčio 8 d. ir baigsis rugpjūčio 26 dieną. Viso į valstybės apmokamas vietas MPRC planuojama priimti 864 moksleivius.

Likus iki priėmimo pabaigos porai dienų, dar yra kai kuriose specialybėse keletas laisvų vietų, tad kas dar nespėjo pateikti dokumentų, turi paskubėti. Grupės formuojamos po 14 moksleivių.

MPRC Marijampolės skyriuje

Baigusiems 10 pagrindinio išsilavinimo klasių:

Apdailininko – statybininko 1 vieta laisva;

Kelių statybos ir priežiūros darbuotojo – 1 vieta;

Melioratoriaus – 2 vietos;

Padavėjo ir barmeno – 3 vietos;

Virėjo – 12 vietų.

Baigusiems 12 klasių su viduriniu išsilavinimu:

Kompiuterinio projektavimo operatoriaus (-ė) – 1 vieta laisva;

Automobilių mechaniko – 3 vietos

Tęstinėse mokymo programose, kai turimas ir vidurinio mokslo išsilavinimas ir viena kvalifikacija:

Sekretorė (-ius) – 1 laisva vieta;

Staliaus – 1 vieta.

Pasak MPRC priėmimo komisijos atstovės, jei nesusirinks planuojamas skaičius moksleivių į atitinkamą specialybę, ta programa bus panaikinta. LAMA sistemoje renkami pageidavimai, tad nesusidarius grupei, į tą specialybę pretendavę moksleiviai gali teikti 2 kitus pageidavimus ir išdėstyti juos pagal prioritetus – pirmąją profesiją rinktis, kurios labiau nori, o antrąją – atsargai. Jei pirmas variantas pasirodo negalimas dėl kažkokių priežasčių (neįstoja dėl konkurencijos ar naikinama programa) tai pretendentas turi galimybę pasirinkti antrąjį variantą.

Pasak MPRC direktoriaus Gražvydo Juodišiaus, populiariausia profesija, MPRC šiemet sulaukusi didžiausio dėmesio ir greičiausiai užsipildžiusi – Motorinės transporto priemonės kroviniams vežti vairuotojo. Taip pat jaunimą sudomino kompiuterinio projektavimo operatoriaus, automobilio mechaniko, staliaus, socialinio darbuotojo padėjėjo, kirpėjo, melioratoriaus, technikos priežiūros verslo darbuotojo ir kt.

„Mūsų lūkesčius pateisino tęstinio mokymo programos. Tie, kas įgyja vieną profesiją, turi galimybę už valstybės lėšas rinktis dar vieną profesiją. Šiemet į priekį išsiveržė transporto priemonės kroviniams vežti vairuotojo, taip pat socialinio darbuotojo padėjėjo, pardavėjo, staliaus ir automobilių mechaniko profesijos. Po pirmojo priėmimo etapo laisvų valstybės finansuojamų vietų liko apie pusantro šimto. O baigiantis antrajam priėmimo etapui ir šios beveik užsipildė. Labai sėkmingai priėmimas vyko Marijampolėje, kiek prasčiau Kudirkos Naumiestyje, o Vilkaviškyje liko daugiausia laisvų vietų. Noriu pasidžiaugti, kad MPRC mokymas yra inovatyvus, turime gerą mokymo bazę, vyksta daug praktinių užsiėmimų, tad baigusiems mūsų mokymo centrą daug lengviau įsilieti į darbo rinką, gauti gerai apmokamą darbą“, – tikina MPRC direktorius.

MPRC yra vienas tarp pirmaujančių šalyje – pirmajame profesinių mokymo įstaigų penketuke.

Antrojo etapo priėmimas MPRC baigsis rugpjūčio 26 d., o sutarčių pasirašymas vyks iki rugsėjo 2 d. Taip pat šiemet ir vėl bus vykdomas žiemos priėmimas, tad nespėjusieji vasarą pateikti prašymų mokymuisi, galės tai padaryti po kelių mėnesių.

Milda Kudirkaitė

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE