MPRC mokslo metus pradeda ambicingai

Šiemet Marijampolės profesinio rengimo centras stojančiųjų sulaukė gerokai daugiau nei pernai. Pasak MPRC direktoriaus Gražvydo Juodišiaus, pernai mokslo metus Centras pasitiko su 1244 moksleiviais, o šiemet mokytis MPRC panoro beveik 1400 moksleivių. Dar yra likusios 37 laisvos valstybės finansuojamos vietos. Į jas pretenduoti dar galima iki spalio 31 dienos.

Ypač daug sulaukta norinčiųjų mokytis profesijų MPRC Marijampolės skyriuje. Kiek mažiau pretendentų mokytis surinko Vilkaviškio padalinys.

„Neslėpsiu nusivylimo dėl šio fakto, nes tikėjomės didesnio jaunimo susidomėjimo ten ruošiamomis profesijomis. Tikimės daugiau dėmesio iš tenykštės skyriaus bendruomenės, savivaldybės, visuomenės, nes tai apsprendžia tokio padalinio reikalingumą ir jo egzistenciją. Buvome susitikę su vietos savivaldos vadovais, tarėmės, kaip šią mokslo įstaigą padaryti patrauklesne, kokios galėtų būti jos perspektyvos. Sutarėme dėl perteklinio turto, tam tikrų procesų optimizavimo, kokybiškesnio profesinio mokymo. Manau, kad Vilkaviškio miestas ir rajonas yra pakankamai nemaži, potencialas siekti profesinio mokslo dar neišnaudotas, tad galimybių šiai situacijai pagerinti tikrai yra“, – įsitikinęs MPRC direktorius.

Kudirkos Naumiestyje esantis MPRC padalinys gana sėkmingai įvykdė priėmimą, sulaukė nemažo stojančiųjų susidomėjimo nuo pat pareiškimų pateikimo pradžios. Rugsėjo pirmąją skyrius pasitiko su 200 mokinių. „Turint omenyje, kad Šakių r. pats mažiausias pagal gyventojų skaičių lyginant su Marijampole ar Vilkaviškiu, tad situacija čia tikrai nebloga“, – sako Centro vadovas.

G.Juodišius pasidžiaugė, kad MPRC renkasi mokslus ne tik Marijampolės apskrities jaunimas, bet ir iš tolėliau, mat yra tokių specialybių, kurias MPRC ruošia vieninteliai Lietuvoje.

„Noriu pasidžiaugti MPRC kolektyvu, bendruomene. Kuo toliau, tuo labiau esame vieningi, siekiame bendrų tikslų ir tikiu, ateityje dar sėkmingiau jų siekti. Tikimės, kad ties šių metų skaičiais neapsistosime, norime, kad čia profesijas galėtų rinktis ir įsigyti kuo daugiau jaunų žmonių, būsime naudingi tiems, kas nori pakeisti savo specialybę, pakelti turimą kvalifikaciją. Norime sulaukti kuo daugiau sėkmingų karjeros istorijų. Lietuvoje tarp profesinio rengimo įstaigų esame pirmajame penketuke. Turime ambicijų ne tik jame išsilaikyti, bet ir pretenduoti į dar aukštesnes pozicijas. Turime tam potencialą ir galime tai padaryti, tereikia dar truputėlį pasistengti“, – sako MPRC direktorius G. Juodišius.

Milda Kudirkaitė

Dėmesio! Pasinaudokite paskutine galimybe – iki spalio 31 d. tęsiame priėmimą į profesinio mokymo programas, skirtas turintiems pagrindinį išsilavinimą  (10 kl.) ir siekiantiems įgyti vidurinį išsilavinimą kartu su profesine kvalifikacija.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE